Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Viesnīcas aug kā sēnes pēc lietus

Viesnīcas aug kā sēnes pēc lietus
03.06.2007 17:44

0

Atslēgvārdi

Signāls, ka tic pilsētas izaugsmei

Attīstoties tūrismam, Liepājā kā sēnes pēc lietus aug viesnīcas – lielākas, mazākas, greznākas, vienkāršākas, prominentai publikai domātas un vidusslānim pieejamākas. Pēdējos gados viesnīcu un viesu namu skaits Liepājā ir ievērojami palielinājies. Iespējams, tas ir signāls, ka šā biznesa pārstāvji, kuru nasta nav viegla, jo viesnīcas izveidē pirmām kārtām jāiegulda lieli līdzekļi, otrām kārtām jāievēro sanitāro dienestu un citu instanču īpaši bargie noteikumi, tomēr tic pilsētas izaugsmei, attīstībai un tūristu skaita pieaugumam. Vai gan citādāk viņi riskētu mēģināt spēkus šajā biznesā, kam ir izteikti sezonāls raksturs, plus vēl visai liela atkarība no tik prozaiskas lietas kā laika apstākļiem.

Vēl viens pluss pilsētai

Par to, ka Liepājā arvien palielinās viesnīcu un viesu namu skaits, prieku pauž Attīstības pārvaldes Komercnodaļas vadītāja Sanita Linde. “Tas ir ārkārtīgi apsveicami,” viņa vērtē. “Tātad piedāvājums tūristiem un Liepājas viesiem paplašinās, kas ir vēl viens pluss pilsētai, kura cer uz tūrisma nozares attīstību.” S.Linde uzskata, ka jaunu viesnīcu intensīva tapšana Liepājā ir cieši saistīta arī ar citām norisēm, piemēram, tūristu nakšņotāju skaits pilsētā pērn pieaudzis par trešdaļu, paplašinās pilsētas izklaides un atpūtas iespēju piedāvājums, uzlabojas transporta kustība, un kopš 9.jūnija, jādomā, jaunus maksātspējīgus viesus uz šejieni atvizinās Kopenhāgenas un Hamburgas lidmašīnu reisi, kas sāks kursēt no Liepājas un atpakaļ.

Pieprasījums pēc viesnīcu un restorānu pakalpojumiem palielinās proporcionāli iedzīvotāju maksātspējas pieaugumam, bet ārzemniekiem Latvija joprojām ir jauna, interesanta vieta, ko pētīt.

Kad pērn Komercnodaļa veica pētījumu, cik viesnīcu ir Liepājā un ko tās piedāvā, tika apzinātas vairāk nekā 20 viesu uzņemšanas iestādes. Taču šobrīd to skaits noteikti ir krietni lielāks, jo nemitīgi durvis ver jaunas viesnīcas, uzskata Komercnodaļas vadītāja.

Viņa piebilst, ka viesnīcu biznesam visumā ir sezonas raksturs. Visvairāk tūristu Liepājā ierodas vasarā, turklāt – kad laika apstākļi ir patīkami, cik jau nu bieži tādi mūsu pilsētā gadās. Lielu sarīkojumu un festivālu laikā viesnīcas ir tā pārpildītas, ka grūti atrast kādu brīvu vietu. Taču arī pārējā laikā noslogojums palielinās, jo Liepājā pieaug ārvalstu uzņēmumu skaits, darbojas kopuzņēmumi, tā ka darbinieki, kas ierodas strādāt mūsu pilsētā, bieži vien izvēlas dzīvot viesnīcās.

Komercnodaļas vadītāja atzīmē vēl vienu pozitīvu tendenci. “Lielākajā daļā viesnīcu tiek ierīkotas arī simpātiskas kafejnīciņas vai restorāni, kas savukārt paplašina Liepājas piedāvājumu šajā jomā. Liepāja šobrīd jau ir slavena ar savām jaukajām kafejnīcām un garšīgo ēdienu, zinu, ka pie mums speciāli brauc pat gardēži no Rīgas, kuri slavē šejienes izvēli un laipno apkalpošanu. Savukārt viesnīcas, protams, ir ieinteresētas labi ēdināt, jo labi pabarots viesis ir apmierināts viesis,” uzskata S.Linde.

Dažāds stils un piedāvājums

Liepājā pēdējā laikā atvērta vesela virkne viesnīcu, kas papildinājušas to saimi pilsētā un paplašinājušas tūristiem un atpūtniekiem izvēles iespējas. Tās ir gan nelielas, viesu nama tipa viesnīciņas ar dažiem numuriņiem, gan smalkas prestižas viesnīcas, katra ar savu interesanto piedāvājumu. Vairākas viesnīcas ir tapšanas stadijā, citas vēl ieplānotas tuvākā nākotnē.

Piemēram, Liepājas ostas promenādē šovasar durvis ver divas jaunas viesnīcas – “Hotel Fontaine Royal” un “Promenade Hotel”.

“Hotel Fontaine Royal” pieder Liepājā pazīstamajam Dānijas uzņēmējam un mūziķim Luijam Fonteinam (īstajā vārdā Stīns Lorencs). Sākotnēji viesnīcā būs pieejami 23 numuriņi, kas iekārtoti, pēc īpašnieku teiktā, karaliskā stilā. Žilbinoši zeltīti kokgriezumi ēģiptiešu mēbelēs un gaismekļos, austrumniecisks raibums flīzēs, simtgadīgas porcelāna vannas utt. pārsteigs viesus šajā kādreizējā tīklu noliktavā. Nākamajā kārtā izveidos vēl vairākus numuriņus – kopā pavisam 60 numuriņu.

Viesnīcas ēkā iecerēts veidot SPA un peldbaseinu. Tajā darbosies arī restorāns, veikali un liela konferenču zāle. Fonteinam Liepājā jau pieder neliela viesnīca “Fontaine Hotel”.

Viesnīcas īpašnieks gaida gan viesus lētākos apartamentos, gan ģimenes ar bērniem, kuriem varētu patikt te ierīkotie baseini, gan cilvēkus, kuri meklē izklaidi ārpus Rīgas nedēļas nogalēs, gan biznesmeņus.

Tāpat šovasar turpat promenādē rekonstruētajā vecajā labības spīķerī viesus sāks uzņemt arī četrzvaigžņu stila un dizaina viesnīca “Promenade Hotel”, kas pieder kompānijai “MIG Holdings”. Tajā plānoti ap 40 īpaši iekārtotu, ērtu numuriņu, daži no tiem pat ar saunu.

Viesnīcas pirmajā stāvā varēs apmeklēt mākslas galeriju, kā arī baudīt izsmalcinātas maltītes restorānā ar vasaras terasi. Viesu ērtībai piedāvās telpas konferencēm un semināriem, kā arī līdzās esošā darījumu centra pakalpojumus.

Topošā dizaina viesnīca vairāk rēķinās ar viesiem nedaudz virs vidusslāņa un biznesa ļaudīm. Ar viesnīcas stilu sasauksies jahtu servisa centrs, kas arī atradīsies spīķerī, bet pretī viesnīcai ar laiku tiks attīstīta jahtu osta. Paredzēts pat iegādāties modernu motorjahtu, ar ko viesi varēs vizināties pa ostas akvatoriju.

Viens no īpašniekiem Ivars Kesenfelds ir pārliecināts, ka viesnīcu biznesam Liepājā ir perspektīva, jo tūristu plūsma pilsētā pieaug. Šo pārliecību apliecina tas, ka tuvākajā laikā I.Kesenfelds ar partneriem plāno izveidot vēl divas viesnīcas, vienu no tām – Peldu ielā 64/Hikes ielā.

Zināms arī, ka pie pašas Liepājas pludmales uzņēmējs Andris Griģis plāno būvēt SPA sanatoriju un viesnīcu.

“Līvai” – 42 gadi 

Viesnīcu “Līva” sāka celt 1965.gadā, un pirmos viesus tā uzņēma pēc diviem gadiem. Tagad un joprojām tā ir Liepājas vecākā un arī lielākā viesnīca ar 111 numuriņiem. Viesnīcas vidējais noslogojums gadā ir 50 procentu un pērnā gada laikā tur nakšņojuši gandrīz 15 tūkstoši viesu. Viesnīcas “Līva” direktore Iveta Saukante ir lepna: “Viesnīcu bizness pēdējos gados strauji attīstās, piedāvājums kļūst aizvien plašāks, bet var uzskatīt, ka “Līvai” konkurentu nav. Viena no mūsu priekšrocībām ir ideālā atrašanās vieta, pats pilsētas centrs. Tie, kas vēlas klusāku apkārtni, izvēlas citas viesnīcas.” Direktore stāsta, ka ievērojami tūristu pieplūdums Liepājā palielinājies līdz ar iestāšanos Eiropas Savienībā. Tik tiešām – gluži kā priekškars pavēries! Taču viesnīcu bizness nav nekāda saldā maize, jo tajā ir jāiegulda visu laiku, lai saņemtu augļus. Ne velti “Līvā” ik pēc laika notiek remonts, rekonstrukcija, atjaunojot numuriņus, citas telpas. Tā 5.stāvā tagad izveidoti un iekārtoti 20 biznesa klases numuri ar kondicionieriem.

Kā iegūt informāciju?

Kā rīkoties ceļotājam, kurš nolēmis nakti pavadīt Liepājā un sameklēt sev naktsmājas? Ceļi dažādi – internets, paziņu ieteikumi u.c. Viena no iespējām ir doties uz Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroju un padomu prasīt darbiniecēm vai arī nakšņošanas vietu izvēlēties, šķirstot pilsētas un rajona tūrisma ceļvedi, kas atrodams turpat. Stāsta Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja projektu un mārketinga speciāliste Kristīne Galdika: “Katra gada nogalē mēs visu Liepājas viesnīcu, viesu namu vadītājus aicinām sniegt ziņas, lai tās varētu ievietot jaunajā, nākošā gada tūrisma ceļvedī. Šī informācija katru gadu tiek atjaunota un tas notiek brīvprātīgi – pieteikties vai ne. Šobrīd Liepājā viesnīcas un viesu nami praktiski ir vienādā skaitā.”

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja vadītāja Monta Krafte: “Kā liecina mūsu vērojumi, visaktīvāk viesnīcu un viesu māju skaits palielinājies pēdējos četros, piecos gados un tam ir objektīvi iemesli, kas saistīti ar pilsētas attīstību. Proti, aizvien vairāk cilvēku – tūristu, darījumu partneru u.c. – brauc uz Liepāju un izvēlas šeit nakšņot. Atceros, 1998.gadā visi zināja, ka Liepājā ir tāda viesnīca “Līva”, sāka darbu “Amrita”. Pilsētā vispār nebija mazu, mājīgu viesnīciņu, viesu namu. Viesnīcu biznesā noteikti ir sākusies attīstība, jo acīmredzot uzņēmēji šajā nozarē saskata perspektīvu.”

Pietiek vai nepietiek?

Apgalvojumam, ka viesnīcu nepietiek, Monta nepiekrīt, jo visās naktsmītnēs vietu trūkst tikai tad, kad pilsētā notiek lieli, starptautiski pasākumi. Ja kāds atbraucējs, tūrists ierodas šajā laikā, viņš, protams, ir neapmierināts, ka viesnīcas pārpildītas un vietu nav. Tad šīs ziņas izplatās jau kā apgalvojums, ka Liepājā trūkst viesnīcu. Taču no biznesa viedokļa nebūtu gudri uzcelt tik daudz viesnīcu, lai pilnībā apmierinātu pieprasījumu lielo sarīkojumu laikā. Tie beidzas, bet uzņēmējiem jādzīvo, par savu biznesu jārūpējas visu gadu. Tādēļ viesmīlības biznesam visizdevīgāk būtu, ja dažāda mēroga sarīkojumi plašai, dažāda vecuma mērķauditorijai notiktu regulāri. Visideālāk – katru nedēļu.

Vasarā Liepājā naktsmītnes vairāk meklē tūristi, ziemā biznesa klienti. M.Krafte: “Ja Liepāja pārvērstos par tīru tūrisma pilsētu, bez rūpniecības, tad visdrīzāk ziemā, klusajā tūrisma sezonā viesnīcas būtu tukšas. Ja ir rūpniecība, notiek ražošana, darījumi, tad sadarbības partneri brauc un naktsmītnes meklē visu gadu, arī ziemā, rudenī.”

