Porziņģim blāvs sniegums, Dalasai pirmais zaudējums sērijā

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pirmo zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas savā laukumā ar 108:118 atzina Losandželosas “Clippers” pārākumu. Porziņģis atzīmējās vien ar deviņiem punktiem, bet Luka Dončičs flirtēja ar triple-double.

Kristaps Porziņģis pret Terensu Menu. (Foto: USA Today/Scanpix)
29.05.2021 09:43

Kristaps Porziņģis sev atvēlētajās 33 minūtēs spēja gūt vien deviņus punktus (1p. 2/2, 2p. 2/6, 3p. 1/4), kas ir viņa sliktākais rādītājs karjerā izslēgšanas spēlēs. Tāpat liepājniekam trīs atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, pa vienai pārtvertai bumbai un kļūdai, trīs piezīmes un +/- koeficients mīnus deviņi.

Luka Dončičs 39 laukumā pavadītās minūtēs guva 44 punktus (1p. 7/13, 2p. 8/15, 3p. 7/13), labojot karjeras rezultivitātes rekordu izslēgšanas spēlēs. Pavisam nedaudz pietrūka, lai ar divciparu skaitļiem aizpildītu trīs statistikas ailītes, jo slovēnim arī deviņas atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvas piespēles. Tāpat Dončičs piecas reizes kļūdījās, vienu bumbu pārtvēra, nopelnīja divas piezīmes un spēli pabeidza ar pozitīvu +/- koeficientu plus trīs.

Mača ievadā astoņus punktus pēc kārtas Losandželosas “Clippers” grozā raidīja Luka Dončičs, bet nedaudz vēlāk sešus punktus pēc kārtas guva arī Porziņģis, piespiežot pretiniekus pieprasīt otro pārtraukumu mača pirmajās piecās minūtēs.

Dalasas “Mavericks” pārsvars pirmajā ceturtdaļā saruka no plus 19 līdz minimumam, bet otrā ceturkšņa vidū mājinieki pirmo reizi nonāca iedzinējos. Pirmajā puslaikā “Mavs” no tālienes uzbruka labāk (54.5%), nekā no spēles kopumā (50%), bet “Clippers” bija precīzāka, realizējot 60% metienu no spēles. Fantastisks puslaiks padevās Dončičam, kuram 26+7+4, bet Pols Džordžs iemeta 22 punktus.

Ar divām rezultatīvām piespēlēm otro puslaiku iesāka Kristaps Porziņģis, pirmo reizi izslēgšanas spēlē rezultatīvi piespēlējot vairāk nekā vienu reizi. Par sitienu pretiniekam pa kaklu tehnisko piezīmi saņēma Villijs Kaulijs-Steins, taču epizode varēja beigties arī ar spēlētāja izradīšanu.

Pārsvars gandrīz visu trešo ceturksni piederēja “Clippers”, bet Dončičs noslēdzošajā ceturtdaļā atgriezās laukumā un komandai sniedza nepieciešamo enerģiju, kaut gan uz soliņa sēdēja ar pleca apsēju. Viesi piecas minūtes līdz mača beigām pirmo reizi sasniedza divciparu pārsvaru, pieliekot punktu spēlei un izcīnot pirmo uzvaru sērijā – 118:108.

Losandželosas “Clippers” rindās 36 punkti (1p. 7/7, 2p. 10/12, 3p. 3/5) un astoņas atlēkušās bumbas Kavai Lenardam, bet vēl 29 punktus (1p. 5/5, 2p. 9/12, 3p. 2/6) pievienoja Pols Džordžs. Nākamā spēle paredzēta 31. maijā pulksten 4.30 pēc Latvijas laika.