Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kā ļaut skaņai ietekmēt savu pašsajūtu

Kā ļaut skaņai ietekmēt savu pašsajūtu
Foto: Tirachard Kumtanom from Pexels
06.03.2020 07:00

Evija Branta, Kundal jogas trenere

Atslēgvārdi

Mūzika transformē sirds un prāta enerģijas. Mūzika ir saikne starp divām pasaulēm – fizisko un garīgo. Nezaudējiet šo saikni, citādi, jūs aizkavēsiet sava prāta un sirds attīstību. Kādu dienu jūsu dzirde atvērsies un jūs klausīsieties burvju mūzikā, kas piepilda visu pasauli. Tad jūs sapratīsiet dzīves nozīmi.” Pēteris Donovs.

Visa matērija sastāv no skaņas. Skan pilnīgi viss, arī pats cilvēks. Ja mēs spētu sadzirdēt visas skaņas, mēs dzirdētu puķu, pļavu, kalnu, planētu mūziku, arī mūsu ķermeņa simfoniju un dvēseles melodiju. Skaņa ir dzīvības radošais spēks, ko var izteikt arī fizikālos lielumos. To pēta fizika, metafizika, skaņu terapijas u.c. zinātnes. Tātad mūs var ietekmē, mainīt visas apkārtējās skaņas un mēs ietekmējam, un mainām apkārtējo pasauli ar skaņām, ko veicam paši. 

Vienkāršākais vieds, kā mēs ikdienā šo varam sajust ir klausoties mūziku. Klausoties mūziku mums rodas dažādas sajūtas, asociācijas un atmiņas. Bieži mēs vienkārši ar savu iemīļotāko melodiju, dziesmu vēlamies sev uzlabot garastāvokli. Vai arī māmiņa nomierina savu mazuli ar šūpuļdziesmu un mīļu, mierīgu balsi.

Skaņu terapijā izmanto dažādus instrumentus, lai cilvēku ārstētu vai dziedinātu.

Arī jogas nodarbībās izmanto skaņas, mūziku un savu balsi, balstoties uz zināšanām par skaņu dziedinošo ietekmi un spēku.

Viens no spēcīgākajiem instrumentiem , ko izmanto skaņu terapijās ir gongs. Jogas nodarbībās to bieži izmanto relaksācijās un meditācijās. Gonga skaņas atbrīvo apspiestās emocijas. Izgaist enerģētiskie bloki, cilvēkam uzlabojas fiziskā veselība, rodas pozitīvas emocijas, jaunas atklāsmes.

Ikdienā Jūs paši varat veikt meditatīvu vingrinājumu, lai apzinātos skaņas ietekmi. Regulāri to praktizējot Jūs sāksiet sadzirdēt arvien vairāk.

Vingrinājums:

Apsēžamies ar taisnu muguru uz paklājiņa vai uz krēsla. Aizveram acis. Nomierinām elpu. Klausāmies elpas skaņu. Kā skan ieelpa un izelpa. Mēģinām sadzirdēt savus sirdspukstus. Ar šādu apzinātu iekšējo stāvokli mēs varam pievērsties ārējām skaņām un vērot tās. Jūs būsiet pārsteigti, cik daudz dažādu skaņu ir mums apkārt, ko mēs ikdienā neievērojam un to, cik klusums ir pilns ar skaņām. Šāds vienkāršs vingrinājums Jums sniegs daudz miera un labsajūtas, jaunas atklāsmes. 

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz