Sestdiena, 15. augusts Dzelde, Zenta, Zelda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar titulētā riteņbraucēja Oskara Muižnieka līdzdalību aizvadīta “Liepājas velodiena”

Ar titulētā riteņbraucēja Oskara Muižnieka līdzdalību aizvadīta “Liepājas velodiena”
Foto: Egons Zīverts
24.08.2019 19:17

liepājniekiem.lv

“Neuztvērām kā sacensības, piedalījāmies sava prieka pēc. Mēs baudījām, diena forša, saulaina,” par savu dalību sestdien notikušajā riteņbraukšanas pasākumā “Liepājas velodiena” sacīja veloentuziasti Olga un Gatis Otaņķi. Kopā ar abu mazajām meitiņām Dārtu un Īvu viņi startēja “Ģimenes izturības braucienā”, kas 30 kilometru garumā vijās pa Liepājas veloceliņiem un ielām. “Liepājas velodiena” bija veidota kā svētku diena ikvienam – sākot no pašiem mazākajiem līdz lielajiem un nopietnajiem riteņbraucējiem – MTB klases sportistiem.

Atšķirībā no pagājušā gada, kad velodiena norisa Beberliņos, šogad sacensības organizētas Dienvidu fortos, Vētru ielas autostāvvietā. “Grūti izskaidrot, bet, iespējams, ka tas arī ir iemesls,” pasākuma rīkotājs Juris Vilmanis spriež, kāpēc šogad dalībnieku pieteicies vairāk, nekā pērn. Uz starta stājās ap 200 dalībnieku. “Vieta ir pieejamāka. Cilvēkiem patīk braukt pa pilsētā izveidoto infrastruktūru. Te ir vienkārši atbraukt – uzkāp mājās uz velosipēda, atminies, nobrauc un aizminies atpakaļ. Nav nepieciešama automašīna.” Turklāt pirms tam Vētru ielā organizēti riteņbraukšanas aktīvie vakari, kas piesaistījis apkārtējo uzmanību. Taču J.Vilmanis vēlētos, lai interese, protams, būtu vēl lielāka. Visvairāk dalībnieku tomēr bijis sporta distancē, kas reizē bija Lejaskurzemes MTB velokrosa seriāla 4.posms.

“Šodien Bernātos ir skrējiens, daļa ir tur. Bet cilvēkus zināmā mērā ir jāiedrošina. Ko es iešu, ko sacentīšos, – viņi domā. Ja būs piedalījies kāds pazīstamais, draugs, darba kolēģis, sakot, ka bija forši, tas varbūt mudinās piedalīties arī viņus,” cer riteņbraukšanas kluba “Liepāja” treneris.

Velodienas mērķis ir veicināt un popularizēt riteņbraukšanu Liepājā, kā visiem pieejamu sporta veidu. Pasākums veidots tā, lai tie būtu kā svētki, nevis vienkārša sacensību diena uz kuru atbraukt, nostartēt un doties mājās.

Darbojās telts, kurā bērni varēja radoši izpausties un interesanti pavadīt laiku. Bija arī iespēja novērtētu savu veselības stāvokli, Veselības izziņas teltī izmērot asinsspiedienu un pulsu, nosakot holesterīna un cukura līmeni.

“Liepājas velodienu” atklāja ar bērnu startiem dažādās distancēs. Ļoti veiksmīgs finišs izdevās četrus gadus vecajam liepājniekam Mikam Dūčim, savā braucienā izcīnot 1.vietu. Viņa tētis Rihards pastāstīja, ka šajā pasākumā piedalījušies arī pagājušā gadā Beberliņos. “Toreiz tā bija ašā ideja. Bet šogad jau tai lietai piegājām nopietnāk. Trenējāmies, bija izbraucieni pa pilsētu. Centāmies vismaz divreiz nedēļā izbraukt. Puika uz to tiecās, – būt vienam no pirmajiem. Un izdevās. Gandarījums liels,” tētis padalās ar dēla emocijām. “Es atbalstu šādus pasākumus. Noteikti vajag.” Braukt ar velosipēdu patīk arī Mika mazajam brālītim, divus gadus vecajam Renāram, tikai pagaidām vēl grūti tikt līdzi. “Pilsēta kļūst arvien draudzīgāka velobraucējiem,” priecājas Rihards. “Paši gan vairāk riteņojam pa centru, bet sanāk arī garāki gabali. Mums ome dzīvo Grobiņā, sanāk aizbraukt arī turp.”

“Ģimenes izturības brauciena” dalībniekiem bija jāapmeklē vairāki kontrolpunkti, kuros varēja saņemt atzīmes uzlīmi uz sacensību reģistrācijā izsniegtas kartītes.

Otaņķu ģimene no Liepājas rēķina, ka aptuveni 30 kilometrus garo distanci pieveikusi divās stundās. “Sanāca pluss mīnuss aplītis apkārt Liepājai,” maršrutu vērtē Olga. Bijuši Karostā, braukuši arī uz Nīcas pusi. “Kāpēc startējām? Vienkārši patīk, mazajām arī patīk, paši izkustamies. Var apskatīt foršas vietas,” dalību skaidroja ģimenes pārstāve. “Mēs šovasar braucam daudz. Sekoju “feisbukā” velo entuziastu klubiem, “Veloredelei”. Viņi publicē dažādus pasākumus, un, ja mums ir iespēja tikt, piedalāmies.” Velobraukšana ir Otaņķu ģimenes vaļasprieks. Olgai ar vīru Gati šovasar lielākais izaicinājums bijis brauciens no Liepājas līdz Usmas ezeram. “Tikām galā,” priecājas sieviete. Bet šodienas braucienu ģimene vienkārši baudījusi. Abas meitiņas vizinājušās mammai un tētim velokrēsliņos. “Viņas saka, ka patika. Lai gan bija pačīkstēšana, teica, ka vienā brīdī ir auksti. Kopumā jau meitenes pieradušas pie mūsu veloizbraucieniem.”

Kamēr liela daļa bija devusies “Ģimenes izturības braucienā” pa Liepājas veloceliņiem un ielām, tikmēr MTB sporta braucienu distaču trase bija ierīkota Dienvidu fortu teritorijā, šķēršļotā apvidū ar dabiskiem un mākslīgiem šķēršļiem. Distance bija veidota pa meža ceļiem, takām un pļavām. Ne katram tā padevās, bija sportisti, kas piedzīvoja kritienus, un no turpmākās cīņas izstājās. Arī valdošais karstums iespaidoja daudzu gala rezultātus.

Nenoliedzami, lielāko interesi raisīja MTB sporta garākās distances vīriešu brauciens. Starp dalībniekiem bija olimpietis, Latvijas čempions MTB maratonā Oskars Muižnieks. Lai arī sākotnēji “DTG-MySport” komandas riteņbraucējs starp dalībniekiem startēja no vidus, un pirmos trīs četrus apļus brauca kopā ar pārējiem, tad jau pēdējos izvirzījās kā līderis, neatstājot nekādas cerības konkurentiem.

“Šodien ir gara diena uz riteņa. Jau piektā stunda. Sāku Palangā, kur atpūtos kopā ar ģimeni,” jau finišā pastāstīja titulētais liepājnieks, skaidrojot, ka tuvojas pasaules čempionāts, kur priekšā gara distance, un šodiena bijis labs treniņš.

Sākotnēji braucis kopā ar visiem pārējiem, lai būtu interesantāk. “Pēdējos aplīšus uzbraucu bišķi ātrāk, savā tempā,” sportists tomēr uzteic konkurentus, – bijuši spēcīgi. “Trase bija diezgan smilšaina, bet nebija grūta,” viņš raksturo distanci. “Domāju, ka Liepājas apkārtnē izveidot ko sarežģītu vispār ir grūti. Viss bija kārtībā. Vienīgi lielais karstums.”

Organizatori sacensību uzvarētājiem un dalībniekiem bija sarūpējuši piemiņas un naudas balvas, medaļas un diplomus. ”Ģimenes izturības brauciena” divas kuplākās ģimenes (5 dalībnieki) ”Mazais M” un ”Kronīši” no Liepājas saņēma veicināšanas balvas, bet distances galveno balvu – jaunu velosipēdu no sacensību organizatoriem saņēma Ilze Damberga.

Pasākumu rīkoja riteņbraukšanas klubs “Liepāja” ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Uzziņai

“Liepājas velodiena 2019”

– MTB sporta braucienos startēja 102 dalībnieki;
– “Ģimenes izturības braucienā” piedalījās 62 riteņbraucēji;
– Bērnu braucienos – 37 dalībnieki.

Laureāti:

MTB sporta distance (~24 km) vīriešiem:
1.vieta Oskars Muižnieks no Liepājas (”DTG-Mysport”,) 1h 1 min 05.80 sek.
2.vieta Aivis Karzons no Liepāja (”Gramzdas velosports/Artis J.P.”) 1h 2 min 01.37 sek.
3.vieta Kaspars Kipurs no Rīgas (”Ebike Machine”) 1h 2min 14.70 sek.

MTB sporta distance (~12 km) sievietēm:
1.vieta Zanda Rutkovska no Rīgas (”Ādaži velo”) 45min 23.79 sek.
2.vieta Ligita Flakse no Grobiņas 45min 49.80 sek.
3.vieta Marta Petkus no Liepājas (RK ”Liepāja”) 46min 43.98 sek.

MTB sporta distance (~18 km) jauniešiem (V16):
1.vieta Ralfs Šuba no Liepājas (RK ”Liepāja”) 49min 46.90 sek.

MTB sporta distance (~12 km) jaunietēm (S16):
1.vieta Annija Pauzere no Gramzdas (”Priekules veloklubs”) 38min 14.65 sek.

MTB sporta distance (~12 km) jauniešiem (V14):
1.vieta Dāvis Gludavs no Liepājas (RK ”Liepāja”) 43min 53.83 sek.

MTB sporta distance (~12 km) jaunietēm (S14):
1.vieta Felīsija Oknere no Priekules (”Priekules veloklubs”) 50min 43.06 sek.

MTB sporta distance (~6 km) bērniem:
1.vieta Rihards Lozbergs no Talsiem (”Talsu MTB”) 14min 26.40 sek.

MTB sporta distance (~18 km) senioriem:
1.vieta Jānis Rutkups no Talsu novada (”Livelo/Zelta zeme”) 52min 35.10 sek.

 

 

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz