Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto: Drošais mersedess starp citām mašīnām

Galvenais kritērijs – drošība, tam seko ērtības. Tieši tāpēc Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas akadēmijas docētāja Linda Zulmane un visi ģimenes locekļi jau ilgāku laiku izvēlas tikai “Mercedes” markas automašīnas.

Foto: Drošais mersedess starp citām mašīnām
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
11.03.2024 00:00

liepajniekiem.lv

Vairāk nekā astoņus gadus viņi brauc ar balto mersedesu, kurš apliecinājis savu uzticamību.

Ērtības un minimālisms

Pirms šī auto ģimenei jau bijuši divi mersedesi, vēl iepriekš – “Opel” un “Audi”.

“Sapratām, ka labāku mašīnu par mersedesu nav. Ja man ir jāizvēlas, tad tas ir “Mercedes”. Mums ir draugi “Audi” fani, nevarētu teikt, ka mēs gluži fanojam, tomēr esam palikuši pie izvēles par labu mersedesam.

Kā saka mūsu draugs, kurš šo mašīnu atveda no Vācijas, “ir mašīnas un ir mersedesi”.

Viņš pats arī brauc ar “Mersedes Benz”,” pastāsta Linda.

Gan krāsa, gan automāts esot viņas vīra izvēle, jo ģimenei pietiek ar vienu auto. “Vīrs visu sakārto, iziet tehnisko apskati, es tikai braucu,” viņa priecājas.

Par labu šīs markas automobiļiem runājot drošības sajūta, un tā ir galvenā.

“Auto konstrukcija sniedz pārliecību, ka arī tad, ja notiks avārija, visticamāk, sekas būs labākas nekā ar citām mašīnām. Ērta, klusi darbojas.

Man patīk, ka ļoti ātri var uzņemt apgriezienus, nav pie luksofora “jāčammājas”, kamēr sāk braukt.

Parasti saka, ka tieši ar manuālo kārbu var labāk uzsākt, bet šī mašīna nekādi neatpaliek,” atzīmē īpašniece.

Automobilis ir paprāvs, taču manevrētspēja esot laba, turklāt Linda jau ar iepriekšējiem mersedesiem pieradusi pie izmēriem un tie netraucē.

Ar laiku jau pierodot un saprotot, kurā stāvvietā var un kurā nevar nolikt.

Foto: Egons Zīverts

Kruīza kontrole šim auto ir, bet Linda lietojot reti.

“Nekad uz ceļa tā mierīgi atslēgties nevar. Vismaz es tā nedaru, jo Liepāja–Rīga nav tas ceļš, kur uzlikt kādu ātrumu un neko nemainīt. Tā drīzāk var uz Ventspils šosejas.

Dažreiz skaitu, cik mašīnas sastopu,

un pēdējo reizi, kad braucu mājās no Ventspils, bija divi smagie, viens autobuss un kādas trīs vieglās mašīnas, braucu viena pati. Taču Rīgas šoseja ir kārtīgs pārbaudījums,” viņa uzskata.

Baltajai mašīnai ir melns ādas salons. Ērts, vietas pietiek arī tiem, kam garākas kājas, aizmugurē nav jāsaspiežas. Arī bagāžnieks ir ietilpīgs. Vācu ražotāji paredzējuši vietu kafijas krūzītēm.

“Mašīnā nav nekā lieka, valda minimālisms. Ir gaisa atsvaidzinātājs, telefona turētājs, stāvvietas pulkstenis, salvetes, kas ir elementāras lietas.

Man liekas, ja iekāpj mūsu mašīnā, nevienā brīdī nevar pateikt, kas ar to brauc, – sieviete vai vīrietis. Nekas no tāda sievišķā man mašīnā nav, lūpu krāsa nekur nav nolikta,” stāsta L. Zulmane.

Dzīvības glābējs

Iepriekšējam mersedesam bija apsildāmi sēdekļi ar masāžas režīmu un iebūvēts telefons. Diemžēl auto cieta avārijā, pie kuras saimnieks nebija vainīgs.

“Notikušais pārliecināja par to, ka mersedess pilnīgi noteikti var izglābt dzīvību,”

saka Linda.

Lindai nav bijis nevienas avārijas, ne arī sodu. “Kad esmu pie stūres, policija nekad nav apturējusi. Esmu ļoti pareiza braucēja. Autovadītāja apliecību ieguvu 1996. gadā, pieredze ir apmēram 28 gadi. Tas ir krietns laiciņš.

Ikdienā nesanāk bieži braukt, tādā ziņā, ka Liepāja ir maza un var kājām izstaigāt, īpaši tad, ja dzīvo centrā un darbs ir centrā. Ir bijuši arī tālāki braucieni, piemēram, pagājušajā vasarā uz Tirzu, kā arī doktorantūras studiju laikā uz Daugavpili, un tās ir kārtīgas sešas stundas pie stūres bez pauzes,” viņa pastāsta.

Agrāk sēdējusi blakus vīram, braucot uz Rīgu.

“Vienā brīdī sapratu, ka man tomēr vajag pašai. Tagad vairs nebaidos braukt pa Rīgu. Nav jau tā, ka tur pēkšņi kaut kas mainītos, bet ir jāpārzina, kuras ielas ir vienvirziena, kur drīkst nogriezties un kur ne. Tagad, par laimi, ir lietotne “Waze”, kas palīdz orientēties svešā pilsētā. Savu pilsētu jau zinu.

Lai gan lielā ielu remonta laikā arī Liepājā katru dienu viss varēja mainīties un bija jārisina rēbuss, pa kuru pusi šonedēļ var tikt līdz mājām,”

pauž Linda.

Daudzi teikuši L. Zulmanei, ka viņa braucot ļoti labi tādā ziņā, ka pasažieru vietās jūtas droši.

“Ir šoferi, kuri brauc agresīvi. Es tā nedaru, īpaši tad, ja mašīnā ir citi cilvēki. Protams, nav jau tā, ka es neapdzenu citas mašīnas vai kādā brīdī nebraucu vairāk par 90, bet neriskēju.

Ko tad nokavēsi? Izbrauc laikā!”

viņa uzskata.

Pirms gadiem diviem Linda ar šo mašīnu brauca no Rīgas, ceļš veda caur Jelgavu, jo tipogrāfijā vajadzēja paņemt grāmatas. Šķita, ka mašīna grab.

“Aizbraucu līdz Bikstiem, paēdu pusdienas. Paskatos – it nekā nav. Kā jau parasti, Bikstos ir daudz šoferu, bet neviens man neko nesaka, ka kaut kas nebūtu labi. Kā jau teicu, vairāk esmu braucēja, ne mašīnas pārzinātāja.

Domāju, aizbraukšu līdz Saldum vai Brocēniem, līdz degvielas uzpildes stacijai, bet mašīna sāk grabēt vēl vairāk. Ko man tagad darīt? Apstāties ceļmalā, kur nav neviena? Pēkšņi mani apdzen mašīna un rāda, lai apstājos. Trīs strādnieki darba formā, un viņi saka – tev tūlīt ritenis būtu aizlidojis!” viņa atminas.

Foto: Egons Zīverts

Līdz šim brīdim Lindai nav zināms, kas un kad bija palaidis aizmugurē kreisajā pusē skrūves vaļīgāk, jo pats no sevis ritenis atskrūvēties nevar.

Viņa Rīgā palika pa nakti, bet nav ne jausmas, kas pa to laiku notika un kuram varēja ienākt prātā kaut ko tādu darīt. 

“Laikam tie bija man atsūtīti eņģeļi,”

L. Zulmane saka par cilvēkiem, kuri apturēja viņas auto.

“Milzīgs paldies tiem, kas mani izglāba! Viņi teica, ka es nebūtu tikusi līdz Brocēniem. Pieskrūvēja un aizbrauca. Kurā brīdī ritenis būtu aizlidojis… braucu ar 90, un Liepājas šoseja nav tāda, kur maz brauc.”

Kopš tā laika Linda pirms braukšanas vienmēr paskatoties, vai viss kārtībā.

Strīds ar navigatoru

Pilnīgs klusums brauciena laikā Lindai nav pie sirds, mašīnā skan radio.

“Īpaši tad, kad jābrauc agri no rīta vai vēlu naktī, vajag, kā saka, ar kādu parunāties. Šim auto ir, bet es nekad neizmantoju podziņas uz stūres, ar kurām var regulēt skaļumu. Ieslēdzu radio, un tad tas arī skan, neko nepārslēdzu. Kad brauc bērni, viņi pieslēdz savu pleilisti.

Man patīk klausīties pietiekami ritmisku, uzmundrinošu, nevis lēnu mūziku, jo pie tādas var zaudēt modrību,”

viņa izstāsta.

Ar iepriekšējo automašīnu L. Zulmane un divas viņas kolēģes 2011. gada 11. novembrī, tā teikt, trīs skaitļi 11, braukušas uz konferenci Šauļos. Viņa bija vienīgā šofere.

“Izbraucām trijos naktī no Liepājas un vakarā braucām atpakaļ. Kā jau agri cēlušās, kolēģes snauž. Taču man ir jābrauc.

Toreiz nebija “Waze”, bet cits navigators. Biju uzlikusi galamērķi Liepāju, lai gan ceļu zinu, bet ir novembris un ļoti tumšs. Navigācija gribēja, lai es braucu caur Skodu, taču es biju domājusi braukt caur Palangu. Ik pēc brīža man teica: “Griezies pa labi!” Es saku: “Nē, negriezīšos.” To darīju, lai būtu moža pie stūres, jo nomodā gandrīz 24 stundas.

Vienā brīdī apstājos un skrēju apkārt mašīnai.

Man ļoti palīdzēja, ka līdz pat Latvijas robežai katrā pagriezienā mani gribēja sūtīt pa labi, bet es atbildēju, ka nebraukšu. Vienā brīdī kolēģe pamodās un jautāja, ar ko es runājot. Atbildēju: “Es strīdos, jo man saka, ka jābrauc pa labi. Nebraukšu!”,” smejas Linda. 

Arī uz zināma ceļa, kur braukts nez cik reizes, viņa ieslēdz “Waze”, jo tad, vienatnē braucot, vismaz ir kāds, ar ko parunāties.

Mašīnām ģimene vārdus nedodot. “Mūsu mājās vārdi ir tikai kaķiem.

Kādreiz smejoties sakām – baltais gulbītis, bet es, aizejot pie mašīnas, nerunāju ar to.

Baltais gulbītis stāv sētā, bet neviens no mums mašīnu nepersonificē,” atzīst L. Zulmane.

Ik pa laikam mersedesam kaut kas ir jāsalabo, neesot tā, ka var tikai braukt un braukt. Šo auto ģimene plānojot lietot, kamēr tas ies.

“Šobrīd nav nekādu iemeslu, lai šķirtos no šīs mašīnas,” apgalvo Linda.

Lindas Zulmanes ģimenes auto

 • Balts ”Mercedes Benz E 280”
 • 2008. izl. gads
 • 2,8 l dīzeļdzinējs
 • 205 ZS
 • Vidējais degvielas patēriņš – 8 l/100 km.
 • Automātiskā pārnesumu kārba.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz