Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Pārbauda Āzijas basketbola spēku

17.12.2018 07:01

Sieviešu basketbola komanda “Liepāja/LSSS” saspringtā Baltijas čempionāta laikā izmantoja iespēju pārbaudes spēlē samērot spēkus ar Kazahstānas izlasi. Lai gan liepājnieces pieredzējušām pretiniecēm piekāpās ar 59:80 (7:27, 22:11, 13:22, 17:20), tomēr, spēlējot bez vairākām vadošajām spēlētājām, mūsējās demonstrēja saturīgu un atzīstamu sniegumu.

Kazahstānas izlase 2017. gada FIBA Āzijas kausa B divīzijas finālspēlē ar 73:75 piekāpās Indijas izlasei. Pašreiz Kazahstānas nacionālā izlase Āzijas rangā ieņem 8. vietu, bet pasaules mērogā viņas atrodas 46. pozīcijā.

Neraksturīgi pārbaudes spēlei liepājnieces maču uzsāka sasaistīti, kļūdījās vienkāršās situācijās un pasīvi darbojās aizsardzībā. Kazahietes bija kustīgas, piespēles bija zibenīgas, un viešņas regulāri tika pie atkārtotām metienu iespējām. Visā mačā Āzijas basketbola skolas pārstāves uzvarēja cīņu par atlēkušām bumbām (51:34). Vēl pirmās ceturtdaļas vidū rezultāts bija 5:8, tomēr turpinājumā viešņas iespēlējās, īsā laikā iemeta četrus tālmetienus un panāca 20 punktu pārsvaru.

Otrajā ceturtdaļā Liepājas basketbolistes laukumā jau demonstrēja pilnīgi citu basketbolu. Uzlabojās spēle aizsardzībā, uzbrukums bija radošs, un lauvenes skatītājus priecēja ar vēl neredzētām sadarbībām. Cīņas 19. minūtē pretinieču pārsvars tika samazināts līdz deviņās acīm (29:38).

Otrā puslaika sākumā mūsējās kāpināja spēles tempu un rezultātā pietuvojās līdz divu precīzu metienu attālumam. Uzbrukumā laukuma saimnieces turpināja demonstrēt interesantus risinājumus un mūsējās parādīja, ka var līdzvērtīgi spēkoties ar Kazahstānas izlasi. Kaspars Mājenieks deva iespēju arī tālākām rezervistēm izbaudīt Āzijas basketbola elpu. Liepājas jaunās spēlētājas cīnījās ar lielu sparu un entuziasmu, bet kazahietes, spēlējot ar vadošām basketbolistēm, atgriezās drošā 18 punktu vadībā.

Mača beidzamo ceturtdaļu mājinieces iesāka ar diviem precīziem trejačiem, un viesu treneris, lai saglabātu cerības uz pozitīvu iznākumu, ātri laukumā atgrieza galvenos spēkus. Savukārt Mājenieks turpināja izmantot plašu spēlētāju rotāciju. Jaunās basketbolistes cīnījās droši, bet dažbrīd sasteidza ar lēmumu pieņemšanu, piespēles iestrēga garo kazahiešu spēlētāju presinga žņaugos, un viešņas galotnē jau iekrāja komfortablu pārsvaru.

Rezultatīvākā spēlētāja mājinieču komandā ar 19 punktiem bija Līna Loceniece.

Nākamā Baltijas čempionāta mājas spēle “Liepājas/SSS” basketbolistēm notiks 20. decembrī pret “Jelgavas/BJSS”.