Trešdiena, 5. augusts Osvalds, Arvils
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājnieki “Supernovā” cer iegūt popularitāti

Liepājnieki “Supernovā” cer iegūt popularitāti
Foto: Edijs Pālens/LETA
02.02.2017 07:15

liepajniekiem.lv

Jau šosvētdien, 5.februārī, kanālā “LTV1” tiešraidē varēs vērot konkursu “Supernova 2017”, kur starp dalībniekiem iekļuvuši arī vairāki liepājnieki, sacenšoties par ceļazīmi uz “Eirovīzijas” dziesmu konkursu Ukrainā. Cīņa būs sīva, jo, kā atzinusi žūrija, konkursam pieteikts daudz labu dziesmu ar starptautiska hīta potenciālu.

Šogad dalībai “Supernova” trešajā sezonā pieteikts rekordliels dziesmu skaits, kopā 168 dziesmas. No tām izraudzītas tikai 22, kas jau nodotas klausītāju vērtējumam. Kā vēsta organizatori, kopējā dziesmu un izpildītāju kvalitāte bijusi augstāka, nekā iepriekšējos divus gadus.

Plašāk ar visiem 22 dalībniekiem skatītājiem bija iespēja iepazīties 29.janvāra raidījumā “Supernova 2017. Dalībnieku atlase”. Konkursam pieteikušies daudz jaunu un talantīgu izpildītāju un autoru, kuru vārdi plašākai publikai vēl nav zināmi, kā arī sevi jau pilnībā apliecinājuši skatuves mākslinieki un grupas ar lielu pieredzi, kā, piemēram, Linda Leen un “Triānas parks”.

Gads sācies lieliski

Starp dalībniekiem ir arī grupa “Rock’n’Berries”, kuras sastāvā ir divi liepājnieki – solists Oskars Millers un basģitārists Jānis Narbuts. Grupa ir dibināta 2013.gadā, un tajā bez liepājniekiem darbojas arī Mārtiņš Sliede, Arnolds Jass un Reinis Ašmanis.

Vaicāts, kas pamudinājis piedalīties “Supernovā”, Oskars norāda, ka konkurss ir lieliska iespēja parādīt sevi un savu mūziku daudz plašākai sabiedrībai.

“Par dalību “Supernovā” bijām domājuši jau agrāk, bet tieši tagad jutām, ka esam gatavi nest gan savu, gan Latvijas vārdu ārpus tās robežām,” atklāj liepājnieks. “Ja sākumā bijām grupa, kas izpilda kaverus, tad tagad ejam ar savu oriģinālmūziku. Pagājušā gadā arī izdevām savu pirmo albumu “Smoothie Call”, un ar divām nominācijām esam iekļuvuši Mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta Mikrofons 2017” – “Debija” un “Pop mūzikas albums”. Tā kā gads ir sācies lieliski!” Oskars pačukst, ka februāra beigās grupa plāno laist klajā jaunu singlu.

Savukārt dziesmas “Feel the Love”, kas ir pieteikta “Supernovā”, mūzikas autors ir Oskars kopā ar R.Ašmani, bet vārdus sarakstījis J.Narbuts. “Mūsu skaņdarbs, protams, ir stāsts par mīlestību,” skaidro O.Millers. “Tas vēsta ne tikai par divu mīlnieku sāpīgi pārvarētajām pagātnes grūtībām, kuru atstātās rētas vēl joprojām dzīst un ik pa laikam par sevi atgādina, bet arī par attiecībām starp atšķirīgi domājošiem indivīdiem, kuri katrs dažādas dzīves situācijas redz no sava skata punkta. Tas nereti noved pie liekiem pārpratumiem un nesaprašanās savā starpā. Dziesma ir aicinājums cilvēkiem dalīties sajūtās, lai labāk izprastu un pieņemtu viens otru, vairojot vienotību un saticību savā starpā.”

No konkursa “Rock’n’Berries” sagaida tikai un vienīgi pozitīvas emocijas. “Ņemsim visu, ko varēsim,” smaidot teic Oskars.

“Saprotam, ka konkurence šogad ir sīva. Ir gan ļoti zināmi vārdi, gan ne tik zināmi. Bet arī tie it kā nezināmie izpildītāji ir ļoti spēcīgi mākslinieki.

Piekrītu Tomam Grēviņam, kurš sacīja, ka šogad iesniegtas patiešām labas dziesmas. Mēs no sevis mēģinām parādīt visu, ko spējam.”

Kādu vēstījumu par Latviju gribētu nodot uz lielās Eirovīzijas skatuves? “Vēlamies pierādīt, ka arī no Latvijas nāk konkurētspējīga mūzika un izpildītāji pasaules mūzikas tirgum.”

Krievu valoda ir skaista

Starp konkursantiem, kas sacentīsies par ceļazīmi uz Ukrainu, ir arī grupa “HiQ”. Tās pamatsastāvu veido divi liepājnieki – Kristaps Čimbars un Mareks Radzēvičs. Kopā puiši sākuši muzicēt no 2015.gada janvāra. Līdz šim abi uzstājušies dažādos pasākumos. Dziesmas tiek rakstītas latviešu, krievu un angļu valodās. Šobrīd tiek strādāts pie debijas albuma, kuru plānots prezentēt šā gada martā. Grupa “The HiQ” ar labiem panākumiem pērn startējusi koncertšovā “SuperMikrofons”, – uzvarot Ventspils posmā, tā iekļuva “SuperMikrofona” finālā.

Savukārt “Supernovā” “HiQ” piedalās ar dziesmu krievu valodā “Таю oт любви” (latviskojot “Kūstu no mīlestības”). Tās vārdu un mūzikas autors ir K.Čimbars. “Dziesmas pamatdoma ir par vispārīgu mīlestību,” skaidro Kristaps. “Es dziesmā nerunāju par kādu konkrētu atgadījumu vai tēlu, to lai izveido katras klausītājs pats un vārdos sajūt savu dzīvi un tās pieredzi. Ja tulkojam dziesmas piedziedājumu “таю от любви”, piemēram, – ģimeniska sajūta, attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem, pāru attiecības, iekšējā labsajūta par notiekošo paša dzīvē, attiecības ar Dievu u.tml. Lai katrs tur var likt iekšā, ko jūt!”

Dziesmai ir uzņemts arī melnbalts video klips. Tas esot filmēts Kuldīgā.

“Izmantojām dronu un kameru ar operatoru. Trīs cilvēku komanda, plus mēs ar Mareku, un klips gatavs!” veidošanas procesu ieskicē liepājnieks.

“Atceros, ka diena bija auksta. Tas bija augusts, gaisa temperatūra tikai plus 14. Ļoti nosalu, jo visu laiku man uz galvas lēja ūdeni, lai būtu nepieciešamais mitruma efekts,” smaidot atminas Kristaps.

Mūziķis, stāstot, kāpēc pieteikušies “Supernovā”, norāda, ka konkurss, viņuprāt, ir lieliska platforma, no kuras atsperties un kļūt stipri atpazīstamākiem Latvijas un pasaules līmenī. Tā būšot vieta, kur parādīt sevi, parādīt to, ko “HiQ” dara. “Mēs esam jauna apvienība ar mūsdienīgu, atšķirīgu mūziku. Cenšamies lietas darīt visaugstākajā kvalitātē, cik vien iespējams. Tāds ir gan mūsu moto, gan arī mērķis. Mums ir lieli plāni un ambīcijas. Savas muzikālās gaitas esam uzsākuši pirms 20 gadiem. Cits nopietnāk, cits mazāk nopietni, bet ar sirdi un dvēseli esam mūziķi!”

“Es ļoti augstu vērtēju jebkuru mākslinieku, kas ir pieteicies šim konkursam. Nevēlos kādu pelt, vai kādu celt debesīs. Konkurss sevi ir pierādījis ar viss neprognozējamākiem rezultātiem, tāpēc esmu ieturēts pret jebkādiem komentāriem.”

Kristaps uzsver: “Esam pirmie Latvijas vēsturē, kas startē ar dziesmu krievu valodā “Eirovīzijas” priekšatlasē. Ar to mēs vēlamies pateikt, ka latviešiem ir jābūt vienotiem ar Latvijā dzīvojošiem Latvijas krieviem. Latviešiem ir jāprot runāt krieviski, un Latvijas krieviem ir jāprot runāt latviski, tas ir pienākums dzīvojot Latvijā. Mēs, protams, varam viens otru ignorēt, bet tas ved tikai uz nesaskaņām. Ir jāsaprot, ka mēs šeit dzīvojām un dzīvosim kopā.” 

Bet tajā pašā laikā liepājnieks norāda, ka uzvaras gadījumā dziesmas valoda tikšot mainīta.

Kāpēc? “Ne tāpēc, ka krievu valoda būtu slikta, nē. Krievu valoda ir ļoti skaista valoda, bet vara Ukrainā liek dažādus šķēršļus, lai to nedrīkstētu izmantot. Un tas ir muļķīgi. Valoda ne pie kā nav vainīga, vainīga ir vara!” 

Konkursa “Supernova 2017” mērķis ir atrast dziesmu ar starptautiska hīta potenciālu, kā arī harizmātisku izpildītāju, kurš doto iespēju spēs pilnvērtīgi izmantot.  Konkursa uzvarētājam tiks dota iespēja pārstāvēt Latviju starptautiskajā “Eirovīzijas” dziesmu konkursā Ukrainā. Latvija uzstāsies jau pirmajā pusfinālā 9.maijā, un mūsu pārstāvji uz skatuves kāps kā trīspadsmitie, noskaidrots “Eirovīzijas” pusfinālu izlozē.

Savukārt šosvētdien, 5.februārī, pulksten 21.25. pirmajā “Supernovas” atlasē piedalīsies 11 konkursanti, bet iespēju startēt pusfinālā saņems tikai četri. Pirmajā atlases raidījumā startēs arī “Rock’n’Berries”. Četri pusfinālisti tiks noteikti kopīgā skatītāju, “Spotify” klausījumu skaita un žūrijas vērtējumā.

Bet otrajā atlasē, 12.februārī, par par finālu cīnīsies nākamie 11 dalībnieki, starp tiem arī “The HiQ”. 

 

 

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz