Kurzemes derbijā Liepāja arī ceturto uzvaru atdod Ventspilij

08.04.2017 18:45

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgā pie uzvaras tika BK “Ventspils” basketbolisti, kuri ar rezultātu 90:76 ceturto reizi sezonā apspēlēja savus ģeogrāfiskos kaimiņus “Liepāju/Triobet”. Ar 16 punktiem “Ventspils” panākumu kaldināja Rolands Zaķis.

Spēles pirmajās minūtēs nelielu pārsvaru ieguva liepājnieki, bet mača turpinājumā “Ventspils” izlīdzināja spēles rezultātu un pirmās ceturtdaļas vidū rezultāts bija neizšķirs 11:11. Ceturkšņa otrajā pusē “Ventspils” veica izrāvienu, pēc Floriana Kempbela metiena spējot panākt septiņu punktu vadību. Pirmās desmit minūtes spēlē ar precīzu trejaci noslēdza Artūrs Ausējs, pietuvinot “Liepāju/Triobet” līdz rezultātam 21:25.

Liepājnieki otro ceturksni uzsāka tāpat, kā beidza pirmo – ar rezultatīvu trīs punktu metienu Ausēja izpildījumā. Tomēr liepājniekiem pārņemt vadību līdz ceturkšņa vidum neizdevās, jo Kristaps Janičenoks ar pusminūtes laikā gūtiem septiņiem punktiem panāca 34:24 par labu “Ventspilij”. Prettriecienu Janičenokam deva liepājnieku leģionārs Karls Montgomerijs, izlīdzinot spēles rezultātu 37:37. “Liepājas/Triobet” lielāko pārsvaru ar septiņiem punktiem sasniedza Mareks Jurevičus, bet pēc aizvadītas spēles pirmās puses Agra Galvanovska vadītās komandas pārsvars bija 46:42.

Spēles otrajā puslaikā “Ventspils” uzsāka atspēlēšanos, līdz trešā ceturkšņa vidum atgūstot spēles vadību. Lielāko pārsvaru regulārās sezonas uzvarētājiem izdevās sasniegt ceturkšņa izskaņā, kad Māris Ziediņš panāca +8 mājiniekiem. Tomēr pēdējais vārds ceturtdaļā piederēja Marekam Jurevičum, kurš sadeldēja rezultāta starpību ar metienu no groza apakšas – 62:68.

Spēles noslēdzošajā ceturksnī pēc divām ar pusi minūtēm Kārlis Lasmanis pietuvināja “Liepāju/Triobet” līdz minimālam deficītam – 69:70. Tomēr iniciatīvu Kārļa Muižnieka komanda pretiniekiem neatdeva, trīs ar pusi minūtes pirms spēles izskaņas Rolandam Zaķim sasniedzot +8 mājinieku komandai. “Liepājai” spēks pēdējām spēles minūtēm vairs nepietika un “Ventspils” pārliecinoši palielināja pārsvaru, gūstot panākumu ar rezultātu 90:67.

BK “Ventspils” – “Liepāja/Triobet” 90:76 (25:21, 18:25, 25:16, 22:14).