Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

Lauvas izcīna desmito uzvaru

02.11.2006 22:03

0

Ceturtdien desmito panākumu Latvijas Basketbola līgā izcīnīja BK “Liepājas lauvas”, kas šoreiz, cīnoties izbraukumā, pieveica “Jūrmalas Sports/Fēnikss” basketbolistus – 101:77 (25:26, 31:15, 26:15, 19:21). Šo maču mūsu basketbolisti iesāka ar tradicionālo starta piecinieku – Mareku Jureviču, Klāvu Ansonu, Vairi Pusaudzi, Mārtiņu Luiku un Artūru Freimani. Spēles pirmā puse noritēja līdzīgā cīņā, kurā iniciatīva piederēja liepājniekiem, kas sākumā izvirzījās vadībā ar 10:4.

Ja pirmajās desmit minūtēs mājiniekiem daudzmaz bija pa spēkam nosargāt savu grozu un apiet viesu aizsardzību, tad otrās ceturtdaļas vidū, kad mūsējo rindās laukumā devās Māris Citskovskis un Jānis Graudiņš, jūrmalnieku uzbrukums apstājās, turpretī liepājnieki guva desmit bezatbildes punktus pēc kārtas, un, atpūtā ejot, rezultāts uz tablo jau vēstīja plus 15. Arī turpinājumā mājinieki nespēja apslāpēt mūsējo izrāvienu, kas vēl vairāk lauvas pietuvināja desmitajam panākumam.

Visticamāk, lielais pārsvars, kas vienubrīd sasniedza gandrīz 30 punktu robežu, mūsu puišiem lika nedaudz atslābināties, tādēļ jūrmalniekiem pavērās labas iespējas sadeldēt rezultāta starpību. Tas viņiem uz brīdi arī izdevās – ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē mājinieki atguva gandrīz desmit punktus, tomēr salauzt spēli viņiem nebija pa spēkam, kā rezultātā “Liepājas lauvas” tika pie savas desmitās uzvaras desmit aizvadītajās cīņās. Rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Mareks Jurevičus ar 28 punktiem, bet Vaira Pusaudža kontā 25.

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus:
– Šo maču varējām uzvarēt pārliecinošāk, jo pirmajā ceturtdaļā vāji nospēlējām aizsardzībā, ko apliecina pretinieku rezultativitāte. Vēlāk šīs problēmas izdevās atrisināt un iegūt pārsvaru. Labi spēlē iesaistījās Māris Citskovskis, kurš gan ātri nopelnīja piecas piezīmes. Tāpat jāuzteic Jānis Graudiņš, kurš pamazām sāk atgūt pārliecību.