Liepājas aizsardzēm katastrofāla precizitāte, komanda ar 57:74 zaudē Latvijas Universitātei

Ceturtdien, 15.aprīlī, notika “Douglas” Latvijas Sieviešu basketbola līgas regulārās sezonas priekšpēdējā spēle. Latvijas Universitāte (LU) viesos sakāva “Liepāja/LSSS” ar 74:57.

15.04.2021 20:00

Kristīne Vītola šonedēļ aizvadīja pirmos treniņus LU rindās un ceturtdien devās laukumā. Latvijas valstsvienības spēka uzbrucēja jau trešajā ceturtdaļā nokārtoja ”double-double”, pabeidzot spēli ar 17 punktiem un 14 izcīnītām bumbām zem groziem. Basketbolistei 22 minūtēs viena rezultatīva piespēle, divi bloķēti metieni, četras izprovocētas piezīmes un +/- rādītājs 17.

Vītolas klātbūtne piesaistīja Liepājas priekšējās līnijas uzmanību, dodot LU spēlētājām brīvākas rokas uzbrukumā. Viešņas labi izmantoja savas iespējas, pirmajās trīs ceturtdaļās uzbrūkot vidēji ar 50% precizitāti. Matīsa Rožlapas trenētā komanda puslaikā panāca 14 punktu pārsvaru (40:26), bet nākamajās 10 minūtēs spēja atrāvienu dubultot – 63:36.

Liepājas garās spēlētājas uzbrukumā spēlēja pieklājīgi, taču mazās ceturtdien nespēja piebalsot. Četras labākās aizsardzes – Santa Baltkojiene, Ketija Vihmane, Katrīna Trankale, Līna Loceniece – līdz trešās ceturtdaļas vidum realizēja 1 no 20 metieniem no spēles (summā 6 no 37).

Baltkojiene līdz 34. minūtei bija vienīgā, kura spēja trāpīt, kamēr LU punktus guva visas 11 spēlētājas.

Latvijas Universitāte daudz un sekmīgi spēlēja ar rezervistēm, kamēr pamatā līdzās Vītolai varēja izcelt Elizabeti Zumentu. Trīspunktu metienu speciāliste apliecinaja, ka spēj labi uzbrukt tuvāk grozam, un līdz ceturtās ceturtdaļas vidum sameta tikpat punktu kā Liepājas aizsardžu kvartets.

Cīņu tiesāja Mārtiņš Kozlovskis, kuram vasarā jāstrādā Tokijas spēlēs.

Liepāja/LSSS – Latvijas Universitāte 57:74 (8:20, 18:20, 10:23, 21:11)

Liepāja: Stiprā 14 (2p 4/8, 3p 1/1, 1p 3/3; 5ab, eff 15), Veršele 14 (2p 2/6, 3p 2/2, 1p 4/6), Baltkojiene 10 (2p 4/8, 3p 0/2, 1p 2/2), Loceniece 6, Koreņika 4, Muzikante 4, Trankale 3, Petermane 2 (9ab), Vihmane, Grigorjeva. Treneris Kaspars Mājenieks.
LU: Vītola 17 (2p 6/14, 3p 0/3, 1p 5/6; 14ab, 2bm, eff 22), Zumenta 12 (2p 3/3, 3p 2/3; eff 13), Jasa 8, Bulāne 7, Miķelsone 6, Šepte 5 (6ab), Leimane 5, Madlēna Ģērķe 5, Eglīte 4, Sičeva 3, Asnāte Ģērķe 2. Treneris Matīss Rožlapa.
Tiesneši: Mārtiņš Kozlovskis, Jānis Sudmalis, Jānis Jaunzemis.