Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

U-20 basketbolisti pārspēj Brazīlijas U-19 izlasi

15.06.2011 14:20

Otrdien, 14. jūnijā, pārbaudes spēlē Olimpiskajā centrā Latvijas U-20 izlases basketbolisti pārspēja Brazīlijas U-19 komandu ar rezultātu 82:66. Lielisku sniegumu mūsu izlases rindās nodemonstrēja liepājnieks Mareks Mejeris, kurš šajā mačā izcēlās ar 20 gūtajiem punktiem.

Brazīlijas jauniešu izlase Liepājā ieradās jau svētdien, lai laicīgi uzsāktu gatavošanos gaidāmajam Pasaules čempionātam tepat Latvijā. Pārbaudes spēle ar Latvijas U20 izlasi bija otrā viesu pārbaude šeit Latvijā. Pirmajā spēlē Rīgā brazīlieši pārspēja Latvijas vienaudžus ar septiņu punktu pārsvaru un līdzīga spēle bija gaidāma arī otrdien, pat neskatoties uz to, ka latvieši bija vienu gadu vecāki. Par to pierāda Brazīlijas komandas vieta FIBA Pasaules reitingā, kur valstsvienība ir augstajā 16. vietā.

Brazīlijas U19 izlase, kas pirms gada kļuva par otro spēcīgāko Amerikas kontinenta komandu U18 vecuma grupā maču pret gadu vecākiem latviešiem iesāka ļoti veiksmīgi, izvirzoties vadībā ar 6:0. Lai gan drīz vien Mareks Mejeris guva pirmos punktus arī latviešiem, brazīlieši atbildēja pārliecinošāk – 3:10. Pakāpeniski gan Latvijas izlases sniegums uzlabojās un ceturtdaļas izskaņā mūsējie jau pārņēma vadību – 17:14.

Līdzīga cīņa turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, taču pārsvarā vadībā turējās tieši mājinieki. Lūzums notika spēles trešajā ceturtdaļā, kuru laikā Latvijas jauniešu izlase aizgāja priekšā brazīliešiem ar vairāk kā 20 punktu starpību. Lielākās uzslavas šajā brīdī bija pelnījuši visi trīs ”Liepājas Lauvas” spēlētāji – Mareks Mejeris, Mārtiņš Meiers un Dāvis Lejasmeiers.

Pēdējā ceturtdaļā uzvarētājs bija zināms jau kādu laiku pirms spēles beigu finālsvilpes, taču neskatoties uz to spēle bija skatāma līdz pat beigām un aptuveni 600 sanākušajiem skatītājiem šīs divas stundas Liepājas Olimpiskajā centrā bija interesantas. Spēles galarezultāts 82:66 Latvijas U20 izlases uzvara.

Mājinieku rindās labāko sniegumu nodemonstrēja liepājnieks Mareks Mejeris, kurš 22 minūšu laikā izcēlās ar 20 gūtajiem punktiem, realizējot četrus tālmetienus. Ar 16 punktiem Latvijas komandas rindās izcēlās vēl viens labi zināms ”Liepājas Lauva” Mārtiņš Meiers. Pretiniekiem pa 11 punktiem guva Davi Rosseto un Felipe Taddei.

Atgādinām, ka nākošais lielais sporta pasākums Liepājas Olimpiskajā centrā būs Pasaules U19 čempionāts, kurā piedalīsies 16 komandas no visas pasaules. Latvijas valstsvienība pasaules U19 čempionāta spēles sākotnēji aizvadīs Valmierā no 30. jūnija līdz 2. jūlijam, taču Liepājā būs redzamas tādas izlases kā ASV, kaimiņi no Lietuvas un viena no vadošākajām Pasaules komandām Serbija. Nākošās kārtas spēles notiks Rīgā no 4. līdz 10. jūlijam. Spēles par 13. līdz 16. vietu norisināsies Liepājas Olimpiskajā centrā no 4. līdz 5. jūlijam.