Atzīstami rezultāti uz Brēmenes tatami

05.04.2018 07:01

Liepājas Kompleksās sporta skolas labākie džudisti Ņikita Duinovs un Artjoms Galaktionovs piedalījās prestižā turnīrā “Masters Bremen” un aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur gan piekāpās saviem oponentiem. Liepājas džudisti U21 vecuma grupā uzrādīja labākos rezultātus no Latvijas pārstāvjiem.

Brēmenes turnīrs divās vecuma grupās pulcēja 824 sportistus no 21 valsts, bet Latvijas džudisti izcīnīja divas bronzas godalgas. Kopumā no Latvijas šajās sacensībās piedalījās 18 pārstāvji. Astoņi startēja U21 vecuma grupā, bet 10 piedalījās U18 vecuma grupā.

Labāko sniegumu no vecākās grupas uzrādīja liepājnieks Artjoms Galaktionovs, kurš svara kategorijā līdz 66 kilogramiem 74 džudistu konkurencē ieņēma 5. vietu. Līdz ceturtdaļfinālam Galaktionovs pārspēja Mihaelu Bantlu no Vācijas, Kilianu Vuilo no Francijas, Jobu Hansenu no Nīderlandes, kā arī Sinu Sadroleslami no Francijas. Turpinājumā liepājnieks piekāpās 2. vietas ieguvējam šajā svara kategorijā Vilianam Limam no Brazīlijas. Šis zaudējums gan neliedza Artjomam turpināt cīņu par 3. vietu. Gandarījuma turnīra zarā Galaktionovs uzvarēja Izraēlu Dakajevu no Francijas, kā arī Abolfazlu Mahmudi no Irānas. Izšķirošajā cīņā par 3. vietu liepājnieks piekāpās Iljasam Nusipbajevam no Kazahstānas. Par čempionu šajā kategorijā kļuva Šoma Jumoto no Japānas.

Ņikita Duinovs U21 vecuma grupā startēja svara kategorijā līdz 81 kilogramam, kurā par uzvaru cīnījās 65 džudisti. Mūsējais vispirms pārspēja Joanu Harisu no Lielbritānijas un Sanderu Loijuno Nīderlandes. Turpinājumā no Duinova tvērieniem dabūja trūkties vēl viens tulpju zemes pārstāvis Raiens van Donkelārs, bet tālāk mūsējais atdūrās pret Brazīlijas džudistu Leonardo Laru. Līdzīgi kā Galaktionovs, arī Duinovs turpināja cīņu gandarījuma zarā, kur varēja vēl aizsniegties līdz 3. vietai. Šajā turnīra fāzē Ņikita pārspēja Amorī Asigu no Francijas, bet pacīnīties par 3. vietu Duinovam nesanāca, jo nākamajā cīņā viņš atzina cita francūža Gigas Abuašvili pārākumu. Arī šajā kategorijā spēcīgākais bija džudo dzimtenes pārstāvis Masato Okuda.

U18 vecuma grupā Liepājas pārstāvju nebija, bet labākos rezultātus uzrādīja “Makkabi” džudists Antonijs de Angelis un “Lido” sportists Aleksejs Ivasenko, kuri bronzas godalgas izcīnīja attiecīgi svara kategorijā līdz 66 kilogramiem un svarā virs 90 kilogramiem.

Lai arī 5. vieta ir labs sasniegums un Artjomam Galaktionovam šis ir tikai pirmais gads šajā vecuma grupā, liepājnieks uzskata, ka varējis nostartēt labāk. Mērķis Galaktionovam, kā jebkuram sportistam sacensībās, ir 1. vieta. Šoreiz funkcionālā sagatavotība neesot bijusi visaugstākajā līmenī, tāpēc arī sasniegta 5. vieta.