Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Kurzemes komandu duelī Liepāja atzīst Ventspils pārākumu

15.02.2017 21:08

Savu nu jau 18 uzvaru “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) šovakar izcīnīja basketbola klubs “Ventspils”, kas Liepājas Olimpiskajā centrā ar 96:86 pārspēja vietējo “Liepājas/Triobet” vienību. Pateicoties šim panākumam “Ventspils” nostiprinājusies turnīra augšgalā.

Pirmie divi punkti spēlē tika gūti no ventspilnieka Edgara Žeļoņa rokas un turpmākās minūtes tika aizvadītas samērā līdzīgā cīņā. Pēc piecām nospēlētām minūtēm, pateicoties Māra Ziediņa precīzam tālmetienam, “Ventspils” atradās vadībā ar 14:9. Laukuma saimnieki pie šāda rezultāta svara kausus nosvēra mazliet par labu sev, panākot neizšķirtu 15:15, bet vēl pēc minūtes Malkolms Grifins guva sešus bezatbildes punktus – 21:15 liepājniekiem. Beidzoties pirmajai ceturtdaļai, “Liepāja/Triobet” prata nosargāt vadību ar 27:24.

Otrajā ceturtdaļā spēle ritēja punkts punktā, vadības grožus pārņemot te vienai, te otrai vienībai. Piecas minūtes līdz pārtraukumam abām komandām vienāds punktu skaits – 39:39, pēc kā “Ventspils” panāca komandas lielāko pārsvaru līdz šim – 49:40. Karls Montgomerijs gan vēl spēja pievienot divus punktus, tomēr pārtraukumā laukuma saimniekiem nācās doties ar deviņu punktu deficītu – 42:51.

Pēc pauzes “Liepāja” centās mainīt spēles gaitu, tomēr, lai kā arī necenstos, tuvāk par diviem punktiem tikt neizdevās. Pēc nospēlētām trīsdesmit minūtēm “Ventspils” saglabāja vadību ar 70:67. Pēdējo desmit minūšu sākumā Artūrs Ausējs ar precīzu trīs punktu metienu panāca neizšķirtu 70:70 un vēl pēc mirkļa Malkolms Grifins atguva vadību liepājniekiem – 72:70. Viesi no Ventspils gan nesamulsa un punktu pa punktam atguva vadību. “Liepāja” vairs pretinieku ofensīvu nespēja apturēt un “Ventspils” svinēja savu 18. uzvaru sezonā, pārspējot “Liepāju/Triobet” ar 96:86.