Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Porziņģim 14 punkti un uzvara sērijas pirmajā spēlē pret “Clippers”

Nacionālajā basketbola asociācijā sākušās izslēgšanas spēles, un Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” izcīnīja uzvaru pār Losandželosas “Clippers” ar 113:103.

23.05.2021 08:53

Kristaps Porziņģis savas NBA karjeras otrās izslēgšanas spēles sāka ar 14 punktiem (1p. 5/6, 2p. 3/8, 1p. 1/5). Viņš laukumā pavadīja 36 minūtes, kurās savāca četras atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli un bloķēja vienu metienu. Porziņģim tika fiksētas divas piezīmes un viena kļūda, bet viņa +/- rādītājs bija plus 13.

Dalasai un “Clippers” šī ir atkalsatikšanās izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, un iepriekšējā vasarā uzvaru sērijā izcīnīja “Clippers”. Losandželosas basketbolisti pirms spēles apgalvoja, ka šoreiz situācija ir citāda un komanda ir daudz labāk noskaņota, taču vismaz pirmajā spēlē pārāka bija Dalasa, kas daudz veiksmīgāk aizvadīja mača galotni.

Ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē rezultāts tapa neizšķirts 100:00, taču mača pēdējās trīs minūtes “Clippers” prata iemest tikai trīs punktus. Tikmēr Dalasai Dorians Finijs-Smits trāpīja tālmetienu, Porziņģis iemeta divus soda metienus un pēc tam pēdējā minūtē pēc Finija-Smita piespēles tika pie sulīga danka. Dalasa spēli pabeidza ar izrāvienu 13:3 un izcīnīja uzvaru.

“Mavericks” sastāvā Luka Dončičs guva 31 punktu, tiesa, tikai vienu pēdējā ceturtdaļā. Dončičs pie reizes sakrāja “triple-double”, savā rēķinā ierakstot arī desmit atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles, turklāt viņam bija arī komandas labākais +/- rādītājs komandā.

Tims Hārdevejs pievienoja 21 punktu, kamēr 18 punktus iemeta Finijs-Smits. Porziņģis bija piektais rezultatīvākais savā komandā, jo vairāk iemeta arī rezervists Džeilans Bransons (15 punkti). Jāpiezīmē, ka Dalasa trāpīja 17 tālmetienus.

“Clippers” rindās ar 26 punktiem izcēlās Kavai Lenards, kura rēķinā bija arī iespaidīgs pāri Maksi Kleberam. Lenards arī savāca desmit atlēkušās bumbas, veica piecas piespēles un pārtvēra četras bumbas. Savukārt Pols Džordžs iemeta 23 punktus, taču gan viņam, gan Lenardam metienu precizitāte bija zem 50% (pa abiem kopā trāpīti 17 metieni no 40).

Nākamā spēle sērijā paredzēta pēc trim dienām.