Finālsērijas pirmajā spēlē “Vega1/Liepāja” piekāpjas “TTT Rīga” basketbolistēm

20.04.2016 19:25

Trešdien, 20. aprīlī, sākās Latvijas Sieviešu basketbola līgas 25. sezonas finālsērija. “TTT Rīga” savā laukumā uzvarēja “Vega 1/Liepāja” ar 85:54, sērijā līdz trīs uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0. Nākamā spēle notiks 23. aprīlī Liepājā.

TTT pārsvars soda laukumā bija liels, taču ne graujošs, un vairāk nekā pusi spēles rīdzinieču pārsvars nepārsniedza viencipara skaitli. Liepājnieces vairākas reizes izmantoja pretinieču miegainību un guva punktus pēc kļūdām, bet Dita Rozenberga un Kristīne Silarāja saasināja spēli ar garāmgājienu un spēli viens pret vienu. Puslaikā TTT pārsvars bija septiņi punkti – 38:31.

Mājinieču plašā rotācija un rezervju efektivitāte pamazām ļāva doties atrāvienā. TTT rezervistes līdz trešās ceturtdaļas beigām guva 27 punktus, kamēr liepājnieču soliņš atzīmējās ar diviem punktiem. Rīdzinieces arī biežāk izspēlēja bumbu līdz brīviem metieniem.

Par pirmās finālspēles iespaidīgāko epizodi parūpējās NCAA čempione Sidnija Kārtere. Trešās ceturtdaļas izskaņā TTT pēdējam uzbrukumam palika divas sekundes. Aizsardze saņēma bumbu pirms laukuma viduslīnijas un palaida bumbu groza virzienā. Precīzi – 64:45.

Nākamajās desmit minūtēs ”Vega 1/Liepāja” uzbrukums zaudēja asumu un TTT pārsvars auga vēl straujāk. Minūti pirms pamatlaika beigām Aigara Neripa un Jāņa Nešpora komanda panāca plus trīsdesmit viens – 83:52.