Sestdiena, 2. marts Luīze, Laila, Lavīze
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bembe dinamiskai braukšanai un radošumam

Rakstniecei Gunitai Lagzdiņai pašai vēl nebija autovadītāja tiesību un nebija ne jausmas, kā ātrumus pārslēgt, kad viena no viņas stāstu varonēm mācījās braukt, tāpēc autore konsultējās ar vīru, lai visu uzrakstītu pareizi.

Bembe dinamiskai braukšanai un radošumam
Ar “BMW” labāk var ceļu pārredzēt, jo tas augstāks, novērtē Gunita Lagzdiņa. 4×4 izmantot sanāk ne tikai ziemā, šobrīd šo funkciju ģimene izmanto, lai savā sētā neizplēstu zāli, jo, “slapjumā spolējot, paliek baigie dubļi”. (Foto: Egons Zīverts)
Ar “BMW” labāk var ceļu pārredzēt, jo tas augstāks, novērtē Gunita Lagzdiņa. 4×4 izmantot sanāk ne tikai ziemā, šobrīd šo funkciju ģimene izmanto, lai savā sētā neizplēstu zāli, jo, “slapjumā spolējot, paliek baigie dubļi”. (Foto: Egons Zīverts)
10.11.2023 00:20

liepajniekiem.lv

Tā gadās ne reizi vien, ka viņa vēlāk ķeras klāt tam, ko iepriekš aprakstījusi. Bet nu Gunita ar lielu patiku stūrē pati jau daudzus gadus.

4×4 un sniega pūtējs

“Tā kā dzīvojam laukos un pēdējos gadus atkal sāk parādīties ziemas, vīrs jau sen sapņoja par 4×4. Pērn tādu iegādājāmies, taču tik un tā ar visu 4×4 pagājušajā ziemā nostigām.

Mums tur ir Kurzemei netipiski kalni un lejas, arī vietas, ko vējš aizvelk pilnībā, vajadzēja auto, ar ko var izrakties,” Gunita stāsta, kāpēc izraudzīts “BMW” markas apvidnieks.

Tajās mājās iepriekš dzīvoja Gunitas ome, tāpēc viņa turp braukusi visu dzīvi. Ceļā ir viens tāds kalniņš, kur pieputina vienmēr un pat vislielākajam traktoram nepietiek jaudas izstumt, tāpēc sniegs reizēm ticis stumts pāri laukam.

“Taču tagad visur ir privātīpašumi un tā darīt vairs nedrīkst. Pagājušoziem vienu dienu braucam uz pilsētu – priekšā uzlikts “ķieģelis”, jo to pakalnu nav varējuši izstumt.

Pirmo reizi vairāk nekā četrdesmit gadu laikā pieredzējām ko tādu. Labi, ka ir ceļš pa otru pusi,”

viņa pastāsta.

Autovadīšana laukos ziemās nāk komplektā ar lāpstas cilāšanu. “Vīrs ļoti gribēja sniega pūtēju, bet es teicu, ka pie mums taču ziemu nav, kādēļ tādu naudu ieguldīt!

Kad pagājušogad nostigām, izrakāmies tikai ar sniega pūtēju, tad gan teicu, ka savus vārdus ņemu atpakaļ. Ar lāpstu tas būtu aizņēmis visu nakti,” smejas Gunita.

Foto: Egons Zīverts

Automašīnu izvēlējies vīrs. Viens no viņa draugiem, kurš ir liels pilnpiedziņas auto eksperts, izstāstījis visas nianses dažādiem modeļiem.

Vīrs skatījies, kas vizuāli uzrunā visvairāk, un izvēle krita uz “BMW”, lai gan

bembistiem, kā smej rakstniece, “iet slava pa priekšu”.

Izpētīta arī mašīnas vēsture, tomēr kā jau lietotam auto ķibeles gadās ik pa laikam. “Pirkām Jēkabpilī, jābrauc bija baigais gaisa gabals. Izbraucām testa apli, viss likās okei. Vienīgi nestrādāja viena durvju slēdzene, tāpēc izdevās cenu nokaulēt.

Uz mājām vīrs brauca ar bembi pa priekšu, es ar mūsu “Audi” sekoju un pamanīju, ka no izpūtēja nāk laukā melni dūmi. Servisā pateica, ka esot izņemts ārā kvēpu filtrs, dabūjām čipot, lai vainu novērstu,” atklāj autovadītāja.

Vispirms pie traktora stūres

“Taču es nejūtos kā bembiste,” uzsver Gunita.

“Vīrs gan mani sauc par gonščiku vai Šūmaheru, kaut ātrums mani neaizrauj, drīzāk pat nepatīk.

Man patīk braukt dinamiski. Ja pie krustojumiem gadās sēnes, kas nevar uzsākt braukt, tad es parasti iekabinu ar savu reakciju, bet pēc tam braucu ar atļauto ātrumu.”

Kopumā viņa esot relaksēta vadītāja, kuru nekas uz ceļa netracina. No braukšanas dinamiskuma ir atkarīgs degvielas patēriņš. Šajā ziņā taupīgākais braucējs ģimenē esot vīrs, jo nesacenšas startā ar to, kurš blakus joslā.

Savu autovadītājas pieredzi Gunita rēķina pēc jaunākā dēla, kuram tagad ir 16. Tiesības likuši abi kopā. Viņa smejas, ka arī dēlam tās uzreiz pienāktos, jo eksāmena laikā atradies mammas vēderā.

Eksāmens bijis viegls, lai gan iepriekš baidījusies, kā būs ar tehniskas dabas jautājumiem. “Izvilku tēmu par motortelpu. Ejam uz mašīnu, inspektore prasa, lai pastāstu kaut ko. Ejot stāstu, domādama, ka pie auto atvērsim motora pārsegu un sākšu stāstīt pa īstam.

Taču tur man saka – kāpjam iekšā un braucam!”

atceras Gunita.

Nu, un ko tad tu zini par motortelpu? “Motoreļļa jāmaina ik pēc desmit tūkstošiem kilometru, regulāri jāatjauno logu šķidrums, jāvaktē tas viltīgais laiks, kad jau jālej zieminieks, lai gan mīnusu vēl nav. Tā kā man ir vīrieši riņķī, viņi par to visu parūpējas,” priecājas autobraucēja.

Vispirms viņa laukos iemācījusies ar traktoru braukt. Opapam klēpī stūrējusi pavisam maza, bet patstāvīgi iemācījās braukt studiju laikā.

“Ātrumkloķis tik grūti slēdzās, es pieradu, ka to vajag spiest ar visu spēku, tāpēc

sākumā man autobraukšanas instruktore pat aizrādīja, ka es tā kā ar traktoru braucot,”

smejas Gunita.

Šo gadu laikā viņai bijis tikai viens sods, un tas pats par stāvēšanu, tāpēc ne pašai, bet auto īpašniekam. “Ļoti ilgi gaidīju, kad tad mani policija reiz apstādinās. Braucu pareizi, man viss ir kārtībā, tāpēc ļoti gribējās šo satikšanos. Pirms dažiem gadiem Jāņos pirmo reizi dabūju pūst trubiņā.

Kad lielais puika saņēma tiesības, viņš, šķiet, jau pirmajā braukšanas mēnesī trāpījās reidā. Es esmu no tiem, kuri uzskata, ka kārtības sargi dara savu darbu un dara labi, un manis pēc radari varētu būt uz katra stūra,” saka Gunita.

Sapnis par pūkainu apmalīti

“Viena lieta, kas man Bembē ļoti nepatīk, – vācu autobūvētāji nav līdz galam padomājuši par to, ka atpakaļgaita ir blakus pirmajam pārnesumam un kloķis nav ne jāspiež uz iekšu, ne jāvelk uz āru, tāpēc pašā sākumā es regulāri ieliku atpakaļgaitā, kad vajadzēja uz priekšu. Nu jau esmu pieradusi, un nav ne vainas.

Kad pārsēžos dēla “Audi”, kas bija mūsu iepriekšējā ģimenes mašīna, jūtos komfortablāk, jo lēzenāki ātrumi – garāki nekā bembim, kuram ļoti ātri jāpārslēdzas uz nākamo,” salīdzina Gunita. 

“Nāk ziema, un man ir ļoti bail no sānslīdēm,”

atzīstas autovadītāja.

“Pirms gadiem divdesmit, braucot ar draugiem, saslīdējām uz Aizputes šosejas, un mūs ienesa grāvī, par laimi, nedziļajā pusē. Ja ceļš pa ziemu nav izstumts, man nepatīk sēsties pie stūres.

Blakus mūsu ceļam ir kāda māja, kuras ceļgalā stāv akmens rūķis. Reiz līkumā pirms tās mašīnu sāka nēsāt, gribējās aizvērt acis un… Par laimi, izdevās mašīnu savākt tā, ka tā nogāja līdz ar rūķi neaizķerot. Kopš tās reizes ziemas braukšana nepatīk vēl vairāk.”

Foto: Egons Zīverts

Apsildāmie sēdekļi un stūre Bembei gan esot kaut kas fantastisks. “Man ir salīgas rokas un kājas. Ja kādreiz būs pašai sava mašīna, tad stūrei piedevām būs pūkaina apmalīte,” sola Gunita.

Vēl šai automašīnai ir kruīza kontrole, par kuru ģimenes vīriešiem domas dalās: vīrs neizmanto, bet dēlam patīk. Gunitai pašai patīk just gan pedāļus, gan pārnesumu kloķi.

Kad gājusi autoskolā, tolaik jau sāka piedāvāt mācīties ar automātu, bet viņa skaidri zinājusi, ka to negrib.

Švīkai uzklāj nagu laku

Ceļā pie stūres Gunitu gandrīz vienmēr pavada mūzika – “Skonto” ir viņas mīļākais radio. “Tad, kad skan smukās dziesmas, uzgriežu uz pilnu klapi, un man pie kājas, ko domā citi, ja logi ir vaļā.”

Labāk viņai patīk braukāt pa Liepāju, nevis lielus gabalus pa šoseju. “Šoseja ir garlaicīga, tur nekas nenotiek. Un tur var izskriet zvēri.”

Tad, kad brauc viena, kad nav sarunbiedra, viņa ne vienmēr dzied dziesmām līdzi. “Citreiz klusumā var visu ko izdomāt, reizēm pavīd kāds sižets grāmatai.

Mašīna ir radoša būtne un telpa, kur viss kas var notikt. Gan iekšpusē, gan ārpusē,”

viņa mīklaini pasmaida.

Auto esot ģimenes loceklis, to nekādi neuztver kā bleķa gabalu. Teju visām automašīnām ir bijuši vārdi – Oksana, Viktorija… Lai arī šis auto mīlīgi iesaukts par Bembi, sieviete neesot vis. Ja nu ir, tad tāda skarba dāma.

Foto: Egons Zīverts

Ceļojumā Itālijā Gunita sapratusi, ka šajā valstī nevarētu būt spēkrata īpašniece, jo tur neviens nesaudzē citu mašīnas – parkojoties vienkārši izstumda.

“Kad tikko biju dabūjusi tiesības, gar žoga stabiņu nobraucu tā, ka sānam novilka krāsu. Raudādama krāsoju ar nagu laku ciet.

Reiz paliku bez priekšējā vējstikla, jo pretimbraucoša automašīna uzmeta akmeni. Dzinos braucējam pakaļ, jo uzskatīju, ka vainīgs, ja brauc pa grants ceļu, nesamazinot ātrumu. Panācu uz šosejas, bet viņš teica, ka neko nezinot,” atceras Gunita.

Zvanījusi paziņai, kuras vīrs strādāja Ceļu policijā, bet arī viņš teicis, ka neko darīt nevarot.

Iepriekšējās automašīnas ģimenei bijušas tādas, kas kalpo, līdz nonāk lūžņos. Šī esot pirmā vērtākā mašīna.

“Protams, mašīnas ik pārgadus būtu jāmaina, taču mēs tām ļoti pieķeramies. Ar visiem trūkumiem liekas, ka vēl taču iet, turklāt tik daudz ieguldīts!” viņa secina.

Regulāri braucot pa laukiem, Gunita redzējusi visādus autovadītājus un dzirdējusi dažādus stāstus. Piemēram, par kādu vīrieti, kuram patīk braukt, kad iedzēris. Viņš dzīvojot daudzstāvu mājā un pirms dzeršanas izmetot mašīnas atslēgas pa logu, jo zinot, ka, cukā būdams, neatradīs. Arī kaimiņi esot par to informēti.

Taču jaunieši gan esot apzinīgi – viņiem šķiet tikai normāli, ka pie stūres jāsēžas skaidrā. Tikmēr vecākās paaudzēs daudziem esot jūra līdz ceļiem, un šos cilvēkus Gunita sauktu par potenciālajiem slepkavām.

Gunitas Lagzdiņas Bembe

 • “BMW X3”
 • 2007. g. izl.
 • 2,0 l dīzeļdzinējs, 150 ZS
 • Degvielas patēriņš 6–7 l/100 km (atkarībā, kurš pie stūres)
 • 4×4 piedziņa, manuāla sešpakāpju pārnesumkārba
 • Gunitas mīļākā anekdote par auto tēmu: Jo krutāks džips, jo tālāk jābrien pēc traktora.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz