Pirmdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Braņislavs Vičentičs: Nebrauktu uz Liepāju, ja neredzētu potenciālu

Braņislavs Vičentičs: Nebrauktu uz Liepāju, ja neredzētu potenciālu
Foto: Ģirts Gertsons
08.11.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Pagājušajā nedēļā par vīriešu basketbola komandas “Liepāja” galveno treneri kļuva serbu speciālists Braņislavs Vičentičs, kurš jaunajā amatā svētdien debitēja ar uzvaru. Intervijā “Kurzemes Vārdam” serbu treneris sacīja, ka Liepājas komandai redz lielu potenciālu un uzskata, ka lauvām ir jāspēlē ātrāks basketbols nekā līdz šim.

Esat šeit pavadījis aptuveni nedēļu. Kādi ir jūsu iespaidi par komandu?

– Šodien (otrdien – aut.) aizvadīju sesto treniņu. Jau sākotnēji redzēju, ka komandai ir potenciāls vairāk skriet un spēlēt ātrāku basketbolu. Pats ļoti mīlu spēlēt ātru basketbolu, arī skatītāji to mīl. Man patīk rezultatīva spēle.

Cik labas priekšzināšanas jums bija par “Liepāju”?

– Kad saņēmu piedāvājumu atbraukt uz šejieni, es uzreiz noskatījos komandas trīs spēles. Priekšstats man bija. Zināju, kurš un kādās pozīcijās spēlēs, zināju, kur un kas basketbolistiem ir jādara nākamajos mačos.

Ja sezonas ievadā klubs maina galveno treneri, ja komanda ir uzvarējusi tikai vienā spēlē un savas līgas kopvērtējumā atrodas apakšgalā, tātad komandai ir problēmas. Kādas?

– Es jau sākumā pieminēju spēles ātrumu. Domāju, ka lielākā problēma bija tā, ka mēs spēlējām lēnu basketbolu.

Cik liels izaicinājums bija piekrist darbam ar komandu, kas atrodas savas līgas kopvērtējuma apakšgalā?

– Būsim godīgi. Kad sezona ir sākusies, bet tu esi bez darba, nav lielu iespēju tikt pie sava sapņu darba. Kas maina trenerus visbiežāk? Komandas, kas atrodas kopvērtējuma apakšā un nepiepilda klubu īpašnieku cerības. Kad Artūrs Štālbergs man piezvanīja, es viņam palūdzu pāris stundu laika, lai paskatītos “Liepājas” spēles. Kad paskatījos, es domāju, ka redzēju – komanda var spēlēt labāk. Tāpēc piekritu uzaicinājumam. Ja neredzētu potenciālu, tad noraidītu piedāvājumu. Patiesība ir tāda, ka neviens negrib zaudēt. Sākot no pirmās dienas, centos mainīt spēlētāju attieksmi un domāšanu. Pēc vienas uzvaras un sešiem zaudējumiem spēlētāji neatrodas labā noskaņojumā. Cenšos pārliecināt, ka mums ir laba komanda, ka mēs uzvarēsim. Pirmajā spēlē tas deva rezultātu. Jāturpina celt spēlētāju pašpārliecinātību. Un jāturpina trenēties tā, kā viņi nav trenējušies iepriekš. Zaudēt var arī tās komandas, kas labi trenējas, bet tās zaudē smagā cīņā.

Kā spēlētāji pieņem jūsu sacīto?

– Tas ir jājautā viņiem. Es varu pateikt, ka visiem patīku, taču tas tā nestrādā. Man ir vienalga, kuram es patīku, bet kuram ne. Tas ir mans darbs. Esmu bijis iepriekš šādā situācijā, tāpēc zinu, ko darīt. Varbūt es neesmu gudrāks par spēlētājiem, bet es noteikti esmu vairāk pieredzējis par viņiem. Domāju, ka spēlētāji reaģē labi. Pat ja mēs zaudētu pirmajā spēlē, es redzēju uguni spēlētāju acīs, redzēju vēlmi darīt kaut ko citādāk. Sākumam tas ir labi.

Vai iepriekš zinājāt kādu no “Liepājas” basketbolistiem?

– Mazliet atcerējos Rihardu Kuksiku, kurš kādreiz spēlēja Ņižņijnovgorodas komandā. Pirmā spēle manā vadībā komandai bija jau pēc četriem treniņiem. Tajā brīdī es jau zināju komandu, zināju spēlētāju individuālās īpašības. Mūsu pirmā spēle bija neslikta.

Cik labi jūs zināt Latvijas basketbolu kopumā?

– Kad treneris nestrādā, viņam ir daudz laika. Es skatījos visu, kas ir saistīts ar basketbolu. Latvijas-Igaunijas līgu, Spānijas līgu, citas līgas. Vispārējs priekšstats man ir. Zinu, kas ir sagaidāms, zinu, kā komandas šeit spēlē. No Latvijas basketbola zinu Ainaru Bagatski, zinu basketbolistus, kuri spēlēja Polijā, kur arī es pats esmu spēlējis – Arni Vecvagaru, Uvi Helmani un citus. Zinu, ka Kristaps Porziņģis nāk no Liepājas.

Cik pareizs ir priekšstats par Serbiju kā par valsti, kur gados jauniem spēlētājiem klājas sarežģīti, bet tas, kam viņiem ir jāiziet cauri, vēlāk ļoti palīdz karjerā?

– Jā, Serbijā ir ļoti grūti spēlēt, bet gados jaunie basketbolisti pēc tam var spēlēt visur. Ar ko Serbijas basketbols atšķiras no citām valstīm? Basketbols ir ļoti fizisks, ir daudz kontakta spēles, taktiskajā un tehniskajā ziņā ir jābūt augstākajā sagatavotības līmenī. Serbijā ir ļoti daudz jaunu puišu, kuri sapņo par spēlēšanu ārzemēs, par nokļūšanu NBA. Tāpēc Serbija atrodas Eiropas basketbola virsotnē.

Ja nemaldos, tas bija Dāvis Bertāns, kurš sacīja, ka viņa karjeras laikā nauda nebija svarīga, jo galvenais bija ieguvums treniņos un spēlēs.

– Nauda, protams, ir svarīga. Tur ilgi var nemaksāt [algu], bet beigās tomēr samaksās. Bertāns ir lielisks spēlētājs, kurš rādīja labu sniegumu Belgradas “Partizan”. Ceru, ka viņš izbaudīja savu laiku šajā klubā.

Jūs savas trenera karjeras sākumā strādājāt citā Belgradas klubā “Crvena Zvezda”. Cik liela ir sāncensība starp abām šīm organizācijām?

– Tie ir ļoti lieli pretinieki visur – gan laukumā, gan uz ielas. Jā, man bija tā laime strādāt “Crvena Zvezda” klubā, par ko fanoju kopš savas dzīves pirmajiem gadiem.

“Crvena Zvezda” un citos klubos jūs daudz strādājāt ar jauniešiem, un arī Liepājas klubs vēlas, lai pievēršat uzmanību jaunajiem spēlētājiem. Kā izpaudīsies šis darbs?

– Man ir jāseko līdzi jaunajiem spēlētājiem un, kad būs laiks, bet tas būs, jāstrādā ar viņiem, jādod padomi, jāmāca iemaņas, jārunā par basketbola pamatiem, par tā filozofiju. Jāpalīdz viņiem izaugt par labiem spēlētājiem.

Ko atceraties no savas spēlētāja karjeras, kuras laikā diezgan daudz spēlējāt ārpus Serbijas?

– Uzskatu, ka nebiju pārāk labs spēlētājs. Šis posms ir pagātnē. Negribu runāt par savu spēlētāja karjeru, it sevišķi tagad, kad esmu treneris. Mana attieksme ir tāda, ka es trenēju spēlētājus, kuri ir labāki par mani. Negribu izdarīt uz viņiem spiedienu ar savu karjeru. Tagad man ir jauna karjera.

Tomēr jūsu karjeras divi pieturpunkti izskatās ļoti interesanti. Jūs komandā “OKK Beograd” bijāt gan spēlētājs, gan galvenais treneris. Cik svarīgs jums ir šis dzīves cikls?

– Tas bija ļoti īpaši. Kad es biju spēlētājs, “OKK Beograd” izcīnīja savu pēdējo trofeju, bet pagājušajā gadā es atgriezos vietā, kur sāku. Iesaistīju komandā savu dēlu. Vēsture atkārtojas. Mums pagājušā sezona bija ļoti laba, bet es ar cilvēkiem, kuri rūpējas par manu karjeru, nolēmām, ka ir jātiecas uz nākamo līmeni, bet nākamais līmenis ir došanās uz ārzemēm un strādāšana ar ārzemju komandām. Tāpēc esmu šeit. Cenšos dalīties ar savām zināšanām un savu pieredzi ar “Liepājas” spēlētājiem. Domāju, ka viņiem ir liels potenciāls gan individuāli, gan kā komandai.

Pastāstiet, lūdzu, par sevi.

– Esmu no Belgradas, man ir sieva un divi bērni. Vecākais ASV spēlē koledžu basketbolu, bet jaunākais spēlē “OKK Beograd” komandā. Biju viņa treneris pagājušajā gadā. Visa mana dzīve ir basketbolā, un arī mana sieva spēlēja basketbolu.

Paldies, lai veicas arī turpmāk!

– Paldies, ceru uz to.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz