Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Liepāja” viesos zaudē “Kalev/Cramo” komandai

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā zaudējumu Igaunijas galvaspilsētā Tallinā piedzīvoja Artūra Visocka-Rubeņa trenētā “Liepāja”, kas atzina turnīra čempionvienības “Kalev/Cramo” pārākumu, piekāpjoties ar 62:87.

02.02.2022 21:48

Ojārs Siliņš spēlē pret liepājniekiem nebija iekļauts Igaunijas flagmaņa pieteikumā. Savukārt Mārcis Vītols devās sākumsastāvā, gūstot 14 punktus, izcīnot 10 atlēkušās bumbas, izdarot piecas rezultatīvas piespēles un pārtverot vienu pretinieku bumbu.

“Liepājas” rindās ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Roberts Krastiņš, savukārt Oskars Hlebovickis guva 14 punktus.

Liepājniekiem spēli pret Igaunijas spēcīgāko komandu nācās aizvadīt bez Kārļa Šiliņa, Kārļa Žundas un Jura Vītola.

Sākumsastāvi:
Kalev/Cramo: Džeksons, Vītols, Kurbass, Kangurs, Mērfijs.
Liepāja: Birkāns, Krastiņš, Hlebovickis, Salmiņš, Raimo.

Ar diviem precīziem trejačiem spēli ievadīja liepājnieku kapteinis Roberts Krastiņš. Ar diviem pēc kārtas realizētiem metieniem spēlē ienāca Frederiks Meinarts, tomēr pirmās ceturtdaļas izskaņa labāka padevās Igaunijas čempionvienībai, pārņemot vadību ar 20:16.

Otrajā spēles ceturksnī igauņu vadošās komandas pārsvars sāka pieaaugt un līdz ar puslaika beigu signālu pagriezienā no pustālās distances bumbu grozā raidīja Kamari Merfijs, pārtraukumā Roberta Štelmahera trenēto vienību aizsūtot ar mājiniekiem labvēlīgo 43:29.

Individuāli vairākas sekmīgas darbības trešajā ceturtdaļā padevās Renāram Birkānam, kurš aizvadīja otro spēli divu dienu laikā pēc gandrīz trīs mēnešu pārtraukuma. Tomēr “Kalev/Cramo” uzbrukums jau bija uzņēmis pamatīgus apgriezienus, droši stūrējot pretī uzvarai. Pirms pēdējām desmit minūtēm Tallinas komanda bija priekšā ar 67:43.

Pusotru minūti pirms cīņas izskaņas Pēteris Salmiņš ietrieca bumbu grozā no augšas, bet Igaunijas čempionvienība droši noturēja panākumu, tiekot pie 15 uzvaras Latvijas-Igaunijas apvienotajā līgā. Beigu rezultāts – 87:62.

“Kalev/Cramo” – “Liepāja” 87:62 (20:16, 23:13, 24:14, 20:19)
Kalev/Cramo: Mērfijs 18, Hallers 18, Vītols 14 (10 atl.b.), Nurgers 11 (11 atl.b.), Kazinss 10, Džeksons 9 (8 rez.p.), Kurbass 5, Kangurs 2, Kasks.
Liepāja: Krastiņš 20, Hlebovickis 14, Birkāns 12, Meinarts 10, Salmiņš 4, Raimo 2, Vuciņš, Pūlītis, Jakubauskis.