Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

Mākslinieciska uzdrīkstēšanās

Mākslinieciska uzdrīkstēšanās
Foto: no personīgā arhīva
13.07.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Pucējoties dažādiem notikumiem, arvien biežāk daiļā dzimuma pārstāves kā aksesuāru izvēlas galvas rotas. Liepājnieces Ieva un Lelde, kas jau kopš bērnības plecu pie pleca iepazinušas dažādas mākslas izpausmes, jau vairākus mēnešus rada skaistas galvas rotas, lai mudinātu sievietes uzdrīkstēties vairāk, izvēlēties košas krāsas.

Ideja par zīmolu “Ziedu kronis” draudzenēm radusies pavasarī. “Mēs kā duets darbojamies jau kopš 5.klases. Kopā mācījāmies līdz vidusskolas beigām,” stāsta Lelde. Tolaik viņa izvēlējusies stāties augstskolā, taču Ieva – apgūt friziera profesiju. Kad katra savus plānus piepildījusi, radusies vēlme darboties kopā.

Par mākslīgo ziedu kroņiem un citām galvas rotām Ieva iedomājusies jau pagājušajā vasarā. “Ieraudzīju, ka mūsu paziņa nopirkusi īstu ziedu kronīti uz Jāņiem par 20 eiro. Nākamajā dienā tas bija izstaipījies, nobiris, kļuvis nelietojams.

Man šī problēma prātā aizķērās un pavasarī tapa ideja par galvas rotām no mākslīgajiem ziediem, lai skaistums saglabātos ilgāk un to varētu izmantot vairākkārt.”

Ieva par ideju pastāstījusi Leldei un meitenes ķērušās pie darba. “Mums tas nebija sarežģīti, jo tas mākslinieciskais jau ir mums iekšā. Kroņu gatavošanu īpaši neapguvām, vairāk improvizējām. Apskatījām citas galvas rotas un sapratām, ko gribam uzlabot un darīt citādas. Viss veidojas caur mums pašām un darbu. Sākām mēģināt, radīt un tad jau devāmies uz pirmajiem tirdziņiem.”

Meiteņu stendu pasākumos ļoti iemīlējuši arī bērni – tur viņus uzrunā zaķu, peļu, vienradžu kroņi. “Bērni ir ļoti liela mūsu auditorijas daļa. Otra daļa ir sievietes, kas uzdrīkstas!” secina Ieva. “Ir dāmas, kas vēlas mazas rotas, neuzkrītošas puķītes, taču mēs pašas uzdrīkstamies vairāk, tādēļ reizēm cenšamies sevi ielikt rāmjos.

Mēs vēlamies mudināt cilvēkus iziet no komforta zonas un būt kam vairāk par pelēko peli. Protams, viss ir atkarīgs no cilvēka, taču jebkurš var radīt un nēsāt krāsas, aksesuārus.”

Tāpat meitenes vēlas dalīties ar gūtajām prasmēm, tādēļ rīko meistarklases, piedāvā nodarbības vecmeitu ballītēs un citos pasākumos.

Viņas neslēpj, ka Latvijā ir grūti iegādāties materiālus. “Šeit mākslīgie ziedi ir ļoti dārgi un visbiežāk tie nav piemēroti kroņu veidošanai,” skaidro Ieva. Viņas ziedus sūta no interneta veikaliem, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai par konkrētu pasākumu vai pasūtījumu meitenes būtu informētas laicīgi.

Kaut arī meitenes darbojas kopā, nesaskaņu darba procesā viņām nav. “Mums katrai ir savs rokraksts un laika gaitā esam iemācījušās rast kompromisu. Galvenais ir visu izrunāt, lai nekrātos problēmas,” ir pārliecinātas meitenes.

“Mums ir ļoti līdzīgas gaumes, tādēļ arī par ziedu kroņu radīšanu mums ir līdzīgs skatījums,” priecājas Lelde.

Meitenēm ļoti patīk piedalīties tirdziņos, lai gūtu atgriezenisko saiti. “Mēs redzam, kas cilvēkus uzrunā, ko viņi vēlas. Mēs no katra klienta gūstam iedvesmu un mācāmies. Gan speciāli pasūtījumi, gan meistarklašu dalībnieki mums parāda savu skatījumu. Katrs kronis ir unikāls un nekad nevarēsim uztaisīt divus pilnīgi vienādus.”

Ikdienā Ieva un Lelde nododas darbam, jo kroņu gatavošanu sauc par savu hobiju. “Tā ir mūsu sirds lieta – tas netiek darīts peļņai. Tieši tādēļ no tā gūstam tādu prieku – cilvēki nāk, atpazīst, meklē mūs, dāvā smaidu. Tas viss ir tik ļoti forši!”

Kaut arī ziedu rotas aktuālākas ir vasarā, meitenēm netrūkst ideju arī aukstajam gada laikam. “Mēs nebūsim aktīvas tikai vasarā, jo katrai sezonai ir kas skaists! Cilvēki pārāk baidās no krāsām, tādēļ priecājamies dzīves papildināt ar košām rotām. Mēs turpināsim darboties un nest prieku!”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli