Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pirmā interneta orķestra dalībnieks

Pirmā interneta orķestra dalībnieks
14.03.2009 07:05

Liepājas Simfoniskā orķestra fagotists/kontrafagotists Anrijs Ivanovskis (30) ir iekļuvis interneta servisa “YouTube” simfoniskajā orķestrī. Viņš ir starp tiem 90 mūziķiem no 30 pasaules valstīm, kas 15.aprīlī dosies uz Ņujorku, lai piedalītos meistarklasēs pie pasaules slaveniem orķestra mūziķiem un debitētu interneta simfonijā, ko radījis komponists no Ķīnas Tans Duns (Tan Dun).

Priecīgo vēsti redakcijai paziņoja Anrija brālis Mārtiņš Ivanovskis, kurš ļoti lepojas ar brāļa veiksmi un uzskata, kas tas būs lielisks ieraksts Anrija mūziķa karjerā. Viņaprāt, šis eksperiments reizē ir veiksmīgs vietnes www.youtube.com popularizēšanas veids tieši starp jauniešiem. “Un to viņi ir panākuši ar laba burkāna – galvenās balvas – palīdzību. Bet kāpēc gan ne, ja balva ir tik vērtīga?” pārliecināts Mārtiņš.

Viens no trīs tūkstošiem

Lai iekļūtu neparastajā orķestrī, mūziķiem no visas pasaules bija iespēja piedalīties konkursā, www.youtube.com ievietojot video, kurā ierakstīta piecas minūtes gara jebkura klasiskās mūzikas instrumenta partija, ko īpaši šim konkursam sacerējis komponists Tans Duns. Kopumā konkursā bija pieteikušies vairāk nekā trīs tūkstoši interesentu, no kuriem sākotnēji tika atlasīti 200 finālisti. Atlasi veica profesionāli mūziķi no Londonas, Sanfrancisko, Honkongas, Berlīnes un Ņujorkas simfoniskajiem un filharmonijas orķestriem. Taču gala 90 uzvarētājus noteica interneta klausītāji, nobalsojot www.youtube.com.

Par konkursu Anrijs uzzinājis interneta adresē http://www.musicalchairs.info. “Sākotnēji neuztvēru to nopietni, bet pēdējā brīdī ierakstīju video un nosūtīju konkursam: gan obligāto skaņdarbu, gan orķestra grūtību video. Biju ļoti pārsteigts, kad uzzināju, ka esmu iekļuvis finālā un, vēl vairāk, ka došos spēlēt uz Carnegie Hall Ņujorkā,” atminējās Anrijs. “Līdz šim uzskatīju, ka tādas lietas notiek tikai sapņos vai televizora ekrānā,” pastāstot par savu veiksmi, talantīgais mūziķis sarunā ar “Kurzemes Vārdu” joprojām nespēja rimties. Sevišķi viņu iepriecina četru dienu dalība meistarklasēs un iespēja strādāt ar slaveno Sanfrancisko Simfoniskā orķestra galveno diriģentu Maiklu Tilsonu Tomasu. “Esmu patiešām ļoti priecīgs un laimīgs par šo iespēju. Domāju, ka iegūšu nenovērtējamus iespaidus, zināšanas un kontaktus,” domā Anrijs. Viņš izsaka pateicību visiem, kas balsoja un palīdzēja sasniegt šo uzvaru.

Atverot www.youtube.com mājaslapu, kur aplūkojami visi finālisti, video rullīša stūrītī redzams, ka Anrijs pārstāv nevis Latviju, bet Zviedriju. Jautāts, kāpēc tā, viņš atbild, ka tas nav bijis speciāli. “Vienkārši, kad pieteicos konkursā, atrados Zviedrijā, un, daudz nepiedomājot, ierakstīju šo valsti. Esmu sazinājies ar konkursa organizatoriem un ceru, ka drīzumā paradīsies informācija, ka pārstāvu arī Latviju,” paskaidroja Anrijs.

Sasniedz jaunus pavērsienus

Ar veiksminieku Anriju sazinājāmies ar e-pastu palīdzību, jo pašlaik viņš atkal atrodas Zviedrijā, kur jau otro gadu studē Malmes Mūzikas akadēmijā. “Patiesībā esmu dzimis Rīgā, uz Liepāju pārcēlos tieši pirms 10 gadiem. Vēlējos mācīties fagotu pie Dzintara Jurgelaiša Liepājas Mūzikas koledžā, un tajā pašā gadā sāku strādāt Liepājas Simfoniskajā orķestrī, kur strādāju joprojām. 2001.gadā absolvēju Liepājas Mūzikas koledžu un iestājos Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet ģimenes un citu apsvērumu dēļ, pabeidzu tikai divus kursus. Atgriezos Liepājā, kur no 2003. līdz 2004.gadam mācījos Pedagoģijas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas katedrā, taču diemžēl tas nebija gluži tas, ko vēlējos, tāpēc mācības pārtraucu. Kopš 2005.gada katru pavasari braucu uz Vāciju, Šērsbergu, kur norisinās Vācijas – Skandināvijas mūzikas nedēļa. Šī vieta ir izmainījusi ļoti daudz ko manā dzīvē, pavērusi daudz iespēju un palīdzējusi nodibināt kontaktus. Pateicoties šim projektam, satiku profesoru Asgeru Svendsenu, pie kura tagad mācos Zviedrijā,” pastāstīja Anrijs. Viņš izsaka pateicību Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājiem un orķestra kolēģiem – fagotistiem Dzintaram Jurgelaitim, Artim Zēnam un Raimondam Almanim, kas devuši savu artavu, lai viņš varētu apvienot mācības Zviedrijā un darbu orķestrī.

Anrija pamatinstruments ir fagots. Kontrafagotu sācis spēlēt 2002.gadā, kad Liepājas Simfoniskais orķestris savā īpašumā ieguva jauno Puchner firmas kontrafagotu, taču diemžēl Latvijā nav bijis iespējams profesionāli apgūt šī instrumenta spēli. Malmes Mūzikas akadēmijā kontrafagotu māca Dānijas Radio orķestra galvenais kontrafagotists Aksels Trige, kas mainījis un ļāvis Anrijam sasniegt jaunus pavērsienus instrumenta spēlē. Pagaidām Zviedrijā viņš palikt līdz studiju beigām. “Taču uz Latviju cenšos atbraukt, cik vien bieži varu,” piebilda talantīgais mūziķis.

Ligita Kupčus,
“Kurzemes Vārds”

Anrijs Ivanovskis (no labās) ar flautisti Ninu Rasmusenu ir kopā jau trīs gadus. Puiša ikdiena ir mūzikas skaņu un melodiju piesātināta. Pašlaik viņš kopā ar Malmes Mūzikas akadēmijas orķestri devies koncertturnejā un viesojies gan Lietuvā, gan Igaunijā. Diemžēl Latvija tika pasveicināta tikai caur autobusa logu, jo, dodoties uz koncertiem, dzimto valsti sanācis šķērsot bez pieturvietām.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz