Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien guva 17 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, kurā viņa pārstāvētā Bostonas “Celtics” komanda piedzīvoja zaudējumu.

Kristaps Porziņģis Atlantā. (Foto: USA Sports Today/Scanpix)
26.03.2024 09:14

“Celtics”, kas bija uzvarējusi deviņos iepriekšējos mačos, viesos ar rezultātu 118:120 (44:22, 30:34, 22:34, 22:30) zaudēja Atlantas “Hawks” basketbolistiem.

Otrajā ceturtdaļā Bostonas basketbolistiem bija izdevies iekrāt pat 30 punktu pārsvaru, taču turpinājumā laukuma saimnieki sāka atspēlēties, un līdz puslaika pārtraukumam bostoniešu pārsvars bija sarucis līdz +18.

Noslēdzošajā ceturtdaļā “Hawks” beidzot arī izdevās pirmo reizi mačā izvirzīties vadībā, nosargājot nelielu pārsvaru līdz finālsvilpei.

Porziņģis, atgriežoties ierindā pēc vienas izlaistas spēles, laukumā pavadītajās 34 minūtēs un deviņās sekundēs realizēja vienu no četriem tālmetieniem, sešus no deviņiem divpunktu metieniem un abus soda metienus.

Viņa kontā bija arī piecas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs bloķēti metieni, trīs kļūdas un trīs piezīmes, iekrājot +/- rādītāju -7.

“Celtics” rindās rezultatīvākais ar 37 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Džeisons Teitams, bet 24 punktus pievienoja Džeilens Brauns.

“Hawks” komandā 24 punktus guva De’Andrē Hanters, vēl 22 punktus guva Bogdans Bogdanovičs, kamēr Dežonte Marejs iekrāja 19 punktus un 15 bumbas zem groziem.

Ceturtdienas abas komandas Atlantā tiksies vēlreiz.

“Celtics” ar 57 uzvarām 72 spēlēs ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē un ir visas līgas līdere.

Bostonas “Celtics” mačā ar Atlantas “Hawks”, iegūstot 30 punktu pārsvaru, pārāk atslābinājās un vairs nespēja atgūt spēles ritmu, kas bija mača sākumā, pēc neveiksmes secināja Porziņģis.

“Atslābinājāmies, kas ir dabiski pie tāda rezultāta. Tā ir tāda komanda, kas spēj realizēt brīvus metienus, kad pretinieks ir atslābinājies. Viņi ir uz uzbrukumu vērsta vienība, kas uzķēra savu ritmu. Mums pēc tam bija grūti atgriezties pie tā ritma, kādā spēlējām sākumā,” skaidroja Porziņģis.

Viņš piebilda, ka par šādiem spēļu iznākumiem nevajag pārāk uztraukties, jo tam nevajadzētu kļūt par iznākumu katrā mačā.

“Nevajag pārspīlēt, jo tāpat paveicām labu darbu mača sākumā. Tas ir NBA un tā mēdz gadīties, to vienkārši nevajag padarīt par ieradumu. Nedaudz atslābinājāmies un par to samaksājām ar zaudējumu. Esam pašpārliecināta komanda un sagaidām uzvarēt katrā mačā. Man patīk, ka mums ir tādi šķēršļi pirms “play-off” sākuma,” norādīja basketbolists.