Jānis Bružis Eiropā dala 57. vietu

Minhenē noslēdzies Eiropas loka šaušanas čempionāts, un Latvijas izlases rindās kontinenta nozīmīgākajās sacensībās piedalījās arī liepājnieks Jānis Bružis. Olimpiskā loka klasē mūsējais no trim Latvijas pārstāvjiem kvalifikācijā uzrādīja labāko rezultātu (618 punkti), ieņemot 73. pozīciju, bet izslēgšanas turnīrā izstājās pirmajā kārtā, sacensības noslēdzot dalītajā 57. vietā.

16.06.2022 06:00

Latvijas izlase uz Eiropas čempionātu devās sešu cilvēku sastāvā, un viņu vidū olimpiskā loka klasē sacentās “Archery Liepāja” pārstāvis Jānis Bružis.

Vispirms sportisti aizvadīja kvalifikācijas sacensības, un Bružis ar 618 punktiem uzrādīja 73. rezultātu. Ventspilnieks Dāvis Blāze 98 sportistu konkurencē ieņēma 76. pozīciju, bet kluba “Amazones” sportists Gļebs Kononovs ieņēma 81. vietu.

Kvalifikācijā labāko rezultātu (687) uzrādīja Vācijas loka šāvējs Florians Unrū, bet sacensību noslēgumā viņam nācās samierināties ar 2. vietu.

Jānim izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā bija jāspēkojas ar Ukrainas pārstāvi Ivanu Kožokaru, kurš kvalifikācijā ierindojās 40. vietā. Liepājnieks savam oponentam piekāpās ar 0-6 (24:30, 27:28, 27:30) un noslēgumā tika klasificēts dalītā 57. vietā.

Savukārt ukrainis aizvadīja veiksmīgu turnīru un finišēja 6. pozīcijā. Līdzīgi klājās arī Blāzem un Kononovam, kuri individuālo turnīru noslēdza pēc zaudējumiem pirmajā kārtā.

Par Eiropas čempionu kļuva Migels Alvarino Garsija no Spānijas.

Komandu sacensībās Latvija kvalifikācijā sakrāja 1844 punktus, kas deva 23. pozīciju. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā mūsējie ar 2-6 (57:55, 47:52, 48:55, 51:56) piekāpās Lielbritānijas atlētiem un tika klasificēti 17. vietā.

Par Eiropas čempioniem kļuva Itālijas loka šāvēji. Jānis Bružis ar Jeļenu Kononovu piedalījās arī jaukto komandu sacensībās, kvalifikācijā ar iegūtiem 1218 punktiem ierindojās 26. vietā un izslēgšanas cīņām nekvalificējās.

Par čempioniem kļuva Nīderlandes duets.

Komentārs

Latvijas izlases loka šāvējs Jānis Bružis:

– Rezultāti iet uz augšu, bet pārāk lēni, nekā es to vēlētos. Ar sasniegto rezultātu nevaru būt apmierināts, jo pērn sacensībās šāvu ap 640 punktiem, bet šogad līdz šādiem rezultātiem neesmu aizsniedzies.

Treniņos gan sanāk sašaut 660–670 punktus, bet sacensībās precizitāte pieklibo. Šāviena sajūta ir laba, bet pārāk bieži iezogas muļķīgas kļūdas.

Desmitniekus sašāvu diezgan daudz, bet tai pašā laikā pamanos trāpīt sešiniekā vai septītniekā, ko nedrīkst pieļaut. Jātrenējas, jātrenējas un vēlreiz jātrenējas.