Tūrisma informācijas biroja vadītāja uzskata, ka mūsu pilsētā ir ļoti labas, dažādas viesnīcas un viesu nami. Katra ar savu stilu, piemērotas dažāda līmeņa prasībām, un liepājnieki var būt lepni par savu piedāvājumu. Tāpat atbraucēji naktsmītnes var izvēlēties atbilstoši sava maciņa biezumam. Vai nu gulēt četru zvaigžņu vai hosteļa stila viesnīcā. Arī Liepāja neatpaliek no popularitāti guvušā jaunuma – apartamentu jeb brīvdienu dzīvokļa piedāvājuma. Tās ir atsevišķas vai viesnīcas ēkā esošas telpas, kas iekārtotas kā dzīvoklis, kurā ir arī virtuve un viss saimniekošanai vajadzīgais (veļasmašīna, plīts u.c.), atsevišķu ieeju ieskaitot. Vislabprātāk šo piedāvājumu izmanto ģimenes, kas atbrauc atpūsties nedēļas nogalēs vai atvaļinājuma laikā.

Kā liecina novērojumi, nereti uzņēmējs, kurš grib sākt viesmīlības biznesu, nemaz īsti nezina, kas galu galā taps – viesnīca vai viesu nams. Katram no tiem ir savi kritēriji un ir tādi, kas vienādi. Viesnīcām tiek piešķirtas zvaigznītes, viesu namiem kāds no četriem standartiem. Tos piešķir gan Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, gan Latvijas Tūrisma kvalitātes institūts.

Jāpaplašina izklaides iespējas

Viesnīcu piedāvājums ir plašs, tomēr ar to vien nepietiek, lai veicinātu tūrismu. Kaut arī viesu skaits pilsētā palielinās, tomēr Kurzemes reģionā ir vietas, ko cilvēki apmeklē vairāk nekā Liepāju un rajonu. Kā jau lielā ostas pilsētā viesnīcas palīdz piepildīt darījuma cilvēki, arī sporta pasākumu un mūzikas festivālu apmeklētāji, taču pārējā laikā varētu vēlēties vēl plašāku izklaides un atpūtas piedāvājumu. Pagaidām lielākais Liepājas trumpis ir izcilā pludmale, kā arī Karosta ar savu interesanto vēsturi, bet trūkst aktivitāšu, ko pilsētā darīt ziemā, tā atzīst viesnīcu biznesa pārstāvji.

Pašvaldība savukārt uzskata, ka nākotnē vairāk viesu piesaistīs topošā sporta multihalle un modernā koncertzāle “Lielais dzintars”.

Sarmīte Pelcmane,
Daiga Lutere,
“Kurzemes Vārds”

Kādas naktsmītnes atrodamas Liepājā?

Viesnīcas
“Amrita”
“Līva”
“Promenade Hotel”
“Libava”
“Villa Jana”
“Roze”
“Hotel Fontaine Royal”
“Helvita”
“Fontaine Hotel”
“Jūra”
“Beach Hotel Liepāja”
“Brīze”
“Hotel Kolumbs”

Viesu nami
“Jugend”
“Poriņš”
“Ezera māja”
“Pie Jāņa Liepājā”
“Senliepāja”
“Fēliksa namiņš”

Apartamenti
“Kalēja māja”
Stendera ielas apartamenti
Ūliha ielas apartamenti
Pumpura ielas apartamenti
“Avanta”
“Barona apartamenti”
“Jaunlaulāto namiņš”
“Brīvdienu apartamenti”

Jaunieši mītnes
Karostas cietums

Kempings
“Favorīts”

Informācija no 2007.gada Liepājas ceļveža

Dizaina viesnīcā “Promenade Hotel”, kas tiek iekārtota rekonstruētajā spīķerī, varēs izjust senatnes auru.

“Hotel Fontaine Royal” pārsteigs ar apartamentiem karaliskā stilā.

Šopavasar atvērtā viesnīca “Hotel Kolumbs” piedāvā ne tikai ērtus numuriņus, bet arī iespēju īrēt moderni aprīkotu konferenču zāli.

Viesu nama “Villa Jana”, kas atrodas K.Ūliha ielā, rekonstrukcija notika divus gadus, bet tagad tas atdzimis jaunā kvalitātē un piedāvājumā, ko labprāt izmanto biznesa cilvēki.

Viesu namā “Jugend” maltītes ietur gan viesi, gan arī dažādus svētkus šeit svin paši liepājnieki.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz