Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Nakts skolā ar karstmaizēm un cūkganu

Nakts skolā ar karstmaizēm un cūkganu
Foto: Guna Skabarniece
29.10.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Pilnā sparā rit skolēnu brīvlaiks, tāpēc J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas pedagoģe Guna Skabarniece, kurai šogad uzticēts audzināt piektklasniekus, izdomājusi, ka varētu interesanti pavadīt laiku arī nakts stundās. Viņa “Kurzemes Vārdam” stāsta, ka vēlējusies bērnus iepazīt tuvāk, tāpēc nakti no 21. uz 22. oktobri viņi pavadīja skolas telpās, kopīgi izzinot gan ko jaunu, gan atpūšoties.

“Bērni par šādiem pasākumiem ir sajūsmā. No 27 audzēkņiem, pasākumu apmeklēja 20. Tas pierāda, ka bērniem nepieciešami kopīgi un neordināri pasākumi,” stāsta skolotāja. “Sākām mēs vakaru ar karstmaizīšu cepšanu komandās, jo mājturībā, kā reizi, ir tāda tēma.” Savus talantus bērni demonstrēja priekšnesumos, ko bija sagatavojuši jau iepriekš, kā arī sacentās latviešu dziesmu zināšanā.

“Visjautrākais tomēr bija lugas lasījums. Man bija sagatavota luga – pasaka par cūkganu. Izlozējām lomās, un notika lugas priekšlasījums. Smieklīgi bija tas, ka jālasa tā loma, kuru esi izlozējis, bet, piemēram, gan galma dāmas, gan princeses loma tika puišiem. Situācijā, kad kādai meitenei nepatika izlozētā loma, klasesbiedrs piekāpās un piedāvāja samainīties, lai meiteni iepriecinātu. Tas bija aizkustinoši, kā bērni rūpējās viens par otra sajūtām,” lepnumu par savu klasi pauž skolotāja. “Šādi vakari palīdz bērniem labāk saprast patstāvību, atbildību par sevi un draugiem. Viņi iepazīst gan paši sevi, gan cits citu.”

Guna Skabarniece stāsta, ka šādus nakts pasākumus neorganizē skolas administrācija, bet atbildību par notikumu uzņemas klases audzinātāji. Guna jau vairākkārt rīkojusi šādus nakts pasākumus skolā, kas, protams, tiek saskaņoti gan ar skolas administrāciju, gan audzēkņu vecākiem.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli