“Liepāja” veic izrāvienu izšķirošajā ceturtdaļā un iegūst bronzu

“Pafbet” Latvijas basketbola līgas bronzas medaļas izcīnījuši “Liepājas” basketbolisti, kuri sērijā par 3. vietu guva panākumu ar 82:75, nokārtojot sērijas uzvaru ar 3-1 pār pieredzes bagāto “Ogri”.

13.05.2023 21:00

Bez jau šajās izslēgšanas spēlēs pierastā iztrūkuma Edgara Lasenberga ogrēniešiem bronzas sērijas ceturtajā cīņā nevarēja palīdzēt arī Jānis Pozņaks, kura vietā sākumsastāvā devās Renārs Magone. Savukārt šīs sērijas ierastajā “Liepājas” sākumsastāvā Arnoldu Helmani nomainīja Roberts Freimanis.

Sākumsastāvi:
Liepāja: Birkāns, Miglinieks, Žunda, Freimanis, Šiliņš.
Ogre: Taltons, Zēbergs, Apsītis, Dārgais, Magone.

“Liepāja” sāka spēli ar spiedienu uz groza apakšu, kur Kārlis Šiliņš ātri veica trīs rezultatīvus metienus. Arī ogrēnieši ar labu precizitāti veica savus metienus un savu ofensīvu turpināja ilgāk, Uģim Pinetem panākot rezultātu 14:8 par labu viesiem.

Jūtot to, ka vēju pilsētā grozi labprāt sūc bumbas cauri stīpai, no tālās distances nolēma uzmest arī Kristaps Dārgais, kurš parasti no trejaču izpildīšanas vairās. “Ogres” kapteinis no tālienes bija precīzs un īsu brīdi vēlāk ar līdzīgu darbību pievienojās Gerijs Taltons. Tieši amerikāņu saspēles vadītājs ar pēdējās sekundes metienu noslēdza pirmo periodu, panākot rezultātu 25:19.

Otrā ceturkšņa ievadā viesi provocēja “Liepājas” spēlētājus uzbrukt no tālienes, par ko sodīja Šiliņš, ar trejaci panākot viena metiena atstatumu. Pašai “Ogrei” ilgu laiku otrajā desmitminūtē punkti krājās gausi, bet pusotru minūti pirms puslaika beigām Kristaps Dārgais veica vienu no šo izslēgšanas spēļu efektīgākajām epizodēm. Kapteinis Dārgais ieguva bumbu pie sava groza un serpentīnā devās pāri visam laukumam, aizvijoties pretinieku soda laukumā garām pretspēlētājam un augstā lēcienā ietrieca grozā vienroča āmuru. Puslaika atpūtā “Ogre” gāja ar +3 (42:39).

Sacīkstes otro pusi ar tālmetienu iesāka “Ogres” garais spēlētājs Magone, bet mājinieku rindās uz groza apakšu spieda Freimanis, turot rezultātu ļoti ciešu. Otrs “Ogres” spēlētājs, kurš savulaik uzspēlējis liepājnieku kreklā, Kārlis Apsītis uzkurināja savu komandu ar bumbas triecienu grozā no augšas. Pirms ceturkšņa beigām tālo metienu grozā raidīja pagājušo sezonu “Ogres” rindās pavadījušais Ojārs Bērziņš, samazinot liepājnieku deficītu līdz minimumam – 60:61.

Izšķirošajā ceturtdaļā risinājās nokaitēta cīņa par iniciatīvu. Perioda vidū vadību liepājniekiem pārņēma Bērziņa trejacis, kam sekoja Šiliņa precīzs metiens pēc spēles ar muguru pret grozu – 72:68. Trīs ar pusi minūtes līdz spēles beigām Freimanis ieskrūvēja grozā stūra tālmetienu, sasniedzot līdz tam lielāko “Liepājas” vadību +7.

Divas minūtes pirms beigām Dārgā mēģinājumu sadeldēt atstatumu ar bloku apturēja Šiliņš, bet sekojošajā uzbrukumā Birkāns ar grūtu pustālo metienu panāca vēju pilsētas komandai deviņu punktu pārsvaru, būtībā nokārtojot “Liepājas” panākumu. Beigu signālu komandas sagaidīja pie rezultāta 82:75, kas ļāva “Liepājai” pēc 11 gadu pārtraukuma iegūt Latvijas čempionāta medaļas.

Bronzas sērijas dominējošākais spēlētājs Kārlis Šiliņš sezonu pabeidza ar 20 gūtiem punktiem un deviņām izcīnītām bumbām. Tāpat kā Šiliņš savu pirmo profesionālā basketbola karjeras medaļu ieguva Renārs Birkāns, kura rēķinā sezonas noslēgumā 18 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles.

“Liepāja” – “Ogre” 82:75 (19:25, 20:17, 21:19, 22:14)