Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Raimonds Vējonis ievēlēts par LBS prezidentu

Raimonds Vējonis ievēlēts par LBS prezidentu
Anete Jēkabsone-Žogota, Raimonds Vējonis un Kaspars Cipruss (Foto: Romāns Kokšarovs, f64)
21.01.2020 13:56

sportacentrs.com

Raimonds Vējonis otrdien, 21. janvārī, tika ievēlēts par Latvijas Basketbola savienības prezidentu. Uzvarētājs vēlēšanās saņēma 34 balsis, apsteidzot Aneti Jēkabsoni-Žogotu (14 balsis). Divas balsošanas zīmes atzītas par nederīgām.

Prezidenta pirmais uzdevums – iepazīstināt biedru sapulces dalībniekus ar Padomes kandidātiem (LBS statūtu punkts 4.10). Vējonim īsi jāpastāsta par katru kandidātu. Turpinājumā biedru sapulce balsos par ieteikto Padomes sastāvu.

Raimonds Vējonis dzimis 1966. gada 15. jūnijā Pleskavas apgabalā Krievijā – tur dienēja viņa tēvs. Vējonis izauga Madonas apkārtnē. Vēlāk studēja Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē. Pēc studiju beigām strādāja par bioloģijas skolotāju Madonas 1. vidusskolā.

Zaļās partijas biedrs no 1990. gada, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) biedrs no 2002. gada. Sākot no 2002. gada, bijis vides ministrs Repšes, Emša, Kalvīša, Godmaņa un Dombrovska valdībās. No 2014. līdz 2015. gadam aizsardzības ministrs Straujumas valdībā. Ievēlēts 9. un 10. Saeimā no ZZS saraksta.

Vējonis 2015. gada 3. jūnijā tika ievēlēts par Valsts prezidentu. Amatā nostrādāja līdz 2019. gada 8. jūlijam, šajā laikā strādājot ar Straujumas, Kučinska un Kariņa valdībām. Prezidentūras laikā apmeklēja Latvijas mantojumam veltīto ”New York Knicks” spēli un tikās ar Kristapu Porziņģi.

Likuma ”Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu” 10. pants (spēkā esošā redakcija no 2014. gada 3. janvāra) paredz, ka bijušais Valsts prezidents saņem no valsts:

1) ikmēneša pensiju 85 procentu apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma;
2) lietošanā vienu automašīnu, kuras iegādes vai nomas vērtība nepārsniedz tādas automašīnas divkāršu iegādes vai nomas vērtību, uz kādu saskaņā ar Ministru kabineta izdotajiem normatīvajiem aktiem ir tiesības valsts pārvaldes iestādes amatpersonai;
3) sekretāru.

Bijušajam Valsts prezidentam ir tiesības uz valsts nodrošinātu apsardzi četrus gadus pēc Valsts prezidenta amata atstāšanas. Valsts prezidents ir diplomātiskās pases turētājs arī pēc amata pildīšanas termiņa beigām. Valsts kanceleja nodrošina bijušajam prezidentam reprezentācijas telpas Valsts prezidenta rezidencē.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli