“Liepājas” basketbolisti nenosargā pārsvaru un LIBL piedzīvo piekto zaudējumu pēc kārtas

Kopš oktobra beigām ieilgušo zaudējumu sēriju arī šovakar nespēja pārtraukt “Liepājas” basketbolisti, kuri Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas spēlē savā laukumā pēdējā ceturksnī izsēja 11 punktu pārsvaru, atzīstot Igaunijas vienības “Keila” pārākumu (89:94).

25.11.2022 20:59

Pirmajā puslaikā laukumā ritēja līdzvērtīga spēkošanās, liepājniekiem pirms 15 minūšu pārtraukuma iekrājot 12 punktu pārsvaru (54:42), kas tika izveidots pateicoties labākai precizitātei metienos no tālās distances (“Liepājai” 8/14 salīdzinot ar “Keilas” 4/18).

Liepājnieku līderi Kārlis Šiliņš un Renārs Birkāns atelpā devās ar attiecīgi iekrātiem 13 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām, kā arī 12 punktiem.

Pēc pārtraukuma spēle ritēja kā pa kalniem, trešajā ceturksnī viesiem no Igaunijas veicot 15:2 izrāvienu, kas no nelabvēlīga rezultāta 44:56 “Keilai” ļāva izvirzīties priekšgalā (59:58). Turpretim trešā ceturkšņa otrajā daļā krietni pārliecinošāk spēlēja liepājnieki, kuri noslēdzošās desmit minūtes iesāka ar 11 punktu pārsvaru (74:63).

“Keilas” basketbolisti noslēdzošā ceturkšņa ievadā veica desmit punktu izrāvienu, pietuvojoties līdz 75:76. Igaunijas komandā metienos no tālās distances Liepājas grozu spridzināja Kristens Kasemetss, laukuma pretējā galā Birkānam cenšoties neatpalikt un kādu laiku veiksmīgi uzņemoties līdera lomu.

Spēles galotnē viesu rindās pārliecinoši nospēlēja Mārcis Vītols, kurš vairākus uzbrukumus noslēdza rezultatīvi, tostarp vienā no tiem ar metienu no tālās distances izprovocējot “Liepājas” līderi Kārli Šiliņu uz piekto noteikumu pārkāpumu.

“Liepājas” rindās 20 punktus (7/14 metienos no spēles) un septiņas rezultatīvās piespēles nopelnīja Birkāns. 19 punkti (6/11 metienos no spēles), astoņas atlēkušās bumbas un seši pretiniekiem izprovocēti noteikumu pārkāpumi Šiliņa kontā.

Izbraukumu Kurzemē noslēgušās “Keilas” komandā izkristalizējās trīs līderi: igaunim Kasemetsam 29 punkti (9/14 metienos no spēles (5/8 – 3p.)), horvātam Matejam Raduničam 21 punkts (9/15 metienos no spēles) un septiņas atlēkušās bumbas, kā arī latvietim Vītolam 16 punkti (5/10 metienos no spēles, 6/7 – soda metienos), astoņas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvās piespēles.

Liepājnieki nākamo spēli aizvadīs 2. decembrī, kad savā laukumā uzņems Nikolaja Mazura trenēto “Tartu Ülikool”.

“Liepāja” – “Keila” 89:94 (34:24, 20:18, 20:21, 15:31)

Liepāja: Birkāns 20 (7 r.p., 4 kļ.), Šiliņš 19 (8 atl.b., 4 kļ., 5 piez.), Meinarts 11, Vanags 10 (7 atl.b.), Žunda 8 (5 atl.b., 6 r.p., 4 piez.), O. Bērziņš 7, Šulcs 6, J. Vītols 5 (4 atl.b.), Soldatenoks 3.
Keila: Kasemetss 29 (7 atl.b.), Raduničs 21 (7 atl.b.), M. Vītols 16 (8 atl.b., 10 r.p., 4 piez.), Mihiejevs 10 (8 atl.b., 4 piez.), Sakss 10, Mironenko 8 (5 piez), Tamkivi, Sengbušs, Pēvs, Sāremēls (4 kļ.).