Neveiksmīgs pirmais puslaiks liedz “Liepājai” sasniegt LBL pusfinālu

“Pafbet” Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijā pirmo uzvaru izdevies izcīnīt “Valmiera Glass/ViA” basketbolistiem. Valmierieši izbraukumā ieguva 32 punktu pārsvaru, bet otrajā puslaikā izsēja lielāko daļu, pārspējot “Liepāju” vien ar 85:77 un samazinot rezultāta starpību sērijā līdz trim uzvarām (1-2).

19.04.2021 20:22

Liepājnieki pirmajās divās sērijas spēlēs prata apliecināt favorītu statusu, izcīnot uzvaru kā savā laukumā, tā izbraukumā. Tas noveda pie tā, ka “Liepāja” varēja jau šovakar aizsūtīt “Valmiera Glass/ViA” basketbolistus atvaļinājumā un pati iekļūt pusfinālā, kur to jau gaida “VEF Rīga”. Arī šajā spēlē liepājniekiem vajadzēja iztikt bez savainotajiem Renāru Birkānu un Zigmāru Raimo.

Tā vietā liepājnieki pirmajā puslaikā nespēja trāpīt no distances, slikti spēlēja aizsardzībā, kā arī nespēja saņemties, kas enerģiskajiem valmieriešiem ļāva iegūt 27 punktu pārsvaru, kas varēja būt vēl lielāks, ja viesi spētu realizēt soda metienus, ko šajā spēlē realizēja mazāk nekā tālmetienus. “Liepāja” spēja paveikt to pašu, ko pirms pāris dienām “Ogre” spēlē pret LU, otrajā puslaikā likvidējot lielāko daļu deficīta, bet tas neļāva izbēgt no zaudējuma un sērijas pagarinājuma.

Valmieras komandā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Ervīns Jonāts, bet attiecīgi 19 un 17 punkti Valtera Vēvera un Edmunda Elkšņa kontā, kurš nebija tālu no “triple-doble”, izcīnot 11 atlēkušās bumbas un atdodot astoņas rezultatīvas piespēles. “Liepājas” labā 18 punktus guva Guntis Sīpoliņš.

Spēli labāk sāka Valters Vēveris, palīdzot viesiem izvirzīties vadībā ar 7:2. Liepājniekiem ar metienu realizāciju nesekmējās, bet pēc Ervīna Jonāta precīzā tālmetiena mājinieki ņēma pārtraukumu. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē Dāvis Geks pārtrauca “Liepājas” tukšo periodu, bet valmierieši veica vēl vienu nelielu izrāvienu, pirmo reizi iegūstot vairāk nekā 10 punktu pārsvaru (19:7). Liepājnieki mēģināja atspēlēties ar tālmetienu palīdzību, bet vairs nespēja trāpīt ne Geks, ne Guntis Sīpoliņš. Diametrāli pretējas sekmes bija viesiem, kas uzvarēja pirmo ceturtdaļu ar 30:9.

Otrās ceturtdaļas sākumā liepājnieki turpināja mest garām no lieliskām pozīcijām, kamēr valmierieši bija uz viļņa. “Ogre” spēlē pret LU nespēja laicīgi saņemties un atspēlēt lielo deficītu, bet liepājnieki jau ceturtdaļas sākumā sāka komandas apspriedes uz laukuma, lai kaut kā mainītu spēles gaitu un sāktu atspēlēt 25 punktu deficītu (10:35). Līdz ceturtdaļas vidum, mājiniekiem izdevās gūt vēl tikai sešus punktus, bet rezultāta starpība nebija mainījusies. Spēles lielā atšķirība bija tajā, ka valmierieši spēja trāpīt no distances, bet liepājnieki nē. Līdz pirmā puslaika izskaņai valmierieši turpināja regulāri uzlauzt pretinieku vājo aizsardzību, graujot pretiniekus ar rezultātu 55:28.

Pēc lielā pārtraukuma “Liepāja” nespēja krasi mainīt spēles gaitu un veikt kādu nopietnāku izrāvienu, kas atjaunotu kādu intrigu. Valmierieši sāka pasīvi spēlēt uzbrukumā, kamēr liepājnieki ar caurgājieniem atspēlēja septiņus punktus (38:59). Pēc minūtes pārtraukuma valmierieši veica piecu punktu atbildes izrāvienu, atmetot mājiniekus atpakaļ. Ja līdz šim “Liepāja” iztika ar mazu spēlētāju rotāciju, tad šoreiz pie lielā deficīta laicīgi laukumā devā arī tālāki rezervisti. Trešās ceturtdaļas izskaņā liepājniekiem izdevās sadeldēt deficītu zem 20 punktiem, bet par nopietnu atspēlēšanos bija pāragri runāt – 53:71.

Ceturtajā ceturtdaļā komandas spēlēja līdzīgi un nerezultatīvi. Līdz ceturtdaļas vidum jau bija skaidrs, ka liepājnieki nekādus varoņdarbus vairs nespēs paveikt. Mazais uzdevums bija uzlabot sniegumu un sadeldēt deficītu, ko gan izdevās paveikt (63:75). Labi spēlē iesaistījās Gustavs Jakubauskis, ceturtdaļas otrajā pusē sadeldējot deficītu līdz deviņiem punktiem. Atlikušajā pusotrā minūtē “Liepāja” brīnumu nepaveica, kas ļāva “Valmiera Glass/ViA” svinēt uzvaru ar rezultātu 85:77 un turpināt cīņu par vietu pusfinālā.

“Pafbet” Latvijas Basketbola līga, ceturtdaļfināla 3. spēle, 19. aprīlis. Sērijā 2-1

“Liepāja” – “Valmiera Glass/ViA” 77:85 (9:30, 19:25, 25:16, 24:14)

“Liepāja”: Sīpoliņš 18, Geks 11, Bērziņš 9 (8 rp), Gromovs 7 (12 ab), Blumbergs 6 (6 ab), Krastiņš 6, Šenbergs 6, Jakubauskis 6, Ozolinkevičs 5, Čudars 3.
“Valmiera Glass/ViA”: Jonāts 22, Vēveris 19 (7 ab), Elksnis 17 (11 ab, 8 rp), Dubults 11, Apsītis 7, Salenieks 7, Liepiņš 2, Ziediņš, Engers.