Latvijas 3×3 basketbola izlase neizteiksmīgā spēlē zaudē arī krieviem

Tokijas olimpisko spēļu 3×3 basketbola turnīrā trešo zaudējumu sešās spēlēs piedzīvojusi Latvijas izlase. Latvieši nespēja parādīt labāko sniegumu ar rezultātu 15:19 kapitulējot Krievijas Olimpiskās komitejas komandas priekšā.

26.07.2021 17:42

Pēc zaudējuma Serbijas basketbolistiem Latvijas izlasei vajadzēja atjaunoties un būt gataviem cīņai ar fiziskajiem Krievijas Olimpiskās komitejas basketbolistiem, kuri dienas pirmajā spēlē izcīnīja sev svarīgu uzvaru pār Japānu. No krieviem šajā turnīrā varēja gaidīt vairāk, bet, šķiet, ka Krievijas komanda ieskrienas lēnām un gatavojas gaidāmajām izšķirošajām spēlēm šajā Tokijas olimpisko spēļu 3×3 basketbola turnīrā. Viena no tādām bija pret Latviju, abām komandām cenšoties nostiprināties turnīra tabulā – vieniem ceturtdaļfināla, otriem pusfināla zonā.

Spēle sākās ar nerealizētiem uzbrukumiem abu komandu izpildījumā, bet tad groza apakšā ielauzās Lasmanis, gūstot pirmo punktu. Krievi atbildēja ar precīzu metienu no distances, kad spēlēta bija pusotra minūte. Turpinājumā latvieši meklēja veidus, kā uzlauzt Krievijas Olimpiskās komandas aizsardzību, bet tas neizdevās bieži. Krūmiņš realizēja metienu groza apakšā, bet Miezis pēc caurgājiena izvirzīja Latviju vadībā. Kirils Pisklovs pretī raidīja tālmetienu, bet Miezis ātri atjaunoja līdzsvaru uz tablo (4:4).

Katrs punkts Latvijas izlasei nāca ļoti grūti, jo krievi spēja likt aizsardzībā pretī savu fizisko spēku. Sākoties spēles otrajai pusei Pisklovs vēlreiz bija precīzs no distances, dodot savai komandai vadību ar 9:7. Tikmēr latvieši turpināja lauzties uz groza apakšu. Krūmiņš tika pie iespējas izpildīt soda metienu, ko arī realizēja, bet pēc pārtraukuma Miezis uz brīdi panāca izlīdzinājumu, jo precīzs tālmetiens padevās Staņislavam Šarovam (11:9).

Atlicis spēlēt vēl bija trīs minūtes, bet latviešu spēle turpināja pamatīgi buksēt. Ledu iekustināja Lasmaņa precīzais tālmetiens, bet krievi spēja atbildēt ar to pašu. Latvijas izlase sāka riskēt, palaižot vaļīgāk grožus aizsardzībā, bet krievi par to sodīja, saglabājot trīs punktu pārsvaru (17:14). Pēc pārtraukuma Latvijas izlasei bija nedaudz vairāk nekā minūte, lai izglābtos. Krievi ļoti labi nospēlēja uz bumbas saņemšanu aizsardzībā, kas izrādījās liktenīgi, jo sekoja vēl viena kļūda. Pēdējā pus minūtē tālmetienu nerealizēja Lasmanis, punktu atspēlēja Miezis, bet pēdējās sekundēs Latvijas izlase vairs neko iespēt nevarēja. Zujevs vēl trāpīja divus tālmetienus, latviešiem zaudējot spēlē ar 15:19.

Otrdien visas komandas aizvadīs savas pēdējās spēles pirmajā posmā, Latvijas izlasei tiekoties ar Nīderlandes izlasi. Situācija turnīrā izveidojusies tā, ka tā latviešiem būs pati svarīgākā, jo var atnest vietu pusfinālā, kā arī pie ļoti sliktas apstākļu sakritības var būt pēdējā. Spēle paredzēta plkst. 12:25 pēc Latvijas laika.

Tokijas olimpiskās spēles, 3×3 basketbols vīriešiem, 26. jūlijs

Krievijas Olimpiskā komiteja – Latvija 19:15

Krievijas Olimpiskā komiteja: Zujevs 7, Šarovs 4, Karpenkovs 4, Pisklovs 4
Latvija: Lasmanis 6, Miezis 4, Čavars 3 (12 ab), Krūmiņš 2