Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Liepājas “melnā sērija” turpinās – šoreiz zaudējums Jelgavā

18.11.2011 16:51

Šodien “Liepājas lauvas” turpināja neveiksmju sēriju Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmajā divīzijā – šoreiz izbraukumā ar rezultātu 88:91 galotnē zaudēts BK “Jelgava” vienībai.

Mājinieki spēli sāka teicami – Krūmiņš un Dušelis divās minūtēs panāca 5:0, un komanda diezgan drošā attālumā turējās visas pirmās ceturtdaļas gaitā. Mejo un Dukuļa duets otrā ceturkšņa sākumā veica izrāvienu, pirmo reizi izvirzot vadībā Liepāju (22:21). Ilgi gan vadību noturēt neizdevās, taču vēl viens izrāviens trīs minūtes pirms puslaika beigām ļāva “lauvām” tomēr atpūtā doties ar plusiem – 45:42.

Pēc pārtraukuma izskatījās, ka viesi pamazām salauzīs Jelgavu, trešās ceturtdaļas viducī Galvanovska vīriem bija jau plus deviņi (60:51), kas arī izrādījās lielākais “lauvu” pārsvars šovakar. Turpinājumā jelgavnieki ne vien to samazināja, bet sešas ar pusi minūtes pirms beigām Dušelis atkal panāca vadību mājiniekiem. Panāktais astoņu punktu pārsvars (80:72) tomēr netika noturēts, liepājnieki vairākkārt pietuvojās līdz minimumam, taču ne vairāk.

Mejo piektā piezīme pie mīnus divi desmit sekundes līdz beigām cerības izraut uzvaru samazināja līdz minimumam, un Kalvis Krūmiņš ar vienu precīzu soda metienu pielika punktu. Bricis vēl paspēja izmest tālmetienu, kas būtu izlīdzinājis rezultātu, ja vien bumba izkristu cauri tīkliņam… 81:88 – trešā uzvara sezonā Jelgavai, kamēr Liepāja piedzīvoja piekto zaudējumu sešos mačos.

Šis bija ceturtais liepājnieku zaudējums pēc kārtas – divām neveiksmēm Baltijas līgā sekojušas divas Latvijas čempionātā. Iepriekš otrajā pagarinājumā savā laukumā tika zaudēts Latvijas Universitātei.