Helmanis izšķērdē iespējas pagarināt cīņu, Raplas leģionāri nokārto uzvaru Liepājā

Latvijas un Igaunijas apvienotajā basketbola līgā sāpīgu neveiksmi piedzīvoja “Liepājas” komanda, kas savā laukumā spraigā cīņā piekāpās (69:71) Raplas “Avis Utilitas” vienībai.

22.12.2022 21:11

Teju visu pirmo puslaiku priekšgalā atradās viesi no Raplas, kuri divreiz iekrāja pat desmit punktu pārsvaru (32:22, 35:25). Liepājnieki pēcāk četras minūtes pēc kārtas savu grozu noturēja neieņemtu, pietuvojoties līdz rezultātam 33:35. Septiņus punktus 8:0 izrāvienā guva Kārlis Žunda, kurš bija precīzs gan no tālās distances, gan groza apakšā un no soda metienu līnijas.

Trešajā ceturksnī Raplas vienība šķietami lauza cīņas gaitu, pēc 17:5 izrāviena iegūstot 14 punktu pārsvaru (57:43).

Turpmākajās sešās ar pusi minūtēs liepājniekiem izdevās sadeldēt visu deficītu, mājiniekiem gūstot 14 punktus pēc kārtas (57:57), kā arī pēc tam izvirzoties priekšgalā (60:59). No tālās distances precīzi meta Ojārs Bērziņš, Kārlis Meinarts un Dāvis Geks, kurš “atvērās” vien otrajā puslaikā. Laukuma pretējā galā vairākas teicamas iespējas izcelties neizmantoja Raplas kluba līderi.

Iesākoties pamatlaika noslēdzošajai minūtei, rezultāts bija 68:68. Divus soda metienus trāpīja (70:68) Igaunijas kluba līderis Tailers Čīzs. Pēc Kārļa Žundas pagalam neprecīza trejača amerikānis sniedza vēl vienu iespēju liepājniekiem izglābties, netrāpot divus soda metienus pēc kārtas.

Nākamajā uzbrukumā Žunda vēlreiz nebija precīzs no tālās distances, tomēr šoreiz atlēkušo bumbu izcīnīja Arnolds Helmanis, kurš bija tuvu, lai liepājniekus izvirzītu vadībā, tomēr pēc pārkāpuma netrāpīja metienu no groza apakšas, kā arī pēcāk realizēja tikai vienu no diviem sodiņiem (69:70).

Pamatlaika pēdējās sešās sekundēs Čīzs no soda līnijas bija precīzs vienā no diviem mēģinājumiem (71:69), savukārt laukuma pretējā galā tieši pirms finālsirēnas brīvu metienu no groza apakšas nopūdelēja Helmanis.

Raplas desmito uzvaru šosezon aizvadītajās 15 spēlēs, kā arī 11. panākumu pēdējās 11 savstarpējās cīņās pret “Liepāju” kaldināja leģionāri Čīzs (25 punkti un septiņas atlēkušās bumbas), bosnietis Obrads Tomičs (17 punkti un 11 atlēkušās bumbas) un amerikānis Kendals Stīvenss (13 punkti).

Liepājnieku rindās produktīvākais bija Žunda, kurš 15 punktiem pievienoja astoņas rezultatīvas piespēles un septiņas cīņā zem groziem nopelnītas bumbas.

2022. gadā “Liepājai” vēl 27. decembrī paredzēta izbraukuma cīņa pret “VEF Rīgu”. Turpretim Raplas komanda jau šovakar dosies uz Ventspili, kur spēlēs rītvakar.