“Liepāja” iztur pirmo puslaiku, bet pārsteigt “Prometey” nespēj

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas līgā “Liepājas” basketbolisti, neskatoties uz sastāva problēmām, lika kārtīgi noskrieties līgas grandu “Prometey”, kas tomēr nokārtāja sev drošu uzvaru 88:67, kas komandai bija jau 27.

04.03.2023 18:57

Mača sākumu Liepājā aizkavēja pamatīgā puteņošana, kas apgrūtināja braukšanas apstākļus visā Latvijā. Liepājniekiem šo maču bija jāaizvada bez galvenā spēka zem groziem Kārļa Šiliņa.

Starta sastāvi:
Liepāja: Birkāns. Bērziņš, Vanags Freimanis, Helmanis
Prometey: Agada, Kenedijs, Stefenss, Sidorovs, Balvins

Lai gan viesi guva mača pirmos četrus punktus, mājinieki ātri attapās un pat prata izvirzīties vadībā 10:8. Viesus tas tikai sadusmoja un viņi veica izrāvienu 12:0, ko apturēja Frederika Meinarta tālmetiens. Diemžēl līdz ceturtdaļas beigām pietuvoties neizdevās, turklāt ”Prometey” tika pie četriem punktiem pēc kārtas un ceturtdaļu noslēdza savā labā 26:15.

Liepājnieki padoties draudīgajiem sāncenšiem negrasījās un, lai arī viesi pēc Klavela tālmetiena ceturtdaļas vidū panāca jau +15 (40:25), līdz puslaika beigām mājinieki prata savus mīnusus krietni sadeldēt. Divus tālmetienus realizēja Ričards Vanags, trīspunktu gājiens padevās Arnoldam Helmanim, un ”Liepājas” deficīts bija sadeldēts līdz divu trīnīšu tiesai.

Puslaikā pēdējo vārdu gan teica viesi. Pirmais ”Prometey” mēģinājums, noslēgt puslaiku ar gūtiem punktiem, tika apturēts ar piezīmi, pēc kuras soda metieni vēl nesekoja, bet dažas sekundes vēlāk neizdevās neļaut masīvajām Balvinam pielabot komandas biedra neprecīzo metienu – 50:42 viesu labā.

Arī otrā puslaika ievadā ”Liepāja” apgriezienus nesamazināja un turējās attālumā, kas ļāva runāt par intrigas saglabāšanu. Taču tad sekoja kļūdu un neprecīzu metienu sērija, kas turklāt ieilga. ”Prometey” veica izrāvienu 15:0, pirmo reizi mačā panākot vairāk nekā 20 punktu pārsvaru un lielā mērā izšķirot cīņas likteni.

Pirms pēdējā ceturtdaļas Ukrainas klubs bija vadībā 73:52 un lielas svārstības viesu pārsvarā vairs nenotika. Galu galā pēdējās desmit minūtes komandas noslēdza neizšķirti, bet visā spēlē ar 88:67 pārāki bija ”Prometey” basketbolisti. Viesiem tas bija jau 19. panākums pēc kārtas un 27. uzvara 28 mačos.