Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Gromovs ar 24+11 aizved “Liepāju” līdz uzvarai Valmierā

“Pafbet” Latvijas un Igaunijas apvienotajā līgā “Liepāja” šodien ar 89:72 viesos pārspēja “Valmiera Glass/ViA”, gūstot savu sezonas sesto uzvaru.

19.12.2020 21:58

“Liepājas” komandai šodienas mačā izdevās daudz labāks sākums. Ierobežojot mājiniekus ar tikai 23 gūtiem punktiem pirmajā puslaikā, “Liepāja” panāca sev 16 punktu pārsvaru pirms došanās pārtraukumā. Mača gaitā “Liepājas” pārsvars uz brīdi sasniedza pat 20 punktus, tiesa, trešajā ceturtdaļā “Valmiera” sakārtoja savas rindas uzbrukumā un iemeta vairāk nekā visā pirmajā puslaikā kopā, pievelkot līdz 49:59.

Taču pēdējās desmit minūtēs “Liepāja” ar Iļju Gromovu un Dāvi Geku priekšgalā atkal bija neapturama un šajā laikā iemeta 30 punktus, nokārtojot sev uzvaru ar 89:72.

“Valmiera” šajā mačā trāpīja gandrīz divreiz vairāk tālmetienu nekā pretinieki (10 pret sešiem), taču arī izmeta gandrīz divreiz vairāk. Milzīga atšķirība par labu “Liepājai” tikmēr bija zem groza gūtajos punktos (48:28) un rezultatīvajās piespēlēs (27:11). Viens pats Renārs Birkāns izdarīja gandrīz tikpat rezultatīvu piespēļu (deviņas), cik visa Valmieras komanda kopā (11).

Rezultatīvākais Liepājai ar 24 punktiem bija Gromovs, kurš trāpīja 10 no 15 metieniem no spēles un arī savāca 11 atlēkušās bumbas un bloķēja divus pretinieku metienu. 19 punktus pievienoja Dāvis Geks, kura rēķinā trīs precīzi tālmetieni. Savukārt Valmieras rindās pa 17 punktiem Edmunda Elkšņa un Valtera Liepiņa rēķinā.

“Valmiera Glass/ViA”-“Liepāja” 72:89

(14:20, 9:19, 26:20, 23:30)
Valmiera: Liepiņš 17, Elksnis 17, Jonāts 13, Greitāns 8, Ziediņš 7, Dubults 4, Elksnītis 3, Engers 3.
Liepāja: Gromovs 24 (11 atl.b.), Geks 19, Blūmbergs 10, Sīpoliņš 9, Birkāns 8 (9 rez.p.), Krastiņš 8, Raimo 7, Ozoliņš 2, Bērziņš 2.