Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

“Jēkabpils” sarūpē trešo zaudējumu “Liepājai/Triobet”

05.10.2016 20:28

Pirmo panākumu jaunajā “Olybet” Latvijas basketbola līgas (LBL) sezonā šovakar guva “Jēkabpils” vienība, kas savā laukumā pārliecinoši ar rezultātu 86:64 pārspēja “Liepāju/Triobet”, tādējādi sarūpējot kurzemniekiem trešo zaudējumu tikpat aizvadītajās spēlēs.

Abas vienības šī vakara dueli Jēkabpils sporta namā sagaidīja bez izcīnītām uzvarām – mājinieki regulāro turnīru iesāka ar pārliecinošām neveiksmēm pret divām no čempionātā galvenajām favorītēm “Ventspili” (70:91) un VEF (61:92), tikmēr liepājnieku rēķinā zaudējums pagarinājumā pret “Jūrmalu/Fēnikss” (103:106) un jau minētajiem vefiešiem (70:84).

Mača ievadā sekmīgāk darbojās laukuma saimnieki, veicot 11:0 izrāvienu un sestajā minūtē izvirzoties priekšā ar +10 (15:5). 15 no komandas pirmajiem 19 punktiem guva jēkabpiliešu starpsezonas jaunieguvumi Roberts Stumbris un Andres Šeļakovs, bet ceturtdaļas gala rezultātu ar precīzu tālmetienu uzstādīja bijušais liepājnieks Mikus Sokolovs – 24:12.

Liepājniekiem otrā perioda sākumā izdevās nedaudz apslāpēt labu ritmu uzņēmušo lūšu uzbrukumu, un , neskatoties uz amerikāņu Raiena Kuka un Latīfa Makmalina mazrezultatīvo spēli (pa abiem astoņi punkti, metieni no spēles 3/15), viesi tik un tā ceturkšņa vidū jau bija sadeldējuši deficītu līdz -3 (23:26). Vēlāk pieminētā Makmalina grozs deva 25:26, taču tas bija kā trauksmes zvans jēkabpiliešiem, kuri ar Jurija Aleksejeva 11 punktu spurta palīdzību pakāpeniski atguva arvien komfortablāku pārsvaru, ko izdevās nosargāt līdz pat puslaika beigām (41:29).

Mājinieki turpināja palielināt handikapu arī pēc lielā pārtraukuma – Rinalda Sirsniņa trīnīts un Šeļakova precīzais raidījums no groza apakšas nodrošināja itin drošos +20 (49:29). “Jēkabpilij” vērtīgu ieguldījumu “no soliņa” deva arī Pāvels Veselovs un pārsvars cīņā zem groziem (atl. bumbu attiecība pēc trešās ceturtdaļas – 39:27), ļaujot uz noslēdzošo periodu raudzīties gana optimistiski (64:46).

Liepājnieki pēdējās desmit minūtēs nopietnus draudus mājinieku panākumam vairs nespēja radīt, tikmēr lūši gāzes pedāli vēl aizvien nebija palaiduši vaļā, saglabājot vismaz 20 punktu pārsvaru visa perioda garumā. Mača gala rezultāts – 86:64.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Stumbris, 17 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Šeļakova rēķinā, bet Rinaldam Sirsniņam tikai nedaudz pietrūka līdz “double-double” – astoņi punkti + 11 piespēles. Viesu sastāvā ražīgākais ar 18 punktiem bija Makmalins. Jāatzīmē, ka jēkabpilieši pamanījās izcīnīt 55 atlēkušās bumbas.

”Jēkabpils” – “Liepāja/Triobet” 86:64 (24:12, 17:17, 23:17, 22:18).

”Jēkabpils”: Stumbris 18, Šeļakovs 17 (8 atl.), Veselovs 13 (8 atl.), Aleksejevs 13, Magone 10, Sirsniņš 8 (11 piesp.), Virsis 4, Sokolovs 3, Štelmahers, J. Antrops, Miglinieks.

”Liepāja/Triobet”: Makmalins 18 (8 atl.), Krastiņš 12, Aizpurs 9, Kuks 6, Rozītis 6, Polards 6, Ausējs 5, Lasmanis 2, Šukteris, R. Bērziņš.