Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Basketbola glābējzvans

Basketbola glābējzvans
20.11.2006 18:56

0

Atslēgvārdi

Sporta bāzes
Šajā rakstu sērijā pārsvarā esam centušies apskatīt tādas sporta celtnes, kuras kalpo ne tikai kā vieta dažāda veida fiziskām aktivitātēm, bet arī kā bāze kādam vienam konkrētam vai vairākiem sporta veidiem. Celtnieku sporta zāle šim apzīmējumam īsti neatbilst, tomēr par raksta galveno varoni tā ir pelnījusi būt viena būtiska iemesla dēļ – laikā, kad Liepājas basketbols izdzīvo savas ne pašas vieglākās dienas, tieši šī zāle ir kļuvusi par mūsu pilsētas groza bumbas spēcīgāko komandu mājvietu.

Celtnieku vajadzībām

Siļķu ielā esošā sporta zāle ir nedaudz noslēpusies no garāmgājēju acīm – tā atrodas vēl aiz kādreizējā mūzikas kluba, un ne vienam vien sportot gribētājam savulaik ir radušās problēmas atrast īstās durvis, lai, velkot mugurā sporta tērpu, varētu liet sviedrus savā iecienītākajā sporta veidā.

Padomju laikos, kad daudzi no uzņēmumiem bija ļoti cieši saistīti ar sportošanu, būvēt sporta zāles savas organizācijas vajadzībām bija ierasta lieta. Savi sporta un kultūras centri bija metalurgiem, Tosmares kuģu būvētājiem, enerģētiķiem. Šajā ziņā neatpalika arī celtnieki, kas paši savu sporta zāli nodeva ekspluatācijā 1970.gada 30.decembrī.

Vajadzība pēc tās bija ļoti liela, jo padomju laikos ierasta lieta bija uzņēmumu starpā rīkot dažādas sporta sacensības, strādājošo spartakiādes, un, lai pretiniekus būtu kur uzņemt, labākais risinājums bija tikt pašiem pie sava sporta centra.

Atšķirībā no metalurgu sporta kompleksa, kur laiku pa laikam notika republikas līmeņa sacensības dažādos sporta veidos, celtnieku zāle galvenokārt kalpoja pašu vajadzībām. Iespējas sarīkot plašāka mēroga mačus gan bija, jo tajos laikos zāle bijusi standarta, taču lielāks šķērslis bijis tās salīdzinoši neērtā atrašanās vieta. Kādreizējā sporta zāles direktore Rita Kupše atceras savulaik uzskatīto, ka zāle atrodas pārāk tālu no centra.

Taču zāles noslogotībai pilsētnieku augstprātība īpaši nav traucējusi. Jau no pusseptiņiem rītā sportot nāca uzņēmuma priekšniecība, kuru nomainīja blakus esošās 11.vidusskolas audzēkņu sporta nodarbības. Tās ilga līdz pat pēcpusdienai, kad šeit lielākoties darbojās dažādu vecumu veselības grupas.

Knapšes kundze, kas zāles direktores amatā darbojās no 1980. līdz 1996.gadam, bet līdz 1980.gadam sešus gadus tur strādāja par sporta instruktori, atceras, ka jaunākie sportot gribētāji bija četrus gadus veci bērniņi, bet nācās strādāt arī ar ieslodzītajiem, kuri sev piespriesto sodu izcieta, strādājot celtniecībā.

Populārākie sporta veidi bija tradicionāli – basketbols, volejbols, arī novuss un dambrete. Savulaik Ritas Knapšes dzīvesbiedra Jēkaba vadībā te trenējušies arī vieglatlēti. Neilgu laiku trenējās arī futbolisti, taču kādreizējā sporta zāles direktore atceras, ka bijusi pret kājbumbas treniņiem – plīsušas lampas, ātri bojājusies grīda, tāpēc viņa visiem spēkiem centusies futbolistus zālē nelaist.

Par zāles ziedu laikiem zināmā mērā var uzskatīt astoņdesmito gadu beigas, kad Ainārs Eisaks šeit rīkoja deju konkursus, bet bēdīgākās dienas bijušas deviņdesmito gadu vidū. Interese par sportošanu pārmaiņu laikos bija minimāla, lai arī zāles īres maksa par stundu bija smieklīgi maza. Ziemā bija problēmas ar apkuri un attiecīgi ar silto ūdeni, zāle bijusi tuvu kraham.

Pēdējais salmiņš

Deviņdesmito gadu otrajā pusē sporta zāle tika atdalīta no valsts uzņēmuma “Liepājas celtnieks” un nodota privatizācijai. Latvijas Privatizācijas aģentūras mājaslapā internetā ir atrodama informācija, ka pircējs bija SIA “Sporta komplekss “Celtnieks””, ar kuru nomaksas pirkuma līgums tika noslēgts 1997.gada 18.decembrī.

Pēc privatizācijas zāles profils nemainījās – galvenā loma tajā tika saglabāta sportam. Savu darbinieku vajadzībām to īrēja dažādi uzņēmumi, bet gada aukstajos mēnešos sporta nodarbības aizvadīja 11.vidusskolas audzēkņi. Sporta bāze kļuva arī par vienu no Liepājas tenisistu mājvietām ziemā.

Taču lielāko ievērību tā izpelnījās jau pirms pērnās sezonas, kad Liepājas spēcīgākā basketbola komanda, kas toreiz vēl nesa “Līvu alus/Liepāja” vārdu, cerēja šeit aizvadīt mājas spēles Baltijas Basketbola līgas ietvaros. Kluba prezidents Ēriks Štālbergs pagājušā gada vasarā uzsvēra, ka arī Lietuvā visām astoņām komandām nav zāles ar 1500 skatītāju vietām un izremontētā Celtnieku kluba zāle neesot sliktāka par dažu labu kaimiņzemē sastopamo.

Šādi argumenti BBL vadītājiem diemžēl nešķita gana pārliecinoši, un, lai arī liepājnieki tomēr tika pie spēlēšanas Baltijas līmenī, mājas spēles viņi aizvadīja Kandavā.

BBL mūsējie noturēties nespēja, mainījās kluba vadība un arī nosaukums, mainījās arī spēļu norises vieta – par vienīgo zāli Liepājā, kas puslīdz atbilst Latvijas čempionāta prasībām, ir izrādījusies Celtnieku zāle. Saistībā ar plānoto būvniecības darbu sākšanu Liepājas sporta un kultūras centrā arī dāmu un bērnu basketbols ir pārvācies uz celtnieku. Basketbola sporta skolas direktors Arturs Košeļevs pastāstīja, ka katru dienu no pulksten 15 līdz 22 šeit trenējas abu dzimumu dažādu vecuma grupu basketbolisti. Par basketbolistu lielāko treniņu vietu gan to ir grūti nosaukt, jo daudz tiek izmantotas arī 15.vidusskolas, jaunās policijas ēkas un Jūrnieku centra sporta zāles.

“Liepājas lauvu” komandas menedžeris Normunds Gaižutis atzina, ka LBL spēļu aizvadīšanai šī zāle ir pieņemama, bet par pilnībā atbilstošu gan to būtu grūti uzskatīt – gan grīda, gan ģērbtuves un dušas īsti neatbilst mūsdienu prasībām.

Zāles neatbilstību augsta līmeņa prasībām atzīst arī sporta kompleksa direktors, sakot “ja nav zālē izmēra, tad nav”. Taču zināmi uzlabojumi zāles paplašināšanā ir veikti – nojauktas divas skatītāju rindas, tādā veidā iegūstot kaut nedaudz plašuma.

Skaidrs, ka tiklīdz Liepājā tiks pabeigta jaunās multifunkcionālās sporta halles celtniecība (kura gan vēl pat nav uzsākta), abas pilsētas vadošās basketbola komandas un, iespējams, arī sporta skolas audzēkņi pametīs Celtnieku zāli, bet līdz tam laikam dažbrīd noniecinātais un pat par šķūni sauktais komplekss ir kļuvis par tādu kā Liepājas basketbola glābšanas salmiņu.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz