Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Liepāja” ceturtdaļfināla sērijas trešajā spēlē zaudē “Ogres” komandai

“Pafbet” Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēļu turnīrā BK “Liepāja” izbraukumā zaudēja “Ogres” basketbolistiem ar 79:94, Ogrei ceturtdaļfināla sērijā līdz trīs uzvarām panākot 2-1.

16.04.2024 21:14

Sērijas pirmajos divos dueļos komandas apmainījās ar panākumiem savos laukumos. Tādēļ sērijas trešo dueli varēja uzskatīt par teju jaunu sākumu, komandām uzsākot cīņu par aizsniegšanos līdz divām atlikušajām uzvarām.

“Ogre” spēles sākumam bija sagatavojusi sadarbību ar Kristapa Dārgā došanos līdz groza apakšai. “Liepājas” uzbrukums rotēja ap Kristapu Ķilpus, kurš savai vienībai guva sešus punktus pēc kārtas.

“Liepājas” aizsardzības gan neatrada pretspēli groza apakšā Dārgajam, kurš saimniekoja pretinieku soda laukumā, vienatnē pirmās ceturtdaļas laikā sakrājot 13 punktus.

Kad mājinieku kapteinis devās atvilkt elpu, trejaci grozā raidīja Gustavs Kampuss, bet oponenta metienu uz trejača līnijas bloķēja Matīss Kulačkovskis.

Noslēdzoties pirmajam spēles periodam, “Ogre” bija priekšā ar 23:18.

Centra spēlētāja Viktora Iļjina precīzie metieni otrā ceturkšņa sākumā samazināja rezultāta atstatumu līdz viena trejača tiesai.

“Ogre” savos uzbrukumos meklēja iespējas groza apakšā iespiest Ķilpu, tādējādi liekot pretinieku uzbrukuma līderim tērēt spēkus cīņā pret plecīgajiem mājinieku basketbolistiem.

Puslaika izskaņā Kārlis Apsītis ar ātrā uzbrukuma otro tempu panāca mājiniekiem labvēlīgo 50:38, bet Ķilpa precīzais metiens no laukuma centra tika izdarīts mazu mirklīti par vēlu.

Otro spēles puslaiku ievadīja Kulačkovska trāpīts trīnītis. “Ogre” turpināja ar augstu precizitāti realizēt savas iespējas, liekot puslaika pirmajās četrās minūtēs Artūram Visockim-Rubenim iztērēt divus minūtes pārtraukumus.

Arī pie +20 ogrēnieši no gāzes pedāļa savu smago pēdu nenoņēma, Andrim Misteram gūstot divus grozus pēc kārtas, kas lika “Liepājas” vadonim paņemt arī komandas pēdējo pieejamo minūtes pārtraukumu, kad līdz trešās ceturtdaļas beigām bija palikušas nepilnas trīs minūtes.

Rezultāts 78:59 pēdējām desmit spēles minūtēm lielu intrigu nesolīja.

“Ogre” pragmatiskā manierē deldēja atlikušo spēles laiku. Treneris Visockis-Rubenis centās atbildes meklēt pat uz rezervistu soliņa tālākā gala, sūtot laukumā gan Kristapu Soldatenoku, gan Henriku Bajāru.

Tieši garā spēlētāja precīzais metiens lika arī Uldim Švēdem paņemt minūtes apspriedi. Daļēji sadeldētais atstatums gan neapdraudēja “Ogres” otro sērijas uzvaru.

Ar spēles beigu rezultātu 94:79 ogrēnieši nonāca vienas uzvaras atstatumā no pusfināla sasniegšanas.

Viesu rindās ar 30 punktiem izcēlās Kristaps Ķilps. Vienīgais no pārējiem liepājniekiem, kurš spēja pārsniegt desmit punktu robežu, bija Klāvs Dubults ar 12 ačiem.

“Ogre” demonstrēja krietni viengabalaināku sniegumu, pa 16 punktiem gūstot Kārlim Apsītim un Matam Jucikam, bet pie 15 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām tiekot “Ogres” kapteinim Kristapam Dārgajam.

Ceturtā un, iespējams, pēdējā sērijas spēle piektdien norisināsies Liepājas Olimpiskajā centrā.

Bažas kurzemniekiem rada saspēles vadītāju situācija, jo lazaretē esošajam Emīlam Krūmiņam, iespējams, trešās spēles pēdējā minūtē pievienojās Ričards Vitoļskis, kurš neveiksmīgā situācijā izmežģīja potīti.

“Ogre” – “Liepāja” 94:79 (23:18, 27:20, 28:21, 16:20)

Ogre: Juciks 16, Apsītis 16, Dārgais 15 (12 atl.b.), Mediss 14, Kulačkovskis 7, Kampuss 7, Zēbergs 6, Misters 6, Dejs 5, Atars 2, Lastiņš, Poļaktovs.
Liepāja: Ķilps 30, Dubults 12, Miglinieks 9, Avotiņš 8, Iļjins 8, Bajārs 5, Freimanis 3, Vitoļskis 2, Bērziņš 2, Šulcs, Soldatenoks.