Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Liepāja” piedzīvo pamatīgu zaudējumu pret Polijas komandu “Anwil”

Zaudējumu Eiropas Ziemeļu basketbola līgā (ENBL) piedzīvojuši “Liepājas” basketbolisti, kuri Šauļos ar rezultātu 55:116 bez lielām iebildēm atzina Polijas komandas Vloclavekas “Anwil” pārākumu.

Žiga Dimecs (Foto: ENBL)
09.02.2022 21:03

“Liepājas” basketbolisti četrās ENBL spēlēs uzvaras un zaudējumus dalījusi uz pusēm. Pret Polijas vienību rezultatīvākais ar 23 gūtiem punktiem liepājnieku rindās bija Oskars Hlebovickis, savukārt starta pieciniekā izgājušais Renārs Birkāns nospēlēja tikai nepilnas trīs ar pusi minūtes.

Vloclavekas “Anwil” guvusi ceturto uzvaru četrās aizvadītās ENBL spēlēs. Polijas vienībā pa 15 punktiem guva Žiga Dimecs un Kendals Daikss, bet rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Marcins Voronīckis.

Sākumsastāvi:

Anwil: Lačinskis, Metjūzs, Bels, Patraseks, Dimecs.
Liepāja: Birkāns, Bērziņš, Hlebovickis, Salmiņš, Šiliņš.

Šauļos jau no pirmajām minūtēm visus notikumus laukumā kontrolēja Vloclavekas “Anwil” basketbolisti. Polijas vienībai pietika ar tikai četrām minūtēm, lai jau sasniegtu desmit punktu pārsvaru. Iztekot spēles pirmajām desmit minūtēm, Polijas čempionāta trešās vietas īpašniece bija priekšā ar 29:8.

Bez vairākiem atslēgas spēlētājiem esošā “Liepāja” neturēja “Anwil” jaudīgos sitienus arī otrajā spēlēs ceturksnī un pārsvars turpināja pamatīgi augt. Puslaiku ar precīzu metienu noslēdzot Slovēnijas izlases centra spēlētājam Žigam Dimecam, puslaika pārtraukumā liepājnieki devās ar pamatīgu deficītu – 20:58.

Trešajā ceturtdaļā savu punktu bagāžu turpināja audzēt Vloclavekas amerikāņu basketbolisti Džona Metjūzs un Kendals Daikss. Salīdzinoši dzīvelīgāks otrajā spēles daļā sāka kļūt arī liepājnieku uzbrukums, tomēr spēles liktenis jau sen bija izšķirts pirms noslēdzošajām desmit minūtēm komandas šķirot 41 punktam.

Noslēdzošajās desmit minūtēs punkti “Anwil” komandai krājās Zvaigžņu spēlēs tempā. Šo to pretī spēja iespēt liepājnieku garie spēlētāji Kārlis Šiliņš un jaunais Frederiks Meinarts, tomēr, skanot beigu signālam, “Liepājai” nācās uz rezultāta tablo ieraudzīt 116:55.

“Anwil” – “Liepāja” 116:55 (29:8, 29:12, 20:17, 38:18)

Anwil: Voronīckis 16, Dimecs 15, Daikss 15, Bojanovskis 14, Metjūzs 13, Frackīvics 10, Patraseks 10, Bels 9, Olesinskis 8, Kovalčiks 6, Lačinskis.
Liepāja: Hlebovickis 23, Šiliņš 9, Bērziņš 7, Vītols 6, Soldatenoks 6, Meinarts 4, Salmiņš, Vuciņš, Birkāns.