Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Gromovs un Latvijas snaiperi Liepājā uzvar Turciju

10.08.2012 20:46

Latvijas U18 vīriešu basketbola valstsvienība piektdien, 10. augustā, Eiropas čempionāta spēlē Liepājā uzvarēja Turcijas izlasi ar rezultātu 73:65 un nodrošināja iekļūšanu nākamajā kārtā. Otrajā C grupas spēlē Francija atspēlēja 14 punktu deficītu un uzvarēja Bulgāriju ar 78:69. Sestdien plkst. 18:30 Latvija spēlēs pret Bulgāriju. Nākamajā kārtā iekļūs trīs labākās komandas.

Sākumsastāvi
Turcija: Sipahi, Gulmez, Turen, Birsen, Haciismail
Latvija: Endzels, Štelmahers, Žvīgurs, Šmits, Gromovs

Guntis Endzels uzvarētāju starta piecnieku nemainīja, savukārt turki sākumsastāvā nomainīja trīs cilvēkus, pirmo reizi laukumā sākot Gulmesam, Turenam un centra spēlētājam Haciismailam. Augumu pārsvars un agresīva spēle abos laukuma galos ļāva dienvidniekiem pirmo ceturtdaļu sākt ar 3:9 izrāvienu, pēc kura Latvija pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Izdevās pāris veiksmīgas maiņas. Ventspilnieks Toms Leimanis un Dāvis Geks labi iegāja spēlē. Pirmais sekoja Edgara Štelmahera pēdās, iemetot tālmetienu, bet Dāvis Geks ātrajā uzbrukumā pa labo flangu lidojumā aizmeta bumbu līdz groza stīpai 8:11. Iļja Gromovs, Leimanis un Geks vēl papildināja punktu ražu, drīz panākot 15:11 Latvijas labā. Lai gan ceturtdaļas beigas labāk aizvadīja turki, otrās desmitminūtes sākumā viņus gaidīja jauni pārsteigumi. Neizgājis laukumā pirmajā spēlē, aizsargs Dmitrijs Brizgalovs pāris minūšu laikā pēc uznāciena realizēja divus tālmetienus, atkal izvirzot vadībā Latvijas komandu.

Sparīgi pret turku garajiem cīnījās Iļja Gromovs. Turku garie kontrolēja savu groza apakšu un vāca atlēkušās bumbas uzbrukumā, tomēr Gromova bloki aizsardzībā un savu iespēju izmantošana ļāva turēties pretī. Uguni piešķīla Latvijas spēcīgā ārējā līnija. Geks ar tālmetienu panāca neizšķirtu, bet puslaiku Latvija pabeidza ar 12:3 izrāvienu, pēc divdesmit nospēlētām minūtēm iegūstot sešu punktu vadību 36:30.

Trešajā ceturtdaļā Brizgalovs, Leimanis un Geks turpināja apdraudēt turku aizsardzību, ar augstu metienu precizitāti palielinot Latvijas pārsvaru. Desmitminūtes vidū tas sasniedza piecpadsmit punktus 50:35. Turki savus metienus groza tuvumā realizēja arvien retāk, bet mēģinājumos no distances nespēja sacensties ar Latvijas snaiperiem. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas plus četrpadsmit 56:42.

Latvijas pārsvars sasniedza septiņpadsmit punktus 59:42. Interesanti, ka tas notika brīdī, kad laukumā bija pavisam cits piecnieks nekā spēles sākumā – Leimanis, Brizgalovs, Ginters, Krastiņš un Adiņš. Vēl bija jāspēlē daudz minūšu un turki sāka atbildes ofensīvu. Četru minūšu laikā viņi veica 1:11 izrāvienu, pietuvojoties septiņu punktu attālumā 60:53. Priekšā bija gandrīz piecas minūtes. Situāciju uzlaboja Ivars Žvīgurs, kurš minūtes laikā guva sešus punktus pēc kārtas. Tālmetienam no labās malas sekoja pretinieka pārkāpums aizsardzībā un garāmgājiens ar sodu vienu uzbrukumu vēlāk 66:55.

Turku spiediens neatslāba, bet pie brīviem metieniem tikt nebija vienkārši. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pretinieki pienāca septiņu punktu robežās 66:59. Pāris uzbrukumus izdevās apturēt, tomēr turki soda metienus izpildīja precīzāk un atkal sāka tuvoties. Erulku presēja Brizgalovu, 110 sekundes pirms svilpes pievelkot līdz 63:67. Nākamajā traucējuma reizē cēsnieks Dmitrijs aukstasinīgi iemeta abus soda metienus. Viņa precīzo sēriju no labdarības līnijas turpināja Ivars Žvīgurs, atjaunojot sešu punktu vadību 71:65. Turki neiemeta trīs uzbrukumos pēc kārtas. Palika 16,5 sekundes. Gromovs iemeta pirmo no diviem soda metieniem, taču turku spēlētājs izpelnījās nesportisko piezīmi un centrs uz līnijas stājās atkārtoti. Šoreiz precīzs bija otrais metiens, turklāt bumba palika Latvijai.