Porziņģim 21 punkts, “Mavericks” ar Dončiča pēdējo sekunžu metienu pārspēj “Grizzlies”

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” šonakt izbraukumā tikās ar Jona Valančūna pārstāvēto Memfisas “Grizzlies” un, pateicoties Lukas Dončiča uzvaras metienam, uzvarēja ar 114:113. Porziņģis maču noslēdza ar 21 punktu un sešām atlēkušajām bumbām, bet Jons Valančūns iekrāja 40. double-double šosezon.

Kristaps Porziņģis (Foto: USA TODAY Sports/Scanpix.ee)
15.04.2021 08:03

Kristaps Porziņģis izbraukumā pret Jonu Valančūni un Memfisas “Grizzlies” laukumā pavadīja 32 minūtes, guva 21 punktu (1p. 5/5, 2p. 5/8, 3p. 2/5), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva vienu piespēli, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja četras piezīmes. Spēli latvietis noslēdza ar +/- koeficientu plus četri.

“Mavericks” piedzīvoja zaudējumus iepriekšējās divās spēlēs, bet, pateicoties Dončiča fenomenālajam metienam, atgriezusies uz uzvaru takas. Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs naktī uz sestdienu, tiekoties ar Ņujorkas “Knicks”.

Pirmajās divās ceturtdaļās laukumā bija vērojama pamatīga cīņa – pirmajā puslaikā deviņas reizes notika vadības maiņas. Abas komandas izskatījās ļoti līdzīgi, bet nedaudz labāk veicās Memfisas “Grizzlies”, kas uzvarēja pirmo puslaiku ar 60:57. Kristaps Porziņģis ar 12 gūtajiem punktiem bija rezultatīvākais “Mavericks” spēlētājs pirmajā puslaikā, bet pretējā laukuma galā 17 punktus bija guvis Greisons Alens.

Trešajā ceturtdaļā “Grizzlies” prata noturēt pirmajā puslaikā iegūto pārsvaru, neskatoties uz to, ka “Mavericks” ik pa laikam spēja tai pietuvoties līdz viena punkta pārsvaram. Dončičs šajā ceturtdaļā guva 14 punktus, realizējot trīs tālmetienus. Ļoti aizraujoša izrādījās noslēdzošā ceturtdaļa, kuras noslēgumā “Grizzlies” spēja izvirzīties vadībā ar plus divi, bet nepilnas divas sekundes pirms spēles beigu signāla traku metienu iemeta Dončičs, nodrošinot savai komandai uzvaru.

Jons Valančūns 40. reizi šosezon tika pie double-double, kļūstot vien par trešo spēlētāju “Grizzlies” vēsturē, kuram tas ir izdevies. Tas ir arī jauns lietuvieša karjeras rekords. Lietuvietis spēli noslēdza ar 19 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām. Sešus tālmetienus realizēja un 23 punktus guva Greisons Alens.