Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Kļeščovas un Aizsilas uzņemšanās nodrošina Liepājai lielu uzvaru Kauņā

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola līgā sestdien, 20. novembrī, Paula Kļeščova un Ance Aizsila divatā sameta 30 punktus, sekmējot “Liepāja/LSSS” uzvaru Kauņā pār “Aistes LSMU” ar rezultātu 70:68.

20.11.2021 19:34

Latvijas klubi vietējā līgā nav spēlējuši kopš 2021. gada 20. oktobra, kad ”Liepāja/LSSS” viesos spēlēja pret Klaipēdas ”Neptūnas”. BS ”Rīga” juniorēm un Daugavpils Universitātē pauze ievilkās 33 dienu garumā, savukārt TTT un RSU iepriekšējo spēli aizvadīja pirms 34 dienām. Lietuvā un Igaunijā spēles turpinājās arī zemākās līgās.

Ances Aizsilas pievienošanās Liepājai deva lielāku spēku. Uzbrūkošā aizsardze pirmajā puslaikā Kauņā uzbruka ar lielisku precizitāti no spēles, guva 10 punktus un pārķēra trīs bumbas. Pietrūka precīzu metienu tālāk no groza, taču mīnusi pēc pirmā puslaika nebija lieli – 36:41.

Nākamajās 20 minūtēs Liepājas rezerves izrādījās lielākas nekā pretiniecēm. Paula Kļeščova sameta 13 punktus, produktīvi turpināja spēlēt Ketija Vihmane un Raivita Koreņika, bet no soliņa aktīvi iesaistījās Enija Ķīvīte un Madara Šmite.

Ceturtās ceturtdaļas vidū Liepājas pārsvars vairākas reizes sasniedza astoņu punktu atzīmi, tostarp pēc Kļeščovas brīvmetieniem 38. minūtes sākumā – 68:60. ”Aistes LSMU” ātri samazināja starpību līdz četriem punktiem, bet Ķīvītes atbildes metiens izrādījās uzvaras vērtē – 70:64. Kauņas klubs izskaņā pietuvojās divu punktu attālumā, taču nespēja izlīdzināt rezultātu.

WBBL, 20. novembris, Kauņa

Kauno Aistes LSMU – Liepāja/LSSS 68:70 (23:19, 18:17, 11:19, 16:15)
Kauņa: Paulauskaite 19 (2p 3/5, 3p 1/3, 1p 10/12; 14ab, 9ip, eff 25), Stašeliene 10 (2p 2/3, 3p 2/7), Savostaite 10 (2p 3/7, 1p 4/4; 8ab), Petrenaite 9, Sinickaite 9 (7rp), Pliatkute 4, Garčinskaite 4, Slavinskaite 3 (4ab, 5rp), Egle Kisarauskaite, Migle Kisarauskaite. Treneris Lauris Dulinskas.
Liepāja: Kļeščova 17 (2p 5/6, 1p 7/7; 7ab, 7 izprovocētas, eff 24), Aizsila 13 (2p 4/9, 3p 1/1, 1p 2/2), Vihmane 11 (2p 3/5, 3p 1/5, 1p 2/3; 3rp), Koreņika 8 (10ab, 4ip), Grigorjeva 6, Gertsone 5 (4rp), Šmite 4, Ķīvīte 4, Veršele 2, Brikmane; Pereira, Muzikante. Treneris Rūdolfs Rozītis.
Tiesneši: L. Kalvaitis, S. Sirtautas, R. Radišauskaite.

Rūdolfa Rozīša trenētās liepājnieces 4.-7. novembrī devās ceļojumā uz Azovas jūras piekrasti, lai piedalītos Eiropas Sieviešu basketbola līgas pirmajā sabraukumā. Rostovā pie Donas komandā debitēja uzbrūkošā aizsardze Ance Aizsila, bet savainojumu guva garā spēlētāja Elvija Veršele.