Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Porziņģim rezultatīvākā spēle divu gadu laikā un iespaidīgs double-double

01.02.2020 09:33

Nacionālajā basketbola asociācijā ārkārtīgi rezultatīvu sniegumu Teksasas derbijā demonstrējis Kristaps Porziņģis, kurš Lukas Dončiča prombūtnes laikā Hjūstonas “Rockets” grozā iemeta 35 punktus. Tomēr pat šāds sniegums neglāba latvieša pārstāvēto Dalasas “Mavericks” no zaudējuma – 121:128.

Kristaps Porziņģis aizvadīja šosezon savu rezultatīvāko spēli. 35 minūtēs un 33 sekundēs viņš guva 35 punktus (1p. 10/13, 2p. 11/16, 3p. 1/4), izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, no tām trīs uzbrukumā, bloķēja vienu metienu, divreiz pārtvēra bumbu, kā arī pieļāva četras kļūdas, saņēma trīs piezīmes un spēli pabeidza ar +/- rādītāju mīnus 11.

Tā bija Porziņģa dalīti piektā rezultatīvākā spēle karjerā. Tik daudz punktu viņš nebija guvis vairāk nekā divus gadus, kad 2017. gada 12. decembrī Losandželosas “Lakers” grozā sameta 37 punktus. Latviešu uzbrucējam šī bija rezultatīvākā spēle Dalasas “Mavericks” rindās. Līdz šim labāko sniegumu uzbrukumā viņš demonstrēja 2019. gada 27. oktobrī pret Portlendas “Trail Blazers”. Sezonas trešajā spēlē Porziņģis guva 32 punktus, tomēr “Mavericks”, līdzīgi kā šonakt, neuzvarēja (119:121).

Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 35:33 minūtes, kas ir pārliecinoši lielākais spēles laiks, atgriežoties pēc nesenās ceļgala traumas. Iepriekšējās piecās spēlēs viņš laukumā bija vidēji 24,9 minūtes, visilgāk esot pret Losandželosas “Clippers” (27:04 minūtes).

Pat ar Porziņģa efektīvo spēli uzbrukumā, traumu dziedējot Lukam Dončičam, un centru iztrūkumu “Rockets” sastāvā Hjūstonai savu līdzjutēju klātbūtnē izdevās pārspēt Dalasu ar 128:121. Garākie spēlētāji, ko “Rockets” sūtīja laukumā, bija Denjuels Hauss un Tābo Sefološa, kuru norādītie augumi ir vien 198 centimetrus augsti, ko atspoguļoja cīņa zem groziem, “Mavericks” dominējot atlēkušajās bumbās (52:37).

Mājinieki ar savu small-ball sastāvu braši turējās pretī nesalīdzināmi garākajiem Porziņģim un Maksimiliānam Klēberam. “Rockets” auguma deficītu kompensēja ar izcilu precizitāti no tālienes, realizējot 21 no 45 (46,7%) trejačiem, kamēr “Mavericks” spēja atbildēt ar 14 no 36 (38,9%).

Lielāko pienesumu uzbrukumā uzvarētājiem sniedza līgas pārliecinoši rezultatīvākais vīrs Džeimss Hārdens, kurš izcēlās ar 35 punktiem (1p. 9/10, 2p. 4/11, 3p. 6/14) un 16 atlēkušajām bumbām, un Rasels Vestbruks, kuram 32 punkti (1p. 6/7, 2p. 13/27, 3p. 0/1) un deviņas rezultatīvas piespēles.

Teju visu spēli vadībā atradās “Rockets”, tomēr “Mavericks” pretiniekus tālāk par 18 punktiem neatlaida. Lai gan rezultāts pirms ceturtās ceturtdaļas Dalasai bija nelabvēlīgs (85:101), ar Seta Karija diviem precīziem trejačiem un pustālo viesi rezultāta starpību sadeldēja līdz sešiem punktiem.

Vēlāk, laukumā dodoties latviešu uzbrucējam, “Mavericks” bija tuvu, lai izlīdzinātu rezultātu, Porziņģim gūstot deviņus komandas punktus pēc kārtas – 113:118. Tomēr vairāk grozu Porziņģis neguva, un “Rockets” nosargāja pārsvaru, pateicoties Hārdena un Vestbruka gūtajiem punktiem galotnē – 128:121.