Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

1. vieta, avārija un F4 debija

1. vieta, avārija un F4 debija
Foto: Ruslans Šuļga
01.06.2017 07:05

"Kurzemes Vārds"

Liepājas ūdens motosporta komandai “UPB Energy” Latvijas čempionāts ir sācies ar izcīnītu 1. vietu komandu vērtējumā Aizkrauklē notikušajā pirmajā posmā, bet gados jaunajam braucējam Renāram Eglītim – ar traku avāriju un nokļūšanu slimnīcā, pastāstīja komandas pārstāvis Mārtiņš Morozs.

Slimnīcā nokļuvušais enerģētiķu GT15 klases gados pavisam jaunais braucējs Renārs Eglītis iekļuvis diezgan smagā avārijā: “Viņi saskrējās ar igauņu braucēju Gregoriju Iļjinu, laiva perpendikulāri sacirtās viņam priekšā, igaunim vairs nebija, kur likties, un Renāram laiva pārbrauca pāri galvai. Ķivere tika izšķaidīta, veste arī saplēsta gabalos. Skats bija drausmīgs. Aizveda uz Rīgu, veica pilnu diagnostiku. Nekas nav ne lauzts, ne sprādzis. Nav arī asinsizplūdumu smadzenēs. Pats pēc atgūšanās bija adekvāts, tikai neatcerējās avāriju. Var teikt, ka viņš ir dabūjis vissmagāko iespējamo smadzeņu satricinājumu. Tagad jau viņš ir atpakaļ Liepājā, tiesa, viņam ir gultas režīms, tā ka viņš tikai vasaras otrajā pusē varbūt varēs startēt.”

Šosezon Liepājas komandas sastāvā brauc trīs kādreizējie Bauskas ūdens motosportisti – Dmitrijs un Jevgēņijs Aņikejevi, kā arī Jānis Sējāns. Divi no viņiem izcīnīja liepājnieku abas 1. vietas, tiesa J. Sējāns bija vienīgais braucējs S550 klasē, bet D. Aņikejevs – viens no diviem pilotiem T550 klasē.

Jauniešu JT250 klasē Ralfs Parolis ierindojās 2. vietā, bet GT15 klasē viņš bija trešais. GT30 klasē Jānis Zarečņevs ieņēma 2. vietu, Gints Puriņš bija trešais RN2000 klasē, bet Niklāvs Parolis trīs braucēju konkurencē ieņēma 2. vietu F4 laivu klasē, kur liepājnieki ir pieteikuši pašu būvēto ātrumlaivu, kuru kādreizējais šīs klases pasaules čempions M. Morozs gan pagaidām dēvē nevis par pilnvērtīgu laivu, bet par prototipu, kas vēl ir jāuzlabo un jāpilnveido.

Mārtiņš atklāj, ka pirmā posma sākumā nācies cīnīties ar mazo laivu daudzām tehniskām problēmām, bet turpinājumā viss bijis kārtībā un liepājnieki cīnījušies par pjedestālu. Runājot par F4 klasi, M. Morozs stāsta, ka Niklāvam šī bija debija F4 klasē.

Aizkrauklē norisinājās arī F350 Eiropas čempionāta pirmais posms, bet Liepājas komandas braucējs Salvis Strauss tajā nepiedalījās, jo liepājnieki līdz pēdējam brīdim cīnījās ar motora tehniskajām problēmām. “Pēdējā naktī pirms startiem nobruka visa tehnika. Kā jau vienmēr,” nosmejas Mārtiņš, cerot, ka līdz Latvijas čempionāta Jūrmalas posmam viss būs kārtībā.

Par vēlmi pašiem būvēt savas laivas liepājnieki runājuši jau vairākus gadus, un samērā ilga ir bijusi arī F4 klases laivas būvēšana: “Laiva tapa apmēram divus gadus. Es gan teiktu, ka šī vēl nav laiva, bet prototips izmēģinājuma stadijā. Lēnā garā cenšamies visu attīstīt. Savas laivas būvējam Jūrmalā, kur to dara mūsu komandas laivu būvētājs Genādijs Tučkovs. Viņš mums ražo jauniešu laivas, tagad arī F4, arī Mārtiņa Bergholca pilotētā “Formula 2″ divvietīgā laiva ir viņa projekts. Tā mēs lēnā garā virzāmies uz nākotni, kad paši sevi nodrošināsim ar laivām, nevis tās pirksim. Ja viss izdosies, plāni ir lieli.”

Atceroties Mārtiņa panākumus F4 klasē, rodas jautājums, vai arī Niklāvs Parolis brauks starptautiskās sacensībās? “Tuvākās starptautiskās sacensības ir Somijā, kur Renāram bija paredzēts braukt GT15 klasē, bet, tā kā viņš ir braukt nespējīgs, tad tas atceļas. Teiksim tā – mums vēl īsti nav ko darīt pasaules arēnā ar šo laivu. Vēl ir jāpastrādā vietējās sacensībās, jāiegūst ātruma īpašības un gaitas īpašības, lai būtu vērts braukt. Tomēr laiva ir daudzsološa, ir jālej sviedri un asinis, lai to uzlabotu.”

Uzlabošana ir saistīta ar regulējumu, balansējumu, pareizu svara sadalījumu, dzenskrūvēm, motora regulējumu. “Jaunajam pilotam arī ir jāmācās braukt. Brauc viņš labi, bet vēl ir nestabils. Apļa laiki mētājas. Ir vajadzīga pieredze. Man arī tā bija. Pirmais ir mācību gads, kad ir jāaposta gaiss, jāsaprot, kas un kā notiek. Uz nākamo gadu varētu sākt cerēt uz rezultātu,” saka Mārtiņš.

Latvijas čempionāta otrais posms šās nedēļas nogalē notiks Jūrmalā, kur liepājnieki pirms sacensībām ir iecerējuši aizvadīt nelielu treniņnometni jauniešiem. Arī šogad ātrumlaivu sacensības būs vērojamas Liepājā, tiesa, sezonas noslēdzošais, septītais posms norisināsies neierasti vēlu – oktobra otrajā nedēļas nogalē, vienlaikus ar ERC posmu “Rallijs Liepāja”.

PIRMĀ POSMA KOPVĒRTĒJUMS

1. “UPB Energy” Liepāja 473

2. “Jūrmala Racing Team” 357

3. “Mēmeles sports” 346

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz