Šiliņam 13 punkti piecās minūtēs, liepājnieki atspēlējas no -17 un uzvar ”TalTech”

Cīņu ”Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā šovakar aizvadīja ”Liepāja”. Kurzemnieki savā laukumā uzņēma ”TalTech” basketbolistus un dramatiskā cīņā uzvarēja ar rezultātu 77:76.

12.10.2022 21:09

Ceļu uz ”Liepājas” panākumu bruģēja Kārlis Šiliņš, kura kontā 22 punkti (1p. 7/8, 2p. 6/10, 3p. 1/3), septiņas atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, pārtverta bumba un bloķēts metiens.

”TalTech” spēlējošais latviešu aizsargs Kristaps Gludītis tikmēr izcēlās ar 13 punktiem (2p. 5/8, 3p. 1/7), piecām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm un trim pārtvertām bumbām.

Spēles sākumā ”Liepājas” līdera statusu uzņēmās tieši Siliņš, kurš guva pirmos 13 komandas punktus – visus pirmo piecu minūšu laikā. Viesi gan turējās spēlē un pēc desmit nospēlētām minūtēm neizšķirts – 21:21.

Otrajā ceturtdaļā viesiem neliels izrāviens un pēc pirmā puslaika +5. Trešajā ceturksnī ”TalTech” turpināja atrauties un pirms izšķirošajām minūtēm igauņu klubam 15 punktu pārsvars. Uz brīdi pārsvars bija arī 17 punkti.

Izšķirošajā nogrieznī liepājnieki veica grandiozu atspēlēšanos un izglābās, triumfējot ar viena punkta pārsvaru un izcīnot trešo uzvaru četrās spēlēs. Kurzemnieki guva 27, bet ielaida tikai 11 punktus.

Atspēlēšanās maratonu liepājniekiem veicināja lieliskā komandas spēle. Igauņu klubs nespēja rast risinājumu ”Liepājas” uzbrukumam, salaida gandrīz 30 punktus un mača izskaņā izlaida no rokām uzvaru.

“Liepāja” – “TalTech” 77:76 (21:21, 14:19, 15:25, 27:11)

Liepāja: Šiliņš 22 (7 atl.b.), Birkāns 13, Vītols 11, Vanags 11, Žunda 6 (6 atl.b.), Cālītis 6, Bērziņš 6, Meinarts 2, Soldatenoks (5 atl.b.).
TalTech: Metsalu 17, Gludītis 13 (5 atl.b.), Kūtiss 13 (5 atl.b.), Ilvess 12, Rādiks 8 (8 atl.b.), Pehka 5, Bakradze 3, Kaldre 3 (5 atl.b.), Kēduss 2.