Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Lauvas parāda zobus baroniem

16.01.2007 20:44

0

Šovakar Latvijas Basketbola līgā zaudējumu piedzīvoja BK “Liepājas lauvas”, kas savā laukumā tikās ar vienu no turnīra favorītēm – komandu “Barons/LMT”. Lai arī liepājnieki šajā mačā parādīja cienīgu spēli, sarūpēt pārsteigumu mūsējiem neizdevās, un rīdzinieki izcīnīja trešo uzvaru – 79:65 (17:15, 21:17, 25:12, 16:21). Par to, ka “Barons/LMT” basketbolisti novērtē mūsu komandas spējas, liecināja viņu ierašanās vēju pilsētā dienu pirms spēles un agrais rīta treniņš mača dienā, kā arī tas, ka Liepājā rīdzinieki ieradās savā labākajā sastāvā.

Liepājnieki šo spēli iesāka ar Klāvu Ansonu, Mareku Jureviču, Mārtiņu Luiku, Jāni Graudiņu un Māri Citskovski, turpretī viesu treneris Gundars Vētra laukumā sūtīja Kasparu Bērziņu, Armandu Šķēli, Stīvu Riču, Kērtisu Māršalu un Gediminu Maceinu. Cīņu abas komandas iesāka ar ļoti ciešu un agresīvu aizsardzību, sākums nedaudz veiksmīgāks padevās viesiem, kuri arī pirmie atklāja rezultātu, tiesa, uzreiz pēc tam ar precīzu tālmetienu izcēlās Mareks Jurevičus, izvirzot vadībā mūsējos. Spēlei ritot līdzīgi, tomēr izpaudās rīdzinieku pārsvars. It īpaši to varēja redzēt abu komandu darbībā uzbrukumā, jo, ja liepājniekiem punkti nāca ļoti smagi un ar ievērojamu pašatdevi, tad viesiem mūsu grozu izdevās iekarot vieglāk. Lielākas grūtības lauvām radīja Stīvs Ričs un Armands Šķēle, kuri, spēlējot atšķirīgos ampluā, nereti saraustīja mūsu aizsardzību. Mūsējo rindās tradicionāli līdera lomu uzņēmās Mareks Jurevičus un Klāvs Ansons, kuri sekmīgi apšaudīja grozu ar metieniem no distances, tādējādi saglabājot spēlē līdzsvaru. Teicams uznāciens otrās trešdaļas sākumā padevās Dainim Oberšatam, kurš sākumā izlīdzināja rezultātu, bet pēc tam ar precīzu tālmetienu arī izvirzīja liepājniekus vadībā. Pēc tam gan mūsu spēlētāji pieļāva vairākas sīkas kļūdiņas, kas pretinieku acīm nepalika nepamanītas un ātri tika pārvērstas punktos. Pirmo puslaiku “Liepājas lauvas” noslēdza iedzinēju lomā ar mīnus seši.

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki krietni vien palielināja apgriezienus uzbrukumā, kur nespējām tikt galā ar Kērtisu Māršalu, kas īsā laika periodā, uzņemoties spēle uz saviem pleciem, guva gandrīz desmit punktu. Liepājniekiem radās nopietnas problēmas ne tikai aizsardzībā, bet arī uzbrukumā, jo viesi praktiski izslēdza iespēju mūsējiem izmest no brīvas pozīcijas, un lielākoties raidījumi groza virzienā tika izdarīti no ļoti sarežģītām situācijām. Lauvas tomēr rokas nenolaida un izšķirošajā ceturtdaļā, ko mājinieki uzsāka ar mīnus 19, pamazām sāka deldēt rezultāta starpību. Jau pašā sākumā pēc M.Citskovska un D.Oberšata sekmīgiem trejačiem mūsējie rezultāta starpību sadeldēja līdz 13 punktiem. Pēc šīm divām epizodēm zibenīga bija G.Vētras reakcija, kurš nekavējoties pieprasīja minūtes pārtraukumu. Vēlāk lauvām viesu handikapu izdevās samazināt vēl par četriem punktiem, tomēr izskaņā mūsu spēki bija izsmelti un arī veiksme nebija liepājnieku sabiedrotā.

Nākamo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs 23.janvārī, kad izbraukumā tiksies ar “Falco/Ķeizarmežs” basketbolistiem.

Komentāri

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus:
– Sākumā komandai veiksmīgi izdevās izpildīt dotos norādījumus aizsardzībā, bet cīņas otrajā pusē mums pietrūka līdzvērtīgu spēlētāju maiņu, tādēļ arī trešajā ceturtdaļā spēle nedaudz pajuka. Vēlāk atguvāmies, un izdevās rezultāta starpību sadeldēt, taču ar to bija par maz.

“Barons/LMT” galvenais treneris Gundars Vētra:
– To, ka liepājnieki būs sīksts pretinieks un spēle nebūs viegla, zinājām jau pirms cīņas, tādēļ arī Liepājā ieradāmies dienu pirms mača. Pretinieki atstāja ļoti labas un saliedētas komandas iespaidu. Sakumā varbūt daži spēlētāji bija iedomājušies, ka šo spēli varēs uzvarēt ar pusspēku. Ar komandas sniegumu esmu apmierināts apmēram par 60 procentiem.