“Valmiera” apbrīnojamā galotnē uzvar “Liepāju/Triobet”

08.02.2014 20:33

“Aldara” Latvijas Basketbola līgā apbrīnojamu uzvaru svinēja “Valmiera”, kas pamatlaika izskaņā izlaida pārsvaru, taču pēdējā sekundē tomēr izglābās no zaudējuma (71:71). Pagarinājuma pēdējās sekundēs veiksme smaidīja valmieriešiem – 78:77. Savukārt citā spēlē “Jēkabpils” ar 84:66 pieveica “Turību”. Ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Kamerons Randls, bet 15 punkti un deviņas piespēles Rinalda Sirsniņa kontā.

Turnīra tabulā augstāk atradās “Valmiera”, kas ar 17 uzvarām 24 mačos ieņēma trešo vietu un par divām pozīcijām apsteidza “Liepāju/Triobet” (15-8). Arī abās iepriekšējās savstarpējās spēlēs pārāki bija vidzemnieki – 80:65 Liepājā un 78:65 savās mājās. Pirmajā ceturtdaļā lielākoties iniciatīva gan piederēja kurzemniekiem, kas ieguva sešu punktu pārsvaru (12:6), tomēr otrajā ceturtdaļā “Valmiera” pārņēma vadības grožus un puslaiku pārtraukumā devās pie rezultāta 37:31.

Trešajā ceturtdaļā “Liepāja/Triobet” turpināja pakaļdzīšanos, un rezultāta starpība svārstījās no četriem līdz deviņiem punktiem. Lai arī Andrjus Mažutis no soda metienu līnijas uz īsu brīdi pietuvināja liepājniekus tikai viena metiena attālumā (57:59), valmierieši vēl trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām bija vadībā ar plus četri (65:61). Tomēr tad “Valmieras” uzbrukums iestrēga uz trim minūtēm, un valmierieši pēc Pīdžeja Hila tālmetiena nokļuva bezdibeņa malā

Pēc Andrjus Mažuta precīziem soda metieniem liepājnieki septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām beidzot pietuvojās viena metiena attālumā (57:59), bet valmieriešiem roka nenodrebēja un viņi, lai arī sīvā cīņā, nosargāja nelielo pārsvaru līdz pat spēles beigām – 65:70 nepilnu pusminūti līdz beigām. Situācija gan ļoti ātri sagriezās kājām gaisā – Dārgais atguva divus punktus, un pēc minūtes pārtraukuma Hils, saņēmis bumbu no sānu auta, pārkāpa pāri sānu līnijai.

Jānis Kaufmanis atbildes uzbrukumā realizēja abus soda metienus (69:70), toties Robertam Freimanim pirmajā soda metienā roka notrīcēja – vairs tikai plus divi (71:69) un bumba mājiniekiem. Raimonds Gabrāns tika pie pietiekami labas tālmetiena pozīcijas, taču ne pēc viņa, ne atkārtotiem Ernersta Kalves mēģinājumiem bumba nelidoja grozā, toties Gabrāns pamatlaika pēdējā sekundē izrāva neizšķirtu – 71:71. Pēc nelielas apspriedes mača tiesneši grozu ieskaitīja.

Pagarinājumu labāk iesāka liepājnieki, taču 45 sekundes līdz papildlaika beigām trejaci iemeta Kalve, kurš pēc ilgāka pārtraukuma atguva vadību “Valmierai” (77:76). Nākamajā uzbrukumā Hils atkal kļūdījās svarīgā brīdī, šoreiz nostaigājot, taču Kalvem desmit sekundes līdz beigām izdevās realizēt tikai vienu soda metienu un atjaunot cerības viesiem (78:76). Valmierieši pārkāpa noteikumus pret Arti Ati, kuram bija fantastiska izdevība glābt komandu no zaudējuma, bet Ates otrais soda metiens nodevīgi lidoja grozam secen un “Valmiera” svinēja laimīgu uzvaru (78:77) un trešoreiz šosezon apspēlēja liepājniekus.

Valmiera – Liepāja/Triobet 78:77 (17:18, 20:13, 20:21, 14:19, 7:6)
Valmiera: Dārgais 30 (2p. – 16/16, 3p. – 1/5, 1p. – 3/4), Kaufmanis 14, Kalve 12, Ziediņš 6, Iļjins 6, Gabrāns 3, Žvīgurs 2, Elksnis 2, Amoliņš 2, Cipruss 1 (8ab).
Liepāja/Triobet: Helmanis 18 (8ab), Hils 16 (5kļ), Blaus 14 (10ab), Ate 11, Magone 8, Miglinieks 5, Mažutis 4 (5rp), Freimanis 1, Krastiņš, Leiteris.