“Betsafe” Baltijas sieviešu basketbola līgas regulārā turnīra spēlē SBK “Liepāja/LSSS” aizvadīja pēc kvalitātes divus diametrālus puslaikus un ar 65:75 (10:17, 14:20, 24:18, 17:20) piekāpās Viļņas “Kibirkštim”.

23.01.2024 21:00

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Šmite, Grigorjeva, Lipe, Ķīvīte, Koreņika.

Spēles sākumā Liepājas basketbolistes, šķiet, bija piemirsušas uzbrukuma sadarbības – piespēles tika novēlotas, metieni izpildīti nesagatavoti uzbrukuma laika izskaņā.

Ritēja pirmās ceturtdaļas ceturtā minūte, un tikai tad Raivita Koreņika mājinieču labā realizēja pirmo metienu.

Sekmīgs turpinājums izpalika – mājinieces skrēja naski ar nodurtām galvām, un partneres tika meklētas vien tad, kad bumbu vairs nebija, kur likt.

Nedaudz cerīgāku skatu mājinieču nometnē iezīmēja Marta Kaupmane, kura nepilnas pusminūtes laikā guva piecus punktus, tobrīd samazinot deficītu līdz astoņām acīm.

Otrās ceturtdaļas sākumā atgriezās sasteigtība, pazaudētas bumbas un “klusie” metieni, tikmēr viešņas īsā laika sprīdī atguva pārsvaru, kas bija lielāks par desmit punktiem (10:26).

Līdzīgi kā pirmajā ceturtdaļā, arī cīņas otrajā nogrieznī laukuma saimnieces pirmos punktus iemeta vien ceturtajā minūtē, un vēlreiz pozitīvs uzplaiksnījums padevās ceturtdaļas izskaņā, kad kurzemniecēm 8:0 izrāviens.

Pirmajā puslaikā mūsējās sakrāja 13 kļūdas, bet pretinieces tās materializēja 17 punktos, savukārt liepājnieces lietuviešu kļūdas pārvērta vien divos punktos.

Mājiniecēm neizdevās apturēt Ugni Grigaļunaiti, kura nospēlētās 14 minūtēs guva 15 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

Lietu kārtība mainījās otrā puslaika ievadā, kad mājinieces guva ātrus piecus punktus, pietuvojoties astoņu punktu attālumā.

Cīņas gaita izlīdzinājās, liepājniecēm uzlabojās metienu precizitāte, bet vēl produktīvākam sniegumam pietrūka sekmīga cīņa sava groza tuvumā.

Mūsējās tur pelnīja piezīmes, un pretinieces ieguva vairākas atkārtotas iespējas veidot uzbrukumus.

Brīdī, kad laukuma saimnieces pievilka līdz 41:45, nevajadzīgu nesportisko piezīmi uzbrukumā nopelnīja Raivita Koreņika.

Viļņas basketbolistes nedaudz piebremzēja mājinieču ofensīvu, tomēr pirms izšķirošās ceturtdaļas intriga vēl bija dzīva.

Izšķirošā ceturtdaļa iesākās ar mājinieču aktīvu presingu, tomēr punkti sekmīgāk krājās oponentēm. Līdz 35. minūtei lietuvietes turējās 10–12 punktu attālumā, un laukuma saimniecēm īsti neizdevās lauzt cīņas gaitu.

Viešņām Ugne Grigaļunaite atzīmējās ar 30 punktiem, bet lauveņu rindās 14 punktus guva Kitija Muzikante.

26. janvārī SBK “Liepāja/LSSS” izbraukumā sacentīsies ar Klaipēdas “Neptunas-Amberton”.