Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Aizputes volejbolisti izcīna bronzu

14.04.2019 03:03

Nacionālajā volejbola līgā 1 bronzu viesos izcīnīja Aizpute, kas piecos setos pieveica pagājušā gada čempioni VK “Ventspils”.

Nacionālajā volejbola līgā 1 šodien notika fināli par 1. un 3. vietu. Bronzas mačā Ventspilī pagājušā gada čempioni VK ”Ventspils” volejbolisti viņiem pēdējā laikā pierastajā piecu setu spēlē ar 2:3 (23, -22, -17, 18, -10) bija spiesti piekāpties Aizputei, punktu spēlei ar servi pieliekot aizputniekam Kristianam Milzarājam.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Mārtiņš Grundmanis ar 23 punktiem. 15 punkti Kārlim Kliemanim, 12 – Sandrim Štālam (3 bloki). Mājiniekiem pa 16 punktiem guva Kristaps Šepte un Askolds Jāvalds (6 ”eisi”, 5 bloki), 10 punkti Matīsam Kaņepam.

”Tā bija spraiga spēle,” par maču ar ventspilniekiem saka Aizputes komandas vecākais treneris Gints Sedols. ”Mūsu pamatuzdevums bija agresīva serve, lai pretiniekus atspiestu pēc iespējas tālāk no tīkla – viņiem ir labs cēlājs, kuram vajadzēja ierobežot iespējas piespēlēt.

1. setu zaudējām galotnē, kad izšķīra nianses. 2. un 3. setā labi uzservējām. 4. setā viņu treneris Māris Bite pamainīja novietojumu, un viņu līderis Kristaps Šepte sanāca pret mūsu īsākajiem spēlētājiem. 5. setā savu līderi Mārtiņu Grundmani nolikām pretī Šeptem, un izdevās uzvarēt.”

Vaicāts par pelnrušķītes stāstu, jo pamatturnīrā Aizpute finišēja priekšpēdējā, Sedols to noliedz: ”Komandas ir spēkos līdzīgas. Mēs esam amatieru līga, un sezonas laikā vairāk uzvarēja tās komandas, kas spēja uz spēli savākt maksimāli labāko sastāvu. Mums ir puiši, kas Rīgā strādā, ir puiši, kas mācās Rīgā un Jelgavā. Spēlējām līdzīgi, bet drusciņ līdz uzvarām pietrūka.”

Aizputei tās ir pirmās medaļas līgā kopš 2013./2014. gada sezonas, kad viņi kļuva par čempioniem, finālsērijā ar 3:1 pārspējot… VK ”Ventspils”. ”Nav mums šosezon pirmais derbijs,” smejas treneris.