“Grobiņa” uzvar sīvā cīņā un kļūst par vicelīderi

Latvijas Reģionālās basketbola līgas Rietumu divīzijas tabulas vicelīderes pozīcijas ieņēmusi “Grobiņa”, kas sīvā cīņā nodrošināja uzvaru ar rezultātu 88:85 pret citu šīs divīzijas augšgala vienību “Dartija”. Ar teicamu rezultativitāti izcēlās Kristaps Miglinieks un Gatis Jagmins, gūstot attiecīgi 28 un 27 punktus.

11.01.2022 06:00

Roberts Džeriņš

“Grobiņas” starta piecnieks: Jagmins, Bumbulis, Silnieks, Miglinieks, K. Kabiņeckis.

Mačs Grobiņas Sporta centrā sākās visnotaļ asi. Pirmie uzbrukumi abos laukuma galos noslēdzās ar piezīmēm un soda metieniem, bet nākamajā piegājienā dzērves noteikumus pārkāpa, dodoties ofensīvā.

Ražīgāki sodos gan bija viesi, kuri jau perioda pirmajā trešdaļā savāca piezīmju normu, un grobiņnieki visai naski tika pie metieniem punkta vērtē. Lai gan ceturtdaļas vidū nelielā vadībā atradās Iecavas basketbolisti (12:17), Miglinieka un Jagmina rezultativitāte ļāva laukuma saimniekiem periodu noslēgt ar minimālu priekšroku (23:22).

Vēl otrās ceturtdaļas ievadā vadības groži pāris reizes mainīja īpašniekus un vairākkārt uz tablo gozējās neizšķirts, bet pēc K. Kabiņecka precīzā trejača puslaiku pārtraukumā dzērves devās ar mazliet labāku noskaņojumu, nekā to darīja viesi (44:38).

Trešā perioda ievadā komandas apmainījās ar laipnībām, nereti kļūdoties driblā un piespēlēs, bet veiksmīgāk meta mūsējie, pretiniekus turot divu, trīs rezultatīvu uzbrukumu attālumā. Aptuveni ceturtdaļas pusē viesiem bija iespēja gūt septiņus punktus pēc kārtas no soda metiena atzīmes, un iecavieši to vējā nelaida, izlīdzinot rezultātu un arī nonākot vadībā, bet atkal – precīzs trejacis perioda izskaņā un 64:61 par labu mūsējiem.

Vēl pēc minūtes noslēdzošās ceturtdaļas sākumā rezultāts bija neizšķirts, bet tāds tas bija pēdējoreiz vakarā. “Dartija”, šķiet, sajuta pievarēta ceļa smagumu un vairs netika līdzi dzērvju apgriezieniem. Trīs minūtes pirms beigām mūsējie atradās jau samērā drošā vadībā (86:76), bet par intrigu iecavieši parūpējās gan, starpību samazinot vairs līdz vienam precīzam tālmetienam, tomēr ar to nebija gana (88:85).

Izcilu mača nogriezni aizvadīja Jagmins, kurš šajā periodā vien guva 15 punktus, bet spēlē kopumā 27. Viņam arī teicama precizitāte – trāpīti astoņi no 10 divpunktu metieniem, proti, 80%. Par punktu vairāk iemeta Miglinieks. Viņam 28 acis un komandas rezultatīvākā spēlētāja gods, bet mača labākais punktu birums “Dartijas” Jānim Eidukam, kurš sameta 29.

Kopumā nervozajā mačā abas komandas guva ļoti daudz punktu pēc pretinieku kļūdām, grobiņnieki mazliet sekmīgāki bija gan ātrajos uzbrukumos, gan cīņā par atlēkušajām bumbām, bet elements, kur tiešām izpaudās mūsējo pārsvars, bija komandas spēle – dzērves veica teju uz pusi vairāk rezultatīvo piespēļu (23 pret 12).

Izcīnot uzvaru, “Grobiņa” ieņēmusi Rietumu divīzijas pjedestāla otro pakāpienu. Nākamais mačs piektdien pulksten 19.30, savās mājās uzņemot “Rīga/Juniors”.