Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Liepāja uzvar Kurzemes derbijā un sasniedz BBL kausa finālu

27.09.2014 21:26

Basketbola klubs “Liepāja/Triobet” sestdien, 27. septembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā uzvarēja BK “Ventspils” ar rezultātu 71:70 un otro reizi vēsturē sasniedza Baltijas Basketbola līgas kausa izcīņas finālu. Svētdien plkst. 17:00 liepājnieku pretinieki būs Igaunijas vicečempioni “Tartu University/Rock”, kuri trešajā ceturtdaļā veica izrāvienu 23:5 un apspēlēja BBL čempionus “Šiauliai” ar rezultātu 62:59.

Iepriekšējos sešos BBL kausa izcīņas turnīros mājinieki vienmēr iekļuva finālā, turklāt četrās no sešām reizēm izcīnīja galveno balvu (Kauņa 2009, Tartu 2010, Rakvere 2012, Ķedaiņi 2013). Debijas turnīrā ”Barons/LMT” komanda Rīgā palaida priekšā Viļņas ”Lietuvos rytas”, savukārt 2011. gadā Tartu mājinieki atzina ”VEF Rīga” pārākumu.

Liepājnieki apstiprināja tendenci, pēc divu gadu pārtraukuma no jauna sasniedzot izšķirošo spēli par trofeju. Finālā Uvja Helmaņa vīrus, tāpat kā 2012. gadā, gaidīs Igaunijas komanda. Vienīgās divas atšķirības – liepājnieki spēlēs savā laukumā, bet viņu pretinieki būs Tartu, nevis Rakveres basketbolisti.

Pirmajā puslaikā laukumā valdīja mazrezultatīvs basketbols. Abas komandas 20 minūšu laikā kopā guva tikai 56 punktus. Nedaudz labāki izrādījās liepājnieki, kuri puslaika atpūtā devās ar divu punktu pārsvaru – 29:27.

Trešajā ceturtdaļā aktivizējās Ventspils uzbrukums. Roberta Štelmahera vīri daudz biežāk guva punktus no spēles, spiežot arī mājiniekus enerģiskāk uzbrukt grozam. Pussimta atzīmi neviena no komandām nesasniedza, pusstundu noslēdzot ar kaujiniecisku neizšķirtu – 47:47.

Izšķirošajā desmitminūtē Liepāja no jauna pārņēma iniciatīvu, minūti pirms pamatlaika beigām iegūstot piecu punktu pārsvaru. Viesi saņēmās un samazināja starpību līdz minimumam, taču Liepāja nosargāja uzvaru un kļuva par septīto BBL kausa rīkotājkomandu, kura savās mājās spēlēs par trofeju.

Jāpiebilst, ka pirms divām nedēļām liepājnieki LOC kausa izcīņas finālā pārspēja sāncenšus ar rezultātu 81:61.