Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Arī šī gada “US Open” Sevastova piekāpjas Kuzņecovai

02.09.2010 21:49

Latvijas dāmu tenisa līdere Anastasija Sevastova šodien piedzīvojusi zaudējumu ”US Open” vienspēļu tenisa turnīra 2.kārtā. Jau otro gadu pēc kārtas šajā turnīra fāzē viņa atzina krievietes, 2004. gada čempiones Svetlanas Kuzņecovas pārākumu.

Šoreiz neveiksme nedaudz pārliecinošāka nekā pērn – 2:6, 3:6.

Savu otro spēli ”US Open” dāmu vienspēļu tenisa turnīrā šodien aizvadīja liepājniece Anastasija Sevastova (WTA 57.). Pēc ļoti vieglās uzvaras pirmās kārtas cīņā pret krievieti Reginu Kuļikovu (pretiniece izstājās pie rezultāta 6:0, 2:0 Sevastovas labā), šodien solījās būt krietni grūtāks mačs – pretiniekos bija 2004. gada šī turnīra čempione, krieviete Svetlana Kuzņecova. WTA ranga 13. vietu ieņemošā Kuzņecova šī gada ”US Open” turnīru bija uzsākusi ar krietni grūtāku spēli pret Japānas veterāni Kimoko Dati Krumu, triumfējot trijos setos. Abām šīs dienas pretiniecēm šī bija otrā savstarpējā cīņa – pirmā notika pirms gada, tieši ”US Open” turnīrā, tieši 2.kārtā un Luī Armstronga vārdā nosauktajā kortā. Toreiz ar 6:4, 6:2 uzvarēja Kuzņecova – atlika noskaidrot, kas mainījies sportistu spēku samēros šī gada laikā. Bukmeikeri nekādas izmaiņas gan negaidīja – pārliecinoša spēles favorīte bija krieviete.

Spēli ar servi iesāka Kuzņecova un uzvarēja visās četrās izspēlēs – 1:0. Anastasijai tik viegli negāja, tomēr, pateicoties krievietes kļūdām, savas serves geims tika nosargāts. Arī trešajā geimā Kuzņecova turpināja kļūdīties, un Anastasija negaidīti tika vadībā – 2:1, diemžēl ne uz ilgu brīdi. Pie savas serves liepājniece palika sausā, bet nākamajos trijos geimos uzvarēja tikai pa divām izspēlēm katrā – 2:5. Astotais geims arī izrādījās pēdējais šajā setā. Pēc kārtējās uzbrukumu kombinācijas Kuzņecova tika pie setbumbas, kuru realizēt palīdzēja Sevastova – dubultkļūda servējot.

Otrā seta sākumā tenisistes apmainījās ar pārliecinoši uzvarētiem savas serves geimiem (Anastasijai patsausais serves geims), bet trešajā geimā liepājniece neizmantoja labo sākumu (no 30:0 tomēr zaudēts geims). Lai turpinātu cīņu par uzvaru galvenais gan bija noturēt savu servi, taču arī ar to nesekmējās. Atspēlējusi pirmās divas breikbumbas, Anastasija kļūdījās trešās izspēlē un nokļuva iedzinējos ar 1:3. Pēc itin pārliecinoša krievietes serves geima situācija kļuva jau pavisam nelabvēlīga (1:4), turklāt arī sestajā geimā Kuzņecovai bijabreika iespēja. Gods kam gods – Anastasija turpināja cīnīties, kas ļāva šo geimu saglābt, tomēr pie savas serves Kuzņecova vaļības neatļāvās – 5:2. Astotajā geimā krievietei jau bija divas mačbumbas, tomēr abu izspēlēs viņa pieļāva kļūdas, dodot Anastasijai vēl vienu cerību izglābt maču. Devītais geims gan izrādījās pēdējais kā setā, tā mačā – ceturtās mačbumbas izspēlē Anastasija izsita bumbiņu autā, kas nozīmēja zaudējumu ar 2:6, 3:6.