“Liepāja/Triobet” izcīna pārliecinošu uzvaru

29.03.2017 21:19

Šovakar Liepājā otro savstarpējo spēli ”OlyBet” Latvijas Basketbola līgas sezonā aizvadīja ”Liepāja/Triobet” un ”Valka/Valga” komandas. Uzvaru ar rezultātu 108:85 svinēja šī pāra neapstrīdamie favorīti ”Liepāja/Triobet” basketbolisti.

Rezultātu ar precīzu metienu atklāja viesi, to izdarīja Kristaps Kanbergs. Pēc mirkļa Kanbergs guva vēl trīs punktus, panākot 5:0 savas komandas labā. Mājiniekiem spēles sākums bija pagalam nesekmīgs, pēc nospēlētajām trīs minūtēm, liepājnieki atradās iedzinējos ar rezultātu 2:10. Ar kopīgām pūlēm ”Liepāja/Triobet” spēja šo deficītu atspēlēt un pēc Artūra Ausēja tālmetiena izvirzīties vadībā 15:14. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā bija vērojama līdzīga cīņa. Pēc nospēlētajām desmit minūtēm, piecu punktu pārsvars mājiniekiem.

Otrās ceturtdaļas sākumā liepājnieki sāka sekmīgāk darboties aizsardzībā, kas ļāva panākt jau vienpadsmit punktu pārsvaru (39:28). Lielāku pārsvaru ”Liepāja/Triobet” komandai iekrāt neizdevās. Turpinājumā ”Valka/Valga” spēlētājiem izdevās aktīvi darboties aizsardzībā, kas palīdzēja saglabāt deficītu zem desmit punktiem, taču tuvāk par septiņiem punktiem liepājnieki savus oponentus nelaida. Tuvojoties puslaika pārtraukumam, Liepājas spēlētāji spēja panākt lielāko pārsvaru spēlē (54:40).

Pēc pārtraukuma Agra Galvanovska komanda turpināja palielināt savu pārsvaru. Viesiem no robežpilsētas tik labi vairs neklājās ar punktu gūšanu, trīs minūtēs ”Valka/Valga” guva divus punktus. Skaidrs bija tas, ka liepājnieki iekrāto pārsvaru vairs neatdos. Tiesa ceturtdaļas vidū ”Liepāja/Triobet” nedaudz atslābinājās, kas ļāva pie punktiem biežāk tikt arī viesiem. Neskatoties uz to, mājinieku pārsvars turpināja augt. Liepājas komandas sastāvā labi darbojās Artjoms Butjankovs, kurš trešās ceturtdaļas beigās bija iekrājis divdesmit punktus.

Pēdējās spēles desmit minūtes ar izrāvienu 7:0 sāka ”Valka/Valga”. Neskatoties uz to, ”Liepāja/Triobet” saglabāja komfortablu astoņpadsmit punktu pārsvaru. Spēles uzvarētājs jau bija zināms, atlika vien noskaidrot spēles rezultātu. Divas minūtes pirms mača beigām Liepājas leģionārs Džalens Stīls guva simto punktu komandas labā. Skanot spēles beigu signālam, tablo vēstīja liepājnieku uzvaru ar rezultātu 108:85.

Labākais uzvarētāju labā ar 22 punktiem bija Artjoms Butjankovs, ”Valka/Valga” labā 21 punktu guva Viljars Veski.

“Liepāja/Triobet” – “Valka/Valga” 108:85 (30:25, 27:19, 31:19, 30:22).

“Liepāja/Triobet”:: Butjankovs 22, Ausējs 19, Grifins 14, Stīls 13, Jurevičus 12, Krastiņš 11, Garoza 7, Motgomerijs 5, Bērziņš 5, Vārna, Lasmanis, Pīternieks.

“Valka/Valga”: Veski 21, Lindments 17, Silavs 14, Kanbergs 8, Radiks 8, Metjū 7, Žvīgurs 6, Petersons 4, Vaivods